سرویس: سیاسی کد خبر: 93368 ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲

استاد دانشگاه:

اخلاق مهمترین بُعد دین است

اوحدی با بیان این‌که دین سه بُعد اخلاقیات، اعتقادات و احکام دارد، گفت: اخلاقیات مقدمه ابعاد دیگر است که بایستی ابتدا روی اخلاقیات خود کار کنیم.

اخلاق مهمترین بُعد دین است

به گزارش خبرنگار خاورستان، اوحدی استاد دانشگاه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته بیرجند، اظهار کرد: حرکت و رسالت انبیاء در طول تاریخ جهت بالا بردن فرکانس عقلانی و انسانی بوده است.

 

وی افزود: انبیاء برای منافع شخصی خود نیامدند بلکه آمدند تا بشر راه درست را انتخاب کند.

 

استاد دانشگاه تصریح کرد: انبیای الهی ناخدا و خلبان کشتی توحید هستند که بشر را از آماج دنیا نجات می‌دهند.

 

اوحدی با اشاره به آیه قرآن، گفت: همه ما نسبت به دین و جامعه مسئول هستیم و وظیفه داریم آنچه که از طریق انبیاء به ما رسیده است گام برداریم و روایاتی که از کلام قرآن صادر شده را مطالعه کنیم.

 

وی با بیان این‌که اگر عقلانیت ما منهای قرآن و روایات باشد احتمال انحراف بسیار زیاد است، عنوان کرد: اگر به دنبال سبک زندگی درست هستیم باید در مسیر قرآن گام برداریم.

 

استاد دانشگاه با بیان این‌که انبیای الهی علم را در کنار دین می‌دانستند، بیان کرد: امروز در جهان، مکتبی به نام اومانیزم در غرب تشکیل شده که علم را با جهل دنبال می‌کند و علم را در حاشیه دین می‌داند.

 

اوحدی با اشاره به این‌که هدف دنیای غرب انسان ماشینی ساختن است، متذکر شد: بایستی انسان مکانیکی به انسان توحیدی تبدیل شود و علم در کنار دین قرار گیرد.

 

وی با بیان این‌که دین سه بُعد اخلاقیات، اعتقادات و احکام دارد، خاطر نشان کرد: اخلاقیات مقدمه ابعاد دیگر است که بایستی ابتدا روی اخلاقیات خود کار کنیم.

 

انتهای پیام/ 135

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب