سرویس: اجتماعی کد خبر: 93605 ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان خبر داد

اختصاص یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به ورزش های همگانی خراسان جنوبی/ ورزش باید به یک باور عمومی تبدیل شود

احمدی گفت: اعتباری به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به ورزش های همگانی خراسان جنوبی اختصاص پیدا کرده است که در اختیار هیئت های ورزشی قرار خواهد گرفت.

اختصاص یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به ورزش های همگانی خراسان جنوبی/ ورزش باید به یک باور عمومی تبدیل شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان بعد از ظهر امروز در شورای ورزش همگانی خراسان جنوبی، اظهار کرد: فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری به واقع سیاست و رویکرد اصلی ما در وزارت ورزش و جوانان است 

وی با اشاره به این که موفقیت های بسیار زیادی در عرصه ورزش کشور داشتیم و می توانیم لیست بلند بالایی از افتخارات قهرمانان تهیه کنیم، افزود: در همه عرصه ها دستاورد داشته ایم و این نشانه حضور و جهاد خدمتگذاران در تمام عرصه ها است اما باید بپزیریم در بعضی از موارد نیز کمبودها و کاستی هایی داریم.


معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این که ما نتوانستیم ورزش را به باور عمومی تبدیل کنیم، گفت: باور عمومی یعنی اینکه ۸۰ درصد مردم ایران بدون مشوق های مادی برنامه های ورزشی داشته باشند.

احمدی تصریح کرد: وجه تمایز ما با کشورهای دیگر که در امر ورزش توانسته اند به موفقیت برسند در این است که آنها توانسته اند ورزش را با امکانات موجود به باور عمومی تبدیل کنند.

وی افزود: در ۴۰ سال گذشته علی رقم تلاش هایی که در بحث ورزش انجام شده است اما نتوانستیم ورزش را به یک باور عمومی تبدیل کنیم.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این که فرهنگ سازی در زمینه ورزش یک کار زمان بر و هزینه بر است، گفت: اگر در جاهایی فرصت هایی برای فرهنگ سازی را از دست دادیم جبران آن هزینه های هنگفتی را به همراه دارد.

وی با اشاره به این که ما به عنوان جامعه ورزش باید اشکالات خود را بپزیریم و برطرف کنیم، افزود: وقتی مدال و قهرمانی تبدیل به مسئله اول ما شد و مردم فراموش شدند با مشکلات غیر قابل جبرانی مواجه خواهیم شد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این که ما به تنگناها و کمبودهای ورزش خراسان جنوبی واقف هستیم، گفت: اگر بیشتر از منابعی که اکنون در اختیار ما است وجود می داشت تخصیص پیدا می کرد اما شرایط کشور به گونه ای نیست که بتوانیم بیش از این بودجه بدهیم.

احمدی تشریح کرد: ما در شرایط یک جنگ اقتصادی قرار داریم و تخصیص منابع باید همراه با رفع نیاز مردم پیش برود و باید این شرایط را درک کرد.

وی به کمبود هم افزایی بین دستگاه ها و هیئت های ورزشی اشاره کرد و افزود: هیئت های ورزشی و دستگاه ها باید هم افزا کار کنند و از حالت جزیره ای خارج و ظرفیت ها را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در حوزه خود به نیازهای خراسان جنوبی توجه داریم و حتی الامکان سعی می کنیم برطرف کنیم.

احمدی با اشاره به این که از طریق امضای تفاهم نامه ها بین سازمان ها از ظرفیت های موجود بهره ببریم تصریح کرد: توجه به ورزش همگانی ۸۲ میلیون نفر نیاز به عزم راسخ دارد و امکانات سازمان ها باید تجمیع و در یک راستا باشد چراکه فلسفه وجودی ما در راستای تامین نیازهای مردم است. 

وی افزود: به زودی یک تفاهم نامه در زمینه ورزش کودکان، سالمندان و معلولان با سازمان بهزیستی امضا خواهیم کرد تا ورزش همگانی رونق پیدا کند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: برای ورزش های همگانی حتما باید یک برنامه با برش استانی داشته باشیم.

احمدی با اشاره به اینکه باید به ایجاد یک باور عمومی در ورزش توجه کنیم، افزود: هیئت های ورزشی نباید تمام فکر خود را به سمت قهرمانی معطوف کنند بلکه باید به وجه همگانی آن نیز توجه کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما حق نداریم سالن ورزشی را با پول مردم بسازیم اما درب آن به روی مردم بسته باشد و باید در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: از صدا و سیمای خراسان جنوبی رویدادهای ورزشی بخش می شود اما برای تشویق مردم به ورزش های همگانی نیاز به برنامه های تخصصی داریم و صدا و سیما باید این مهم را در دستور کار خود قرار دهد.

احمدی گفت: اعتباری به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به ورزش های همگانی خراسان جنوبی اختصاص پیدا کرده است که در اختیار هیئت های ورزشی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب