سرویس: ورزشی کد خبر: 93849 ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸

رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی مطرح کرد

آموزش ورزشکاران چهار کشور خارجی توسط مربیان خراسان‌جنوبی/ تیم ساحلی ورزش زورخانه‌ای استان نائب قهرمان کشور شد

قمری گفت: چهار تیم ملی از کشورهای عراق، افغانستان، اوگاندا و اندونزی به مدت یک هفته زیر نظر مربیان استانی دوره‌های آموزشی را طی کردند.

آموزش ورزشکاران چهار کشور خارجی توسط مربیان خراسان‌جنوبی/ تیم ساحلی ورزش زورخانه‌ای استان نائب قهرمان کشور شد

مهدی قمری رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: از عصر جمعه هفته گذشته 20 دی ماه چهار تیم ملی از کشورهای عراق، افغانستان، اوگاندا و اندونزی جهت اردوی آماده سازی و آموزشی وارد خراسان‌جنوبی شدند و به مدت یک هفته زیر نظر مربیان استانی دوره‌های آموزشی را طی کردند.

وی افزود: این چهار تیم به منظور شرکت در مسابقات بین المللی که در بجنورد برگزار خواهد شد امروز صبح بیرجند را به قصد بجنورد ترک کردند.

رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: مربیان استان خراسان جنوبی نیز به همراه این ورزشکاران به بجنورد رفتند.

قمری گفت: این چهار تیم دوره‌های آموزشی را زیر نظر آقایان رضا آفتابی، مجتبی آهنی و علی قمری فرا گرفتند.

وی اظهار کرد: قبل از این مربیان برای آموزش به کشورهای خارجی دعوت می‌شدند اما امسال بنابر تفاهم فدراسیون ملی و بین المللی، فدارسیون ملی ارائه آموزش در کشور ایران را برعهده گرفت.

رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: کشورهایی که قرار بود در مسابقات شرکت کنند را یک هفته زودتر برای شرکت در دوره‌های آماده سازی به کشور ایران دعوت کردند.

قمری عنوان کرد: استان‌های خراسان‌جنوبی و کردستان استان‌های معینی بودند که از طرف فدارسیون بین الملی و ملی برای آموزش تیم های کشورهای خارجی انتخاب شد.

وی گفت: انتخاب خراسان‌جنوبی برای آموزش، نشان از برند خوب و توانمندی استان در زمینه ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی است.

رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان جنوبی اظهار کرد: تعداد شرکت کننده ها در این دوره آموزشی از کشور عراق 10 نفر، افغانستان 9، اوگاندو 6 و اندونزی 3 نفر بودند.

قمری گفت: دوره آموزشی سایر کشورها نیز در همین بازه زمانی در کردستان برگزار شد.

وی با اشاره به مسابقات تیم ساحلی ورزش زورخانه‌ای استان، افزود: این مسابقات در دو گروه سنی نوجوانان و جوانان 26 و 27 دی‌ماه در زاهدان برگزار شد.

رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی گفت: برای این مسابقات 22 ورزشکار در سه رشته تیمی زورخانه‌ای، هنرهای فردی و کشتی پهلوانی اعزام شدند.

قمری بیان کرد: ورزشکاران در این مسابقات به 14 مدال طلا، 5 نقره و 19 برنز دست یافتند.

وی افزود: در مجموع تیم استان توانست مقام نائب قهرمانی در این مسابقات را به دست آورد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب