سرویس: اجتماعی کد خبر: 93271 ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیرجند خبر داد

حضور 56 هنرمند بیرجندی در نمایشگاه ملی صنایع دستی/ ترغیب صنعتگران به افزایش تولید

فولادی گفت: بیرجند در چهارمین نمایشگاه ملی صنایع دستی 45 غرفه دارد که نسبت به سال گذشته 300 درصد رشد داشته است.

حضور 56 هنرمند بیرجندی در نمایشگاه ملی صنایع دستی/ ترغیب صنعتگران به افزایش تولید

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن علی فولادی رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیرجند صبح امروز در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بیرجند در چهارمین نمایشگاه ملی صنایع دستی 45 غرفه دارد که نسبت به سال گذشته 300 درصد رشد داشته است.

 

وی با بیان اینکه 56 صنعت گر در این غرفه ها محصولات خود را به عرضه گذاشته اند، افزود: رشته های چرم، تراش سنگ، حوله بافی و گلیم بافی از جمله رشته هایی است که در نمایشگاه امسال حضور دارد.

 

رئیس میراث فرهنگی بیرجند با اشاره به اینکه شهرستان بیرجند در نمایشگاه سال گذشته حدود 25 میلیون تومان فروش داشته است، گفت: در حال حاضر 25 رشته صنایع دستی فعال در شهرستان بیرجند وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه فروش و بازاریابی در حوزه صنایع دستی از جمله اهداف شرکت در نمایشگاه ها است، عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه ها بهترین گزینه برای معرفی آداب و سنن نهفته در هر منطقه ای است.

 

فولادی با اشاره به اینکه بیشترین هدف ما از شرکت در نمایشگاه ها رونق صنایع دستی و ترغیب صنعت گران به افزایش تولید است، بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون صنعت گران بیرجند در 16 نمایشگاه ملی حضور داشته اند.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز یکی از صنعت گران بیرجندی در رشته بافته های داری در نمایشگاه شهر بانکوک در کشور تایلند حضور دارد.

 

انتهای پیام/ 132/ 59/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب