سرویس: اجتماعی کد خبر: 93195 ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱

برگزاری یادواره های شهدا یک اقدام خدایی است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه آثار شهید همیشه باقی می ماند گفت: برگزاری یادواره های شهدا یک اقدام خدایی است.

برگزاری یادواره های شهدا یک اقدام خدایی است

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، شب گذشته در دیدار با دست اندرکاران یادواره شهدای مسجد امام حسین(ع) بیرجند اظهار کرد: این نوع کارهای ارزشمندی که انجام می دهید اگر با دید عمیق تر به مسئله نگاه شود، سطح آن و سطح اجرش بالاتر خواهد بود.

 

وی افزود: انسان اشرف مخلوقات است و همه ی این تشکیلات نظام هستی در خدمت انسان هستند، اما این یک مسئله بالقوه است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: انسان علاوه بر جایگاهی که در نظام تکوین دارد، مشروط به حفظ جایگاه تشریع است یعنی انسان در صورتی می تواند اشرف مخلوقات باشد که به دین خدا عمل کند در غیر این صورت به جایگاهی پایین تر از حیوانیت خواهد رسید.

 

آیت الله عبادی تصریح کرد: تمامی زحمات و تلاش های پیغمبران، رسول اکرم(ص) و اهل بیت(ع)  برای این بوده که انسان را به جایگاه اصلی خود برسانند و این راهی است که ادامه دارد و محقق نیز خواهد شد.

 

وی افزود: آن هایی که بر سر عهد الهی مردانه ایستادند و برای اعلای حق و ابطال باطل از همه چیز خود گذشتند همان شهدا، خانواده شهدا، ایثارگران، آزادگان، جانبازان و مجاهدین در راه حق هستند و این راه همچنان ادامه دارد و تمام نشده است.

 

امام جمعه بیرجند مطرح کرد: امروز اربعین حسینی به عنوان تابلویی در سطح بین الملل می درخشد و افراد دارای مذاهب مختلف از سراسر کره زمین برای شرکت در این راهپیمایی خود را به کربلا می رسانند و آن دسته از افرادی که نیز از این سیل جمعیت باز می مانند در شهرها و کشورهای خود دست به راهپیمایی می زنند و اتصال خود به امام حسین(ع) را نشان می دهند.

 

آیت الله عبادی اضافه کرد: افرادی که با زحمت، تلاش و انگیزه، اسلام را انتخاب می کنند بسیار جلوتر از بقیه هستند و ما این را در صحنه میدانی دیده ایم.

 

وی گفت: ارزش خلقت انسان وابسته به تحقق هدف الهی، اقامه دین، احقاق حق، ابطال باطل، اجرای عدالت و مبارزه با ظالم است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: راه، اهداف و آرمان شهدا هنوز تحقق پیدا نکرده است لذا همه ی ما مکلف هستیم که به وظیفه ی خود عمل کنیم.

 

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه ما در قرن 21 پنجه در پنجه استکبار جهانی انداخته ایم، گفت: اقامه ی یاد شهدا یک مسئله شخصی، خانوادگی، قومی و کشوری نیست، بلکه یک مسئله ی خدایی است.

 

وی افزود: آثار شهید همیشه باقی می ماند و برگزاری یادواره های شهدا، پیام شهدا را منتقل می کند.

 

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه اربعین سرخ حسینی به قیام سبز مهدوی متصل خواهد شد، گفت: ارزش شهدا در این است که در راه آرمان و دین خدا، مرگشان را انتخاب کرده اند و این آرمان آنقدر ارزشمند است که با اولین قطره خونی که از آن ها بر زمین می ریزد، پاک می شوند.

 

آیت الله عبادی خاطر نشان کرد: اگر به عمق این قضیه توجه کنیم می بینیم که اقامه جلساتی که برای شهدا صورت می گیرد، در راه شهداست و این یعنی اینکه ما همچنان در مقابل ظالم می ایستیم و ذلت نمی پذیریم.

 

وی یادآور شد: اگر پیام رسان های کربلا نبودند، واقعه کربلا، در کربلا و عاشورا خلاصه می شد، اما پیام کربلا آنقدر قوی بود که حتی در خود شام و تربیت شدگان بنی امیه که خود را پیروز می دانستند، تحت تأثیر قرار گرفتند و منفعل شدند، لذا شما نیز عامل پیامی هستید که انسان را از ذلت به اوج عزت می رساند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: برگزاری یادواره شهدا یعنی اینکه پرچم عزت هرگز نمی خوابد و نسل کنونی در راه شهدا قرار دارد و آن را نیز به نسل های دیگر می سپارد.

 

انتهای پیام/6/ 11/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب