سرویس: اجتماعی کد خبر: 93370 ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴

مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی:

علت رد صلاحیت کاندیداها به مردم اطلاع رسانی شود/ لزوم تشکیل کارگروه فضای مجازی

حجت الاسلام حمیدی گفت: بعد از اهراز صلاحیت‌ها علت رد صلاحیت کاندیداها تا جایی که امکان دارد به مردم اطلاع رسانی شود تا از بروز بسیاری از مشکلات و مظلوم نمایی‌ها جلوگیری شود.

علت رد صلاحیت کاندیداها به مردم اطلاع رسانی شود/ لزوم تشکیل کارگروه فضای مجازی

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی صبح امروز در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی خراسان جنوبی، اظهار کرد: حفظ سلامت انتخابات با آرامش خاطری که به مردم داده می‌شود، به دست می‌آید.

 

وی افزود: اگر سلامت انتخابات حفظ شود مشارکت حداکثری مردم را به همراه خواهد داشت و این از اهداف برگزاری این ستاد است.

 

مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: متولیان، ناظران، مجریان و دستگاه‌های قضایی کمک خواهند کرد تا یک انتخابات امن و بدون حواشی را برگزار کنیم و وقتی این اطمینان را به مردم بدهیم قطعا میزان مشارکت مردم افزایش پیدا خواهد کرد.

 

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به این‌که مردم با مشارکت حداکثری خود توطئه دشمنان را در این انتخابات نقش بر آب خواهند کرد، گفت: باید از ظرفیت دستگاه قضا استفاده شود و دستگاه قضا به هیچ عنوان قصد مداخله در اجرای انتخابات را ندارد و مجریان برگزاری انتخابات به خوبی پای کار و به وظایف خود واقف هستند. 

 

وی با اشاره به این‌که ۴۰ سال است که انتخابات را در کشور برگزار می کنیم، افزود: هر انتخاباتی تجربیاتی را به همراه داشته است و نظام جمهوری اسلامی از آرای مردم به خوبی صیانت می کند و تاکنون نیز به همین شکل بوده و ادامه خواهد داشت.

 

مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به این‌که انتخابات یک عرصه مشارکتی است و رقابت وجود دارد، گفت: در کنار رقابت است که آن مشارکت حداکثری شکل می‌گیرد و این رقابت باید سالم باشد.

 

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به این‌که این ستاد هر دو هفته برگزار می‌شود تا یک رقابت سالم شکل گیرد و از جرم پیشگیری شود، خاطرنشان کرد: حفظ فضای امنیت کشور بسیارمهم است و دشمن به دنبال این است که با اندک مواردی امنیت کشور را به هم بزند و به نفع خود جلو ببرد. 

 

وی افزود: در حال حاضر زمان رسیدگی به صلاحیت‌ کاندیداها است و بعد از اعلام نتایج رسیدگی به صلاحیت کاندیداها، شاید دشمن بخواهد از این موقعیت به نفع خود بهره ببرد و اغتشاشاتی را به وجود آورد که باید در این زمینه نیز هوشیار باشیم.

 

مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: باید مرحله به مرحله با جدول انتخاباتی پیش رویم و نگذاریم کوچکترین اختلالی در روند برگزاری انتخابات ایجاد شود. 

 

حجت الاسلام حمیدی تصریح کرد: برای جلوگیری از مشکل در روند انتخابات مهمترین چیز اطلاع رسانی است و مردم، کاندیداها و طرفداران آنها باید در جریان نحوه تبلیغات قرار گیرند چراکه بسیاری از افراد از تخلفات تبلیغاتی آگاهی ندارند و ناآگاهانه تخلفاتی را انجام می‌دهند و اگر اطلاع رسانی نشود و بخواهیم مجازات کنیم درست نیست. 

 

وی افزود: بعد از اهراز صلاحیت‌ها علت رد صلاحیت کاندیداها تا جایی که امکان دارد به مردم اطلاع رسانی شود تا از بروز بسیاری از مشکلات و مظلوم‌نمایی‌ها جلوگیری شود.

 

مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: کاندیداهای تایید صلاحیت شده و طرفداران آنها باید توجیح شوند و یک جلسه توجیهی باید برای آنها برگزار شود. 

 

حجت الاسلام حمیدی یادآور شد: یک کمیته حقوقی از قضات، وکلا و کارشناسان حقوقی تشکیل شود تا تعارضات قانونی که وجود دارد بررسی و شکیات برطرف شود و همچنین ایرادات قانونی نیز به این کمیته داده شود و این ایرادات صرف چند روز برطرف شود. 

 

 

وی با اشاره به این‌که کنترل فضای مجازی بسیار سخت است و تجربه کافی در این زمینه نداریم، افزود: بسیاری از تخلفات از طریق فضای مجازی انجام می شود و بهتر است یک کارگروه فضای مجازی تشکیل شود تا فضای مجازی در این ایام به خوبی مدیریت شود و اگر تخلفی در یک سایت انجام شد فورا فیلتر شود تا از بسیاری از سوء استفاده‌ها جلوگیری شود.

 

مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: محل استقرار ستادهای انتخاباتی باید به خوبی مدیریت شوند چراکه بسیار مهم است و محوریت این کار با فرمانداری‌ها است و باید به صورتی محل این ستادها تعیین شود که ستادهای کاندیداها با یکدیگر دچار اختلاف نشوند.

 

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب