سرویس: سیاسی کد خبر: 93206 ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱

گزارشی از واکنش ها به یک کمپین مشترک ضد امنیت ملی؛

انتقاد هنرمندان از سلبریتی ها در ماجرای کمپین "صدای آبان 98"

بعد از پیگیری‌ها در گفتگو با هنرمندان، برخی از آن ها به راه اندازی کمپین سلبریتی ها واکنش نشان دادند و این عمل سلبریتی ها را تقبیح کردند.

انتقاد هنرمندان از سلبریتی ها در ماجرای کمپین "صدای آبان 98"

به گزارش خاورستان، انتقاد و اعتراض مردم به افزایش قیمت بنزین در اواخر آبان ماه 1398 به وجود آمد و برخی از آشوبگران جان خود را از دست دادند.

 
در پی این ماجرا برخی از مردم برای اعتراض به گرانی و مشکلات فراوان معیشتی به خیابان ها آمدند اما به دلیل سوءاستفاده کردن برخی از اشرار، این مطالبه اجتماعی به خشونت کشیده شد و در نهایت نیز مردم با تجمع های گسترده در سراسر کشور مخالفت خود را با هرگونه اغتشاش و خسارت زدن به اموال عمومی اعلام کردند.
 
در همین رابطه بسیاری از سلبریتی ها و چهره های معروف کشورمان به این اتفاقات واکنش نشان داده و به جای اینکه علیه اشرار و برهم زنندگان اموال عمومی کمپین ایجاد کنند، پیام هایی را در صفحات شخصی خود منتشر کرده و به صورت کاملا هماهنگ یک پست با عکس و محتوای یکسان و با یک هشتگ مشخص را در صفحات شخصی خود به اشتراک گذاشتند و به دنبال آن نیز امضا جمع کردند.
 
این کمپین ادامه همان نامه ای است که سیاسیون جریان اصلاحات نوشتند
 
در این خصوص جواد شمقدری کارگردان و  رئیس اسبق سازمان سینمایی در خصوص این کمپین هنرمندان در گفت‌وگویی گفت: سردمداران این ها در عرصه سیاسی هم همین حرف ها را زدند، حالا این ها هم دارند از آن ها تبعیت می کنند.
 
وی افزود: این کمپین ادامه همان نامه ای است که سیاسیون جریان اصلاحات نوشتند، این هنرمندان هم دارند همان کار را تکرار می کنند.
 
این کارگردان در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که چرا برخی از هنرمندان لس آنجلس نشین معاند با این هنرمندان داخل کشور همصدا شده اند گفت: جبهه این هنرمندان با آن دسته از به اصطلاح هنرمندان خارج نشین یکی است، برخی فکر می کنند که این ها با ما همراه هستند، این فتنه ها باعث می شود که همه چیز رو شود؛ قطعا این حرکت هنرمندان اتاق فکری داشته است، اول سیاسیون و اساتید دانشگاهی و سیاسیون رسانه ای شروع می کنند و بعد هم این افرادی که به اشتباه به آن ها هنرمند می گویند.
 
جواد شمقدری در پایان گفت: راه انداختن این کمپین ها یک بازی است که شروع کرده اند، این افراد در فضای میدانی ناموفق بوده اند حالا به فضای رسانه ای و مجازی روی آورده اند؛ این فتنه ها می آیند تا غربالگری کنند و ان شاءالله مشکلات حل می شوند.
 
این گونه کمپین ها به ناملایمات جامعه دامن می زند
 
امید زندگانی بازیگر و مجری تلویزیون نیز در همین خصوص در گفتوگویی گفت: من دایره سیاسی وسیعی ندارم فقط می دانم من هم مثل جامعه ای که در آن زندگی می کنم که مردم در آن از مشکلات اقتصادی رنج می برند، من هم از این وضعیت اقتصادی به شدت رنج می برم، من هم به شدت مخالف این سیاست گزاری اقتصادی هستم اما مخالف این هستم که این گونه پست هایی را در صفحه شخصی ام منتشر کنم، این راه حل نیست و به نظر می رسد این افراد هم خیلی به دنبال راه حل نیستند، به نظر می رسد با این شرایط و با این اتفاقات به راه سالم و صالحی کشیده نمی شویم و فقط می توان گفت به یک سری ناملایمات در جامعه بیشتر دامن می زنیم، درست است که مشکلاتی وجود دارد اما این گونه حل نمی شود.
 
 
ایران اگر سیاه است تو سپیدش کن؛ شما که عاشق کلید بودی احتمالاً اکنون فهمیده‌ای سوراخ کلید کجا بود
 
پس از آن کارن همایونفر آهنگساز سینمای کشورمان نیز به این بیانیه سلبریتی ها واکنش نشان داد و در صفحه اینستاگرام شخصی خود نوشت:
 
«1 ــ ابتدا از تمام همکاران سینمایی و موسیقی‌ام عذرخواهی می‌کنم. عکس هم تزئینی است و هیچ مناسبتی ندارد!
 
2 ــ بیانیه آبان را امضا نکردم. برای اعتراض نیازی برای لابه‌لای جمع قاطی شدن ندارم. از این بیانیه‌ها هزار‌تا دیده‌ام مخصوصاً دم انتخابات.
 
3 ــ الحمدلله مسائل مالیاتی حل شد و بده‌بستان و زور‌آزمایی فرهنگ و قدرت به سرانجام رسید، خدا را شکر. ما که درآمدی نداشتیم حاضر بودیم مالیات هم بدهیم در سال مگر چقدر درآمد داریم کل در‌آمد یک سال من اندازه‌ یک شب دورهمی‌تان نمی‌شود. خوش به حال دوستانی که برای هر کار دستمزدشان چند میلیارد است، خدا بیشتر کند، ان‌شاءالله!
 
4 ــ البته که روزگار سیاه است و همه غمگین، فقط سؤال این است تمام این مدت که پست‌ها و استوری‌ها به تبلیغات و جشن تولد و آلودگی هوا گذشت حالا که خود تلویزیون و همه شروع به اعتراض کردند ناگهان آبان سیاه ایران مد شد؟ چرا ایران را سیاه می‌کنیم؟ سیاه خود ماییم، سیاه‌کار خود ماییم. دولت‌ها می‌روند و می‌آیند چیزی که عوض نمی‌شود حال مردم است. خدا را شکر شخصاً تا به حال به کسی رأی ندادم. آنها که دادند و خود را هم جر دادند الآن بیانیه می‌نویسند؟! عجباً. عزیز، سیاه‌کار خود ماییم.
 
5 ــ در صفحه‌ات اعتراض می‌کنی اما یک و نیم میلیارد دستمزد برای ده روز می‌گیری و الآن هم از دست شوخی زشت شهروند البرزی با کودکی که در سطل زباله انداختند گله می‌کنی؟ الآن آن شهروند را دستگیر کردند احتمالاً کارش با کرام الکاتبین است، نمی‌خواهید کمپین برای آزادی‌اش ترتیب دهید؟
 
هموطن عزیزم، سیاه خود ماییم، سیاه‌کار خود ماییم که در زندگی روزمره در رفتار اجتماعی، در حفظ حق شهروندی دیگران یک لحظه هم با خودمان روراست نیستیم. این اعتراضات و بیانیه‌های ظاهری و عوام‌فریب لیاقت خودمان است.
 
اعتراض مدنی مختص جوامع مدنی‌ است. اعتراض مدنی در توتالیتاریزم یعنی بده‌بستان که در غیر این‌صورت اصلاً اجازه نخواهند داد نفس بکشی.
 
دوست عزیزی که همزمان هم با ایران اینترنشنال و «من‌و تو» مصاحبه می‌کنی بعدش هم با تلویزیون داخل، دوازده میلیارد با شهرداری قرارداد می‌بندی، حق نداری بیانیه در مورد مردم بدهی.
 
ایران اگر سیاه است تو سپیدش کن. شما که عاشق کلید بودی احتمالاً اکنون فهمیده‌ای سوراخ کلید کجا بود. دقیقاً کجا بود؟
 
ایران اگر سراسر سیاه و ویران شود باز مردم اینجا هستند شما که پاسپورتت آماده‌ است برو. اینجا هوا هم نباشد من خفگی را با جان می‌پذیرم.
 
جداگانه می‌نویسم بی هیچ همراهی که اگر گناهی، جرمی مرتکب شده‌ام خدای نکرده شخص دیگری با من مجازات نشود.»
 
سینما , سینمای ایران , موسیقی , فیلم سینمایی به وقت شام , 
 
 
انتهای پیام/4/ 66/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب