سرویس: اجتماعی کد خبر: 93332 ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸

رسالت دانشگاه فنی و حرفه‌ای تربیت فارغ التحصیلان دارای مهارت علمی و عملی است

رئیس دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای خراسان جنوبی گفت: نیاز امروزجامعه پرورش فارغ التحصیلان با مهارت است تا سرمایه گزار با خیالی آسوده به این فارغ التحصیلان اعتماد کند.

رسالت دانشگاه فنی و حرفه‌ای تربیت فارغ التحصیلان دارای مهارت علمی و عملی است

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمود نخعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشکده فنی ابن حسام بیرجند با اشاره ابه اینکه وزیر علوم نظر وِیژه ای به دانشگاه فنی  حرفه ای دارند، اظهار کرد: نیاز امروزجامعه پرورش فارغ التحصیلان با مهارت است تا سرمایه گزار با خیالی آسوده به این فارغ التحصیلان اعتماد کند.

 

وی با اشاره به این‌که دوران دانشجویی آغاز کار توام با علم و معرفت به همراه مهارت است، بیان کرد: دانشجو باید در مسائل مهم جاری کشور صاحب نظر باشد و نباید به دانشگاه به چشم کسب مدرک نگاه کند.

 

نخعی ادامه داد: در کناردرس خواندن و فارغ التحصیل شدن نیز باید اقدامات عملی در کنار مسائل علمی بپردازند.

 

وی افزود: همچنین دانشجویان باید در سایر مسائل اجتماعی فرهنگی و سیاسی مطالعه داشته باشند.

 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: اگر دانشجویان در این عرصه‌ها وارد شوند و مطالعات علمی داشته باشند بسیار از مشکلات کشور قابل حل است.

 

نخعی با تاکید بر این‌که دانشگاه فنی و حرفه ای از تیرماه سال گذشته با اجماع 5 دانشکده فنی در سطح استان به یک دانشگاه مستقل، کار خود را آغاز کرده است بیان کرد: امسال مرکز علمی کاربردی نهبندان هم به مجموعه دانشگاه فنی و حرفه ای استان اضافه شده و قرار است از سال آینده تحصیلی پذیرش دانشجو داشته باشد.

 

وی با اشاره به این‌که در سال گذشته ساختمان آموزشی دانشکده ابن حسام با تخصیص مبلغ 20 میلیارد ریال شروع به ساخت کرده است؛ اظهار کرد: امید واریم در دهه فجر امسال این ساختمان افتتاح شود.

 

نخعی افزود:همچنین در این دانشکده ساختمان مجتمع فرهنگی مذهبی را هم در دست ساخت داریم که در دهه فجرامسال افتتاح خواهد شد.

 

نخعی با اشاره به اینکه رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور به تجهیز کارگاه ها تاکید دارد، گفت: امسال با پیگیری های صورت گرفته در رشته مکانیک خودرو سه خودرو با تکنولوژِی روز وارد کارگاه های این رشته شده است همچینن درهمین راستا کارگاه مکانیک خودروی این دانکشده نیز مجهز به خودروی هیبریدی شده است که در استان کم نظیر است.

 

وی افزود: برای سایر کارگاه ها هم تجهیزات جدیدی خریداری شده که طی ماه آینده تحویل خواهد شد.

 

نخعی ادامه داد: در دانشکده فنی قاین حدود ده میلیارد ریال  در رشته ساخت و تولید تجهیزات خریداری شده و کارگاه های این دانشکده هم تجهیز شده است.

 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با اشاره به این که در سال جاری برنامه ساخت سه زمین چمن مصنوعی در سطح دانشکده های استان پیش بینی شده است بیان کرد: یکی از این زمین های ورزشی در دانکشده ابن حسام بیرجند ودیگری دانشکده سپیده کاشانی بیرجند و دانشکده پسران طبس خواهد بود که زیرسازی این زمین های ورزشی نیز شروع شده است.

 

وی افزود: در ماه آینده مراحل ساخت ساختمان آموزشی جدید با 1500 متر زیر بنا کلنگ زنی خواهد شد

 

نخعی خاطر نشان کرد: همچنین پیش بینی شده یک سالن ورزشی کاملا مجهز و استاندارد در دانشکده های بیرجند شروع به ساخت کنیم که پیگیر از سمت خیرین و منابع استانی هستیم.

 

 انتهای پیام/ 143

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب