سرویس: اجتماعی کد خبر: 93219 ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی خبر داد

پرداخت 8.5 میلیارد تومان تسهیلات به طرح های گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی

رمضانی از پرداخت 8 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات کم بهره به طرح‌های گردشگری و صنایع دستی خراسان‌جنوبی در سال جاری خبر داد.

پرداخت 8.5 میلیارد تومان تسهیلات به طرح های گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن رمضانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی با اشاره به تسهیلات بند الف تبصره  18 اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان، اظهارکرد: استاندار خراسان جنوبی از از این اداره کل برای جذب و افزایش رقم پرداختی تسهیلات تقدیر کرده است.

 

وی با بیان اینکه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  8 درصد یارانه سود به این تسهیلات پرداخت می کند، گفت: در استان با بانک های مختلف مذاکره کردیم تا بتوانیم از محل آورده این کمک های فنی و اعتباری رقم تسهیلات پرداختی به متقاضیان را افزایش دهیم.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی رقم کمک های فنی و اعتباری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان را در سال جاری دو میلیارد و 800 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: طی مذاکره ای که بانک های مختلف استان داشتیم بانک انصار اعلام آمادگی کرد که دو برابر مبلغ اداره کل را از منابع داخلی خود برای پرداخت تسهیلات اعطا کند.
 
وی ادامه داد: براین مبنا بانک تعهد به پرداخت 5 میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات از منابع داخلی خودش را داد و در مجموع بیش از 8 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات با بهره 10 درصد به طرح ها پرداخت و یا در حال پرداخت است.
 
رمضانی گفت: در این راستا تا کنون 60 طرح گردشگری و صنایع دستی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده و بیش از شش میلیارد تومان از تسهیلات پرداخت شده است و مابقی پرونده ها برای پرداخت در حال بررسی است.
 
وی در ادامه با اشاره به پیشرفت پروژه بازارچه دائمی صنایع دستی بیرجند در تیمچه امینی، اظهارکرد: این پروژه در 32 غرفه خواهد داشت و هم اکنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی ادامه داد: پیگیری جذب اعتبار برای این پروژه برای ادامه مرمت در سال جاری هستیم.
 
انتهای پیام/ 132/ 25/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب