سرویس: اخبار استان کد خبر: 93342 ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸

رئیس اداره امور اصناف و تشکل های صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی مطرح کرد

وجود 31 هزار واحد صنفی در خراسان‌جنوبی/ انتقال صنوف آلاینده بیرجند در گرو همکاری شهرداری است

آریانفر با بیان اینکه صنوف آلاینده جهت انتقال به مکان جدید باید هزینه 20 میلیون تومانی جهت صدور پروانه را پرداخت کنند، گفت: لازم است شهرداری با مصوبه شورای شهر این مسئله را ساماندهی کنند.

وجود 31 هزار واحد صنفی در خراسان‌جنوبی/ انتقال صنوف آلاینده بیرجند در گرو همکاری شهرداری است

به گزارش خبرنگار خاورستان، مظفر آریانفر رئیس اداره امور اصناف و تشکل‌های صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی امروز در نشست خبری اظهار کرد: در حال حاضر 31 هزار واحد صنفی با 75 هزار نفر در حوزه های مختلف اصناف خراسان جنوبی فعالیت دارند.

 
وی افزود: از مجموع اصناف خراسان جنوبی 13 هزار واحد صنفی در بخش تنظیم بازار فعالیت می کنند.
 
رئیس اداره امور اصناف و تشکل های صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به پروژه‌ انتقاال صنوف آلاینده و مزاحم بیرجند به خارج از شهر اشاره کرد و گفت: این پروژه که 15 سال شده بحث آن مطرح شده بر اساس مصوبه 10 دی ماه 1396 هیئت وزیران و آیین نامه ساماندهی مشاغل و صنوف آلاینده شهرداری ها به منظور رفع مزاحمت مشاغل و صنوف آلاینده و مزاحم بنا به ماهیت صنفی آنها مکلف هستند نسبت به انتقال این صنوف با هدف رفع مزاحمت به خارج از شهرها اقدام نمایند و در صورت عدم اجرای حکم شهرداری توسط صنوف مذکور، شهرداری موظف به تعطیلی آن هاست کلید خورده است.
 
آریانفر عنوان کرد: تا کنون برای یک هزار و 800 واحد صنوف آلاینده امکان انتقال فراهم شده است. 
 
وی ادامه داد: اصناف جهت انتقال باید مالیات بر ارزش افزوده و هزینه صدور 20 میلیون تومانی پروانه ساختمانی به شهرداری ها پرداخت کنند که با توجه به شرایط اقتصادی واحدهای صنفی، پرداخت این هزینه مشکل است.
 
رئیس اداره امور اصناف و تشکل های صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: لازم است شهرداری با مصوبه شورای شهر این مسئله را ساماندهی کنند که اگر دستگاه های اجرایی همراهی داشته باشند اولین اتحادیه صنفی تا شهریورماه سال 99 با توجه به برنامه زمانبندی فرماندار منتقل و مستقر خواهد شد.
 
آریانفر بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات اصناف استان بحث تسهیلات است که 20 درصد از تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه سهم اصناف تولیدی است اما تاکنون این مهم محقق نشده است.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب