سرویس: بیرجند کد خبر: 93263 ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵

امام جمعه موقت بیرجند:

توقع از دانشجویان آرمان خواهی اسلام ناب محمدی است/ با انتخاب نماینده انقلابی مجلسی انقلابی خواهیم داشت

حجت الاسلام والمسلمین نوفرستی با بیان اینکه دانشجویان در گام دوم انقلاب نقش تاثیرگذاری دارند،گفت: آنچه امرزه از دانشجویان در دانشگاه‌ها توقع می‌رود آرمان خواهی اسلام ناب محمدی است.

توقع از دانشجویان آرمان خواهی اسلام ناب محمدی است/ با انتخاب نماینده انقلابی مجلسی انقلابی خواهیم داشت

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین نوفرستی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های امروز نماز جمعه شهر بیرجند، اظهار کرد: راه خدا راهی است که پیامبران الهی در طول تاریخ به ما نشان داده‌اند.

 

وی افزود: ان‌شاءالله خدا کمک کند با تکیه بر آیات الهی در مسیر مستقیم و حق حرکت کنیم.
 

روز دانشجو ماهیت ضد استکباری و مبارزه دارد

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو، بیان کرد: روز دانشجو ماهیت ضد استکباری و مبارزه دارد.

 

نوفرستی عنوان کرد: دانشجویان باید در فضای دانشگاه برای سیلی زدن بر آمریکا و استکبار متحد باشند اما برخی ها به فکر ایجاد تعارض بین دانشجویان و نظام هستند و در این راستا تلاش می‌کنند.


توقع از دانشجویان آرمان خواهی اسلام ناب محمدی است

وی با بیان اینکه دانشجویان در گام دوم انقلاب نقش تاثیرگذاری دارند، تصریح کرد: آنچه امرزه از دانشجویان در دانشگاه‌ها توقع می‌رود آرمان خواهی اسلام ناب محمدی است.

 

امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: باید در فضای دانشگاه بین دانشجویان گفتمان انقلابی برای دفاع از نظام، انقلاب اسلامی و کشور وجود داشته باشد.

 

نوفرستی تاکید کرد: دانشجوی انقلابی از طهارت روح، اعتماد به نفس، اندیشه درست و بسیاری ویژگی‌های مثبت برخوردار است و همواره شعارش عدالت خواهی است.

 

وی با بیان اینکه دانشجوی انقلابی باید با تفکر و تعقل در دانشگاه اثر گذار باشد، تصریح کرد: از دانشجویان و اساتید دانشگاهی انتظار است انقلابی بوده و به فکر ایجاد تحولات مثبت در محیط دانشگاه و جامعه باشند.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: جوانان و دانشجویان انقلابی باید مواظب باشند در جامعه جای جلادان و ظالمان با مظلومان عوض نشود.
 

استکبار جهانی و صهیونیست جلادان اصلی حوادث اخیر

نوفرستی با اشاره به حواث اخیر در کشور، بیان کرد: در راس حوادث اخیر استکبار جهانی و صهیونیست جلادان اصلی هستند. ایادی آنها در منطقه هزینه‌های آنان را قبول کردند و به آنها آموزش‌های متعدد دادند و سرسپرده‌های آنان در نقاط مختلف کشور همراهیشان کردند. 

 

وی با بیان اینکه دستگاه قضا باید با آنهایی که وابسته به غرب هستند در جایگاه خود برخورد کند، گفت: دستگاه قضایی باید عدالت علوی و اسلامی طبق توصیه های مقام معظم رهبری به برنامه های سایرین توجه داشته و چاره اندیشی کند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه فضای مجازی به دنبال این است که مشکلات را بر گردن مقام معظم رهبری بگذارد، خاطرنشان کرد:  مقام معظم رهبری در روز دوم حادثه به زیبایی خط مردم را از اشرار جدا کردند. دشمنان اصلی را معرفی کردند. مردم ولایت مدار که برای اصل نظام خون دادند به مقام معظم رهبری لبیک گفته و به میدان آمدند.اما دشمن راضی نشد و سوالاتی از قبیل اینکه مقام معظم رهبری چرا از قانون حمایت کردند را مطرح کرد.

 

نوفرستی با بیان اینکه برخی عنوان می‌کنند چرا مقام معظم رهبری از قانون حمایت می‌کنند، افزود: اگر اینگونه نباشد سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به مشکلات سال 1396 نیز گفت: باید هوشیار بود و با تحلیل درست دشمن را شناخت.

 

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: در فتنه اخیر آمریکا، رژیم صهیونستی، ایادی آنان در غرب و کسانی که حاضر نیستند با اندیشه رهبری همراه شوند بلکه به عنوان پیاده نظام دشمن فعالیت دارند شرایط کشور را ناآرام کردند و آنها همگی جلادان، فتنه گران و ظالمان بودند.
 

مردم باید مطالبه‌گری خود را از دولت داشته باشند

نوفرستی با بیان اینکه مردم باید مطالبه‌گری خود را از دولت داشته باشند، گفت: از دولت انتظار داریم برای کاهش وابستگی‌ها به غرب، کاهش فساد، اصلاح نظام پولی و توجه به قشر مستضعف تلاش کند.

 

وی با بیان اینکه مستضعف کسی است که زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است، گفت: همیشه در موقعیت‌های حساس مردم و مستضعفان هستند که با هوشیاری وارد میدان می‌شوند.
 

هر کجا سیلی خوردیم از عدم دقت انتخاب مناسب بوده است/ لزوم انتخاب اصلح و انقلابی 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به انتخابات پایان سال، بیان کرد: هر کجا سیلی خوردیم از عدم دقت انتخاب مناسب بوده است.

 

نوفرستی با تاکید بر اینکه باید در انتخاب اصلح خیلی دقت کنیم، گفت: جمهوری اسلامی این امکان را برای مردم فراهم کرد که خود حق انتخاب داشته باشند و حال لازم است با انتخاب اصلح نماینده انقلابی را انتخاب کرد.

 

وی افزود: ان‌شاءالله شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات باشیم و با انتخاب اصلح شاهد حضور نمایندگان انقلابی و به تبع آن مجلس انقلابی در سطح کشور باشیم.

 

انتهای پیام/127/ 65/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب