سرویس: سیاسی کد خبر: 93383 ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴

نوبت به سوء استفاده از سخنان نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی رسید

کاسبان استعفای روحانی در جست‌وجوی خانه به خانه کلیدواژه‌های مرتبط

درحالی که آیت‌الله عبادی در سخنانی در یک ماه پیش، به مطالب یک کتاب و پیش‌گویی‌های آن درباره بعضی از فتنه‌ها و برخی کناره‌گیری‌ها بعد از یکی از جریانات اشاره می‌کند، برخی کانال‌ها با استفاده مغرضانه از این سخنان، آن برکناری را به شخص خاصی نسبت داده و خبرسازی‌هایی را در این باره انجام دادند.

کاسبان استعفای روحانی در جست‌وجوی خانه به خانه کلیدواژه‌های مرتبط

به گزارش خبرنگار خاورستان، این روزها سخنان جریان اصلاح‌طلب حامی دولت حسن روحانی که اکنون از استعفای دولت می‌گوید، مشکوک به‌نظر می‌رسد. آن‌ها حتی به اشاره و صحبت‌های دیگران هم درباره کلیت موضوع رحم نکرده و در این میان سخنان آیت‌الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی را در بیان پیشگویی‌های یک کتاب درباره فتنه‌های بعد از انقلاب، به مثابه اعلام نظر شخصی وی درباره استعفای رئیس جمهور در روزهای آتی قلمداد می‌کنند.

جریان ضدانقلاب که همواره با تقطیع و دست‌آویز قراردادن بخشی از سخنان شخصیت‌ها سعی دارد تا نظر دروغ خود را از این راه به مخاطب القا کنند، سراغ سخنان آیت‌الله عبادی نیز رفتند و بخش موردنظر خودشان را مغرضانه منتشر کردند تا خط خبری استعفا یا عزل حجت‌الاسلام حسن روحانی را دنبال و به مخاطبان القا کنند.

آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند 29 آبان‌ماه 1398 در جمع بسیجیان شهرستان بیرجند، بر اساس تقویم علامه مصباح‌زاده، وقایع اغتشاشات اخیر و پیش‌بینی‌های بعد از آن را برای جمع حاضر می‌خواند و می‌گوید: آسیبی که می‌بنیم همواره از ناحیه افراد سست‌اراده و سازش‌کار است. به هر میزانی که تفکر بسیجی را توسعه دهید، به همان اندازه دشمن مأیوس می‌شود و خطرات از اسلام و جامعه دور می‌شود.

وی افزود: هزینه سازش و وادادگی بسیار بیشتر از مقاومت است. مقاومت اگر فراگیر باشد بی‌هزینه است، همانی که قرآن‌کریم از آن به جهادکبیر یاد می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: آمریکا و صهیونیست کاره‌ای نیستند و آسیب‌های ما از خودی‌های ولنگار است.

آیت‌الله عبادی با بیان این‌که اگر داخلی از خود سستی نشان ندهد و به ساز دشمن نرقصد، او جرأت نمی‌کند بیاید افزود: توسعه تکفر بسیج یعنی تضمین سلامت صددرصد کل جامعه.

وی با بیان این‌که فتنه‌های متعدد ازجمله 1378، 1388، 1396 و امسال در کشور انجام شده است تصریح کرد: هر روز از ناحیه دشمن به صورت کارشناسی توطئه فتنه در ابعاد مختلف انجام می‌شود و یکی از صدها نمونه‌ی آن، آن‌چه امسال رخ داد است.

امام جمعه بیرجند گفت: ما فتنه‌گر نیستیم اما از فتنه نمی‌ترسیم چراکه برخلاف اقلیت سازش‌کار، عامه مردم اسلام، انقلاب و پیروزی را می‌خواهند و فتنه درحالی که ضایعات دارد اما بصیرت ایجاد می‌کند.

آیت‌الله عبادی اظهار کرد: شیخ عباس مصباح‌زاده ریاضی‌دان و منجم مؤمن و متدیّن که 45 سال است با تقویم وی آشنا هستم، از پیش از انقلاب اسلامی پیش‌گویی‌هایی می‌کرد و این‌که این پیش‌گویی‌ها براساس ضمیر روشن یا دانش او بوده است، نمی‌دانم اما نظرات او را رصد می‌کنم و در بسیاری از جاها در پیش از انقلاب یا بعد از انقلاب، پیش‌گویی‌های او درست جواب می‌دهد.

وی اظهار کرد: فتنه اخیر را نیز مصباح‌زاده پیش‌بینی می‌کند و مانند سایر سخنانش که ابتدا ارادتش را به ساحت حضرت مهدی(عج) نشان می‌دهد، در آذر 1398 بعد از اخباری که می‌دهد می‌گوید "بروز بعضی فتنه‌ها، گرفتاری خائنان و اعدا"

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: دشمنان کار را شروع می‌کنند اما باید پاسخ دهند. ایران کشوری ضعیف نیست و مرزهای ایران مرزهای کشور نیست بلکه مرزهای جمهوری اسلامی در کشورهای اسلامی مشخص است و تنها مردم ایران نیستند که به اسلام ناب عشق می‌ورزند بلکه برای اسلام جان و فرزندان خودشان را می‌دهند.

آیت‌الله عبادی افزود: برای ماه بعدی یعنی دی‌ماه پیش‌بینی کرده است "خذلان دشمنان و بهت کوری منافقان".

وی اظهار کرد: نتیجه نهایی این فتنه نیز بصیرت و حرکت جدیدی خواهد شد و آن‌هایی که در کشور خوابند یا خواب‌هایی می‌بینند، از خواب بیدار می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این‌که مصباح‌زاده برای بهمن‌ماه می‌گوید "کشف استار" گفت: این جریانات لایه‌های ظاهر دارد، همانی که در خیابان‌ها می‌بینید و لایه‌های پنهان دارد. استار یعنی پرده‌هایی که پشت آن چه خبر بود که چنین فتنه‌ای شده و هرکس می‌گوید من نبودم.

آیت‌الله عبادی افزود: می‌گوید "در بهمن توطئه کفار و کشف استار و عزل برخی ارباب مناصب است". آن‌هایی که دارای مقام، منصب و مسئولیتی هستند این خبر می‌دهد آن‌ها بعد از آن‌که پشت پرده‌ها ظاهر و کشف استار شود، تاریخ مصرفشان تمام می‌شود.

وی با بیان این‌که تفکر بسیجی یعنی انسان ملتزم به اسلام نظری و اسلام عملی اظهار کرد: بنده تصور می‌کنم اگر به عنوان تراز بسیجی شهید برنسی را قرار دهید هرچه از آن کم داشته باشید باید پر کنید.

بنابراین گزارش؛ نقطه تمرکز کانال‌های مغرض، عزل ارباب مناصب است که در پست‌های منتشر شده، به حجت‌الاسلام حسن روحانی نسبت می‌دهند در حالی که در فیلم اصلی که در کانال دفتر آیت‌الله عبادی در آپارات قابل مشاهده است، هیچ‌جایی سخنی از نام شخصیت و فردی برده نشده است.  

اخیرا برخی اصلاح‌طلبان تندرو با کلیدواژه استعفا یا عزل روحانی دنبال گریز از پاسخ‌گویی درباره اعتراض عمومی مردم به دولتی که برای رأی‌آوری آن تلاش کردند هستند و از سخنان نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی که یک ماه قبل بیان شده، استفاده ابزاری کردند.

بر اساس شواهد موجود  دولت حجت‌الاسلام حسن روحانی که از سال 1392 کار خود را با عنوان دولت تدبیروامید آغاز کرده است، نتوانسته خواسته‌های به‌حق مردم را محقق کند و حتی در عمل به وعده‌های خودش نیز ناکام بوده است.

به گفته مردم و کارشناسان، دولت حاضر با بی‌تدبیری‌هایش که جدیدترین نمونه آن در سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین مشخص است، باعث شده تا مردم وضعیت معیشتی مناسبی نداشته باشند.

بعد از اجرای سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به بدترین شکل توسط دولت حسن روحانی، مردم با حضور در خیابان‌ها، اعتراض خود را به اقدام دولت نشان دادند اما ضدانقلاب و آشوب‌گران که همواره درصدد اقدام علیه انقلاب اسلامی و امنیت مردم هستند، اعتراض به‌حق مردم را به حاشیه بردند و با سلب امنیت، اقدام به تخریب اموال عمومی و واردکردن خسارت به کشور و حتی کشتن مردم بی‌گناه کردند.

بسیاری از شخصیت‌ها که به نحوه‌ی اجرای طرح سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین توسط دولت اعتراض داشتند، با درک اوضاع و اولویت و اهمیت حفظ آرامش و امنیت در کشور، نسبت به روشنگری در جامعه در خصوص اهمیت بالای امنیت و جداکردن اعتراض به‌حق مردم از آشوب‌گران اقدام کردند.

اما در شرایطی که افکار عمومی جریان اصلاحات را به دلیل حمایت‌های همه‌جانبه از دولت حسن روحانی مقصر اوضاع فعلی کشور می‌داند، چهره‌های شاخص این جریان با طرح مکرر موضوع استعفای رئیس‌جمهور، دنبال شانه خالی‌کردن از مسئولیت به‌وجود آمده هستند. در این راستا عباس عبدی در گفت‌وگو با نشریه "صدا" که توسط چهره‌های نزدیک به حزب تندروی اتحادملت منتشر می‌شود، گفت: استعفای روحانی و برگزاری انتخابات زودهنگام موضوعی نیست که فقط من آن را مطرح کنم؛ برخی از وزرا هم چنین ایده‌ای دارند.

وی افزود: شنیده‌ام که معاون اول رئیس‌جمهور هم، کم‌وبیش به چنین فکری رسیده است. دولت بعد از وقایع اخیر حتی قادر به تصمیم‌گیری در مسائل عادی خودش هم نیست چه رسد به تصمیم‌گیری برای مشکلات اساسی مملکت. شاید اگر رهبری (در موضوع افزایش قیمت بنزین) حمایت نمی‌کردند، روزهای دوشنبه یا سه‌شنبه کل ماجرای دولت تمام می‌شد.

اما در این بین با توجه به اتفاقات رخ‌داده در کشورهای لبنان و عراق و پروژه بی‌دولت‌ساختن این کشورها و اتفاقات رخ داده بعد از آن که جدیدترین آن، جنایت هولناک قتل  نوجوان 16 ساله در میدان الوثبه بغداد و آویزان‌کردن او از تیر چراغ برق بود، نشان می‌دهد ایجاد اعتراض و آشوب در کشورهای منطقه و بی‌دولت‌کردن این کشورها از پروژه‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای مرتجع عربی منطقه ازجمله آل‌سعود است که قصد داشتند در ایران نیز اجرایی کنند اما با هوشیاری رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم ناکام ماند.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب