سرویس: اجتماعی کد خبر: 93261 ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درمیان خبر داد

فعالیت ۲ هزار صنعتگر در درمیان/ شرکت ۵ هنرمند در چهارمین نمایشگاه صنایع دستی

شهسواری از فعالیت دو هزار صنعتگر صنایع دستی در درمیان خبر داد و گفت: پنج نفر از صنعتگران در چهارمین نمایشگاه صنایع دستی خراسان جنوبی حضور یافته اند.

فعالیت ۲ هزار صنعتگر در درمیان/ شرکت ۵ هنرمند در چهارمین نمایشگاه صنایع دستی

به گزارش خاورستان، اسماعیل شهسواری رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درمیان با اشاره به قدمت تاریخی صنایع دستی درمیان بیان کرد: مردم این شهرستان از گذشته های دور در زمینه صنایع دستی و هنرهای سنتی فعالیت و از این طریق ارتزاق داشته اند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار صنعتگر در این شهرستان فعالیت دارند، اظهار کرد: سوزن دوزی از رشته های شاخص در این شهرستان بوده که توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است.

 

شهسواری جاجیم بافی را از جمله رشته های احیا شده در درمیان دانست و گفت: در سال جاری دو دوره آموزشی در راستای معرفی هرچه بیشتر این رشته در روستاها برگزار شده است.

 

وی با اشاره به چهارمین نمایشگاه سراسری خراسان جنوبی بیان کرد: پنج غرفه از شهرستان درمیان در این نمایشگاه حضور دارند.

 

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درمیان بیان کرد: همچنین پنج صنعتگر در رشته های سوزن دوزی، رودوزی سنتی، چرم دوزی، جاجیم بافی، سکه دوزی و تراش سنگ های قیمتی در این نمایشگاه حضور دارند.

 

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه ها بستری مناسب برای فروش صنایع دستی است، گفت: همچنین برگزاری اینگونه از نمایشگاه ها هنرمندان را به بازارهای داخل و خارج وصل می کند.

 

انتهای پیام/132/ 59/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب