سرویس: اخبار استان کد خبر: 93327 ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸

استاندار خراسان جنوبی:

عدم شفافیت بانک‌ها مانع برنامه‌های توسعه خراسان‌جنوبی است

معتمدیان عدم شفافیت برخی از بانک‌ها در ارائه آمار دقیق را از موانع توسعه برشمرد و یادآور شد: نداشتن آمار دقیق از میزان منابع بانکی، برنامه‌ریزی برای برنامه‌های توسعه‌ای را با مشکل مواجه می‌کند.

عدم شفافیت بانک‌ها مانع برنامه‌های توسعه خراسان‌جنوبی است

به گزارش خاورستان، محمدصادق معتمدیان شب گذشته در شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی خراسان‌جنوبی اظهار داشت: با توجه به عنایت دولت، برنامه‌های توسعه‌ای فراوانی در استان داریم که تحقق آن‌ها، هماهنگی بین بانک‌ها را می‌طلبد.

 
وی با تأکید بر لزوم اجرای پروژه‌های زیرساختی خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه‌ها و در راستای جبران عقب‌ماندگی‌های استان، برای اولین بار از ظرفیت ماده 56 بهره گرفتیم تا از طریق استقراض دولت از بانک‌ها، برنامه‌ها سرعت بگیرد.
 
استاندار خراسان‌جنوبی با تشریح طرح‌های اولویت‌دار و برنامه‌های حمایتی دولت از برنامه‌های اقتصادی و توسعه‌ای استان، تصریح کرد: در زمینه جذب منابع مالی، تلاش‌های خوبی صورت گرفته به نحوی که میزان اعتبارات جذب‌شده از محل منابع ملی طی یک سال گذشته بیش از اعتبارات تملک دارایی استان بوده است.
 
معتمدیان افزود: تنها از محل اجرایی شدن مصوبات سفر دکتر نوبخت، مبلغ 330 میلیارد تومان جذب استان شده و این مبلغ تا پایان سال به رقم 500 میلیارد تومان خواهد رسید.
 
وی عدم شفافیت برخی از بانک‌ها در ارائه آمار دقیق را از موانع توسعه برشمرد و یادآور شد: نداشتن آمار دقیق از میزان منابع بانکی، برنامه‌ریزی برای برنامه‌های توسعه‌ای را با مشکل مواجه می‌کند.
 
استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: گزارش‌هایی دریافت شده دال بر اینکه برخی بانک‌های استان، نرخ سودی بالاتر از نرخ مصوب بانک مرکزی اعمال می‌شود که این موضوع اعتبار بانک‌ها را زیر سؤال می‌برد.
 
معتمدیان خاطرنشان کرد: جذب سرمایه‌گذاران از برنامه‌های جدی ما بوده لذا در راستای رفع موانع سرمایه‌گذاری از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم.
 
انتهای پیام/4/ 66/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب