سرویس: اخبار استان کد خبر: 93335 ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی:

1100 تن میوه شب عید در خراسان‌جنوبی ذخیره سازی شد/ صدور 346 فقره مجوز مشاغل خانگی در استان

جویبان گفت: تا کنون 650 تن پرتغال تامسون و والنسیا و 450 تن سیب زرد و قرمز برای استان خریداری شده و در سردخانه ها نگه‌داری می‌شود.

1100 تن میوه شب عید در خراسان‌جنوبی ذخیره سازی شد/ صدور 346 فقره مجوز مشاغل خانگی در استان

به گزارش خبرنکار خاورستان، الیاس جویبان معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری از توزیع دو هزار و 27 تن برنج تنظیم بازار از ابتدای سال تا کنون در استان خبر داد.

 
وی با بیان اینکه در این مدت 6 هزار و 100 تن شکر و  140 تن گوشت مرغ منجمد در استان توزیع شده، افزود: همچنین از هفته گذشته تاکنون 987 تن برنج پاکستانی وارداتی  مرغوب با نرخ مصوب دولتی برای استان جذب شده است.
 
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی بیان کرد: از میزان برنج جذب شده 450 تن برنج پاکستانی تنظیم بازار با قیمت هر کیسه 10 کیلوگرمی 89 هزار تومان توزیع شده و مابقی سهمیه نیز در حال حمل و جذب است.
 
جویبان عنوان کرد: علاوه بر میزان اعلامی برنج جذب شده 600 تن برنج پاکستانی نیز توسط بخش خصوصی برای استان خریداری شده که آنان نیز موظف هستند کیسه برنج 10کیلویی را به قیمت 89 هزار تومان عرضه کنند چرا که برنج با ارز وارداتی 4200 تومانی وارد شده است.
 
وی با بیان اینکه اتحادیه خوار و بار بیرجند با هماهنگی فرمانداری 160 واحد صنفی در بیرجند را برای توزیع مشخص کرده، گفت: آدرس های محل فروش نیز در سایت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان معرفی شده است.
 
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از 549 تن برنج هندی سهمیه خراسان جنوبی خبر داد و افزود: 350 تن برنج تا کنون جذب شده اما 200 تن به دلیل اینکه متقاضی وجود نداشت جذب نشده است.
 
جویبان با بیان اینکه روند توزیع برنج پاکستانی با قیمت مصوب در استان ادامه دارد، گفت: در حال حاضر هیچ گونه مشکلی در روند جذب، تامین و توزیع کالاهای اساسی در استان وجود ندارد.
 
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از جذب 244 تن سهمیه جدید شکر برای خراسان جنوبی خبر داد و افزود: شکرهای جذب شده نیز به زودی در استان توزیع خواهد شد.
 
جویبان در خصوص قیمت گوشت قرمز نیز اظهار کرد: با توجه به کاهش قیمت دام زنده در حال حاضر در اتحادیه‌ها حداکثر قیمت گوشت دام گوسفندی کیلویی 75 هزار تومان و در مراکز عرضه توزیع 68 هزار تومان اعلام شده است همچنین قیمت گوشت منجمد گوساله وارداتی کیلویی 50 هزار تومان است.
 
وی در خصوص ذخیره و خرید میوه شب عید، بیان کرد: تا کنون 650 تن پرتغال تامسون و والنسیا و 450 تن سیب زرد و قرمز برای استان خریداری شده و در سردخانه‌ها نگهداری می‌شود.
 
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی عنوان کرد: برنامه ریزی شده این میوه ها در پایان اسفندماه و اوایل فرودین ماه سال آینده در سطح استان توزیع شود و به نظر میرسد قیمت میوه های شب عید از سال گذشته کمتر باشد.
 
جویبان گفت: 346 فقره مجوز مشاغل خانگی در استان صادر شده است. همچنین تاکنون 227 طرح به مبلغ 21 میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شده که 99 نفر موفق به دریافت تسهیلات شدند.
 
وی عنوان کرد: در حال حاضر سه میلیارد تومان اعتبار برای قالیبافان اختصاص پیدا کرده که تا کنون 300 نفر در قالب تسهیلات 10 میلیون تومانی به صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند.
 
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از برگزاری پنج دوره آموزشی برای 150 نفر از قالیبافان استان با ظرفیت سه هزار و 740 نفر ساعت خبر داد.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب