سرویس: اجتماعی کد خبر: 93248 ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه ‌خبر داد:

۹ صنعتگر بشرویه مهمان چهارمین نمایشگاه میراث فرهنگی خراسان جنوبی

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه گفت: ۹ صنعتگر از شهرستان بشرویه در چهارمین نمایشگاه سراسری میراث فرهنگی حضور دارند.

۹ صنعتگر بشرویه مهمان چهارمین نمایشگاه میراث فرهنگی خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید امیر سلیمانی رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه در جمع خبرنگاران با اشاره به چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان جنوبی، اظهار کرد: برپایی این نمایشگاه نقش مهمی در معرفی و فروش محصولات هنری صنعتگران دارد.

 
وی از حضور ۹ صنعتگر از شهرستان بشرویه در این نمایشگاه خبر داد و گفت: همچنین ۹ غرفه از بشرویه در چهارمین نمایشگاه صنایع دستی خراسان جنوبی حضور دارد.
 
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه بیان کرد: هنرمندان در رشته هایی اعم از جاحیم بافی، برک بافی، چرم سنتی، پخل بافی و پارچه بافی سنتی در این نمایشگاه حضور دارند.
 
وی نمایشگاه را بستری برای معرفی رشته های کهن و احیا شده دانست و گفت: قدمت برک بافی به عنوان قدیمی ترین رشته صنایع دستی بشرویه به ۵۰۰ سال گذشته بر می گردد.
 
سلیمانی از احیای این رشته منسوخ شده طی یک سال گذشته خبر داد و افزود: معرفی این رشته به مخاطبان نمایشگاه می تواند نقش موثری در گرایش هنرمندان و علاقه مندان به برک بافی داشته باشد.
 
انتهای پیام/ 132/ 59/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب