سرویس: اجتماعی کد خبر: 93671 ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶

در جلسه امروز شورای شهر بیرجند تصویب شد

مزین شدن یکی از میادین شهر بیرجند به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

در جلسه امروز شورای اسلامی شهر بیرجند نامگذاری یکی از میدانهای شهر بیرجند به نام سردار حاج قاسم سلیمانی به تصویب رسید.

مزین شدن یکی از میادین شهر بیرجند به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

به گزارش خبرنگار خاورستان، بعد از ظهر امروز جلسه شورای شهر بیرجند با موضوع نامگذاری میدانی از شهر بیرجند به نام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با اعضای شورای اسلامی، شهردار بیرجند، معاونین شهردار و حجت الاسلام محمد تقی عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان‌جنوبی برگزار شد.

ابراهیم تقی‌زاده رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند در این جلسه، اظهار کرد: با توجه به درخواست‌های مکرر شروندان مبنی بر نامگذاری میدانی از میادین شهر به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از شهرداری و شورای شهر تصمیم به برگزاری جلسه و ارائه پیشنهاداتی جهت نامگذاری یا تغییر نام میدانی در شهر به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گرفته شد.

وی افزود: پیشنهاداتی در خصوص تغییر نام برخی از میادین شهر یا نامگذاری یکی از میادینی که در حال ساخت است مطرح شده که با مشورت و نظرخواهی اعضای شورای اسلامی در این خصوص اقدام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند بیان کرد: با توجه به اینکه اتمام ساخت میادین در حال ساخت مشخص نیست و شاید در شان مقام والای شهید سلیمانی نباشد لذا پیشنهاد می‌شود نسبت به تغییر نام یکی از میادین یا میادینی که ساخته شده و نامگذاری نشده بحث شود.

تقی‌زاده گفت: پیشنهادات مطرح شده در خصوص تغییر نام شامل میدان ابوذر، میدانی که قرار است به عنوان میدان اجتماعات در نزدیکی میدان ابوذر احداث شود، میدان سفیر امید تا خلیج فارس، میدان شهدا با توجه به اینکه خیابان شهدا هم داریم، میدان طالقانی با توجه به اینکه خیابان طالقانی هم داریم، قسمتی از بلوار پیامبر اعظم (ص) و میدان قدس در خیابان پاسداران با توجه به ارتباطی که با شخصیت سردار سلیمانی به عنوان فرمانده سپاه قدس دارد و از تقاطع بلوار شهدای عبادی به سمت میدانی که در مجاورت سپاه استان واقع شده و حتی خود این میدان که فاقد نام است و به میدان سپاه شناخته شده و میدان فرودگاه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نامگذاری میادینی به نام شهدای مقاومت، شهید بصیری پور و شهدای منا نیز در دستور کار است.

محمد علی جاوید شهردار بیرجند نیز در این جلسه از درخواست مردم مبنی بر نامگذاری میدانی در بیرجند به نام سردار سلیمانی خبر داد و گفت: قطعا شهر بیرجند ظرفیت های زیادی دارد که می‌توان به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای مقاومت و شهید مرتضی بصیری پور اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی نامگذاری کرد.

وی با بیان اینکه پیشنهادات مطرح شده جای بررسی و تامل دارد، افزود: با توجه به بی ارتباط بودن المان میدان شهدا به نام میدان فراخوانی جهت ارائه طراح آغاز شده و تا ۲۵ دی ادامه دارد.

جاوید گفت: با توجه به اینکه برای این کار اعتبار در نظر گرفته شده به محض تایید طرح جدید نسبت به ساخت المان جدید اقدام و پیش بینی میشود این مسئله تا پایان سال به اتمام برسد.

شهردار بیرجند از نصب ۸۵ بنز مزین به تصویر سردار سلیمانی در اتوبوس های سازمان اتوبسرانی بیرجند خبر داد و افزود: همچنین ۲۰۰ پرچم سیاه در معابر اصلی شهر نصب شده، ۵۰ هزار پیامک تسلیت از طرف روابط عمومی شهرداری برای شهروندان ارسال شده و یک دستگاه اتوبوس جهت اعزام تعدادی از موکب داران عتبات عالیات استان به کرمان و خدمات دهی به عزاداران سردار سلیمانی برای مراسم فردا هماهنگ شده است.

وی از شورای اسلامی شهر بیرجند درخواست کرد با توجه به اینکه عده ای از شهروندان شرایط حضور در مراسم تشییع شهید سلیمانی را ندارند نسبت به در نظر گرفتن مکانی و طوماری جهت نوشتن دل نوشته و عرض ارادت مردم به این شهید والامقام اقدام شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی در این جلسه، گفت: با توجه به اینکه تغییر نام میدانی احتمال دارد تبعات و اعتراضاتی در پی داشته باشد پیشنهاد می‌شود میدان جدیدی به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شود.

در این جلسه که حدود دو ساعت به طول انجامید هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند پیشنهادات خود را در مورد میدان مورد نظر، تغییر نام یا بررسی بیشتر در این خصوص بیان کردند.

در نهایت با توجه به اینکه پیشنهادات مطرح شده بیشتر در مورد نامگذاری میادین مجاورت فرودگاه و سپاه استان بود بین این دو میدان توسط اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند رای گیری صورت گرفت و چون تعداد آرا برای دو میدان برابر بود در نهایت مصوب شد میدان مجاور سپاه استان با توجه به ارتباطی که دارد به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شود‌.

جاوید پس از به تصویب رسیدن میدان مورد نظر گفت: شهرداری بیرجند از هم اکنون اقداماتلازم نسبت به تهیه طرح، المان مناسب و در نظر گرفتن بودجه را انجام می‌دهیم که تا ابتدای سال آینده عملیات اجرایی آغاز شود و در شهر بیرجند شاهد میدانی در شان سردار حاج قاسم سلیمانی باشیم.

انتهای پیام/127


نظرات بازدیدکنندگان

حسین
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶

واقعا خسته نباشن بعد از 4 روز از این فاجعه هنوز تصمیم گرفتن تا آخر سال به فکرش باشن کوره دهاتها نامگذاری کردن ولی هنوز آقایون بعد دو ساعت نشستن و یه میدون دور افتاده رو با منت گذاشتن واقعا خسته نباشین. مثلا شماها آدمهای ارزشی این دوره از شورا هستین


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب