سرویس: اجتماعی کد خبر: 93186 ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰

مدیرعامل کویر‌تایر:

ثبت رکورد ‌تولید در کویرتایر شکسته شد / تولید ‌‌12 هزار و 356 حلقه در یک روز

مدیرعامل شرکت کویرتایر ثبت رکورد بالاترین تولید روزانه هفته اخیر را 12 هزار و 356 حلقه در روز اعلام کرد و گفت: این کارخانه 23 درصد سهم صنعت تایر‌سواری و 11 درصد کل تایر کشور را تامین می‌کند.

ثبت رکورد ‌تولید در کویرتایر شکسته شد / تولید ‌‌12 هزار و 356 حلقه در یک روز

به گزارش خاورستان، سید‌محمدحسین زینلی مدیرعامل شرکت کویرتایر با بیان اینکه طرح توسعه شرکت کویرتایر نیازمند 257 میلیارد تومان اعتبار است تصریح کرد: در صورت حمایت دولت، شرایط ثبات اقتصادی و تخصیص به موقع ارز و رفع موانع تامین مواد اولیه، قطعاً کویرتایر بیش از 94 درصد ظرفیت منصوبه خود را تولید خواهد کرد.

 
مدیرعامل شرکت کویرتایر با اشاره به پیگیری‌‌های متعدد و مستمر برای این مهم، اعطای 200 میلیارد تومان تسهیلات ریالی از محل منابع تبصره 18 و تخصیص بیش از 18 میلیون دلار ارز را از مهم‌ترین در خواست‌های شرکت کویرتایر از وزیر صمت عنوان کرد.
 
وی ثبت رکورد بالاترین تولید روزانه هفته اخیر را 12 هزار و 356 حلقه در روز اعلام کرد و گفت: این کارخانه 23 درصد سهم صنعت تایر‌سواری و 11 درصد کل تایر کشور را از نظر وزنی و 33 درصد سهم کل تایر سواری کشور را از نظر حلقه تامین می‌کند.
 
زینلی با بیان اینکه کویرتایر 37 درصد تایر رادیال خودروسازان را تامین می‌کند افزود: 15 درصد سهم فروش کل بازار تایر سواری کشور متعلق به این شرکت است.
 
مدیرعامل شرکت کویرتایر به نقش این کارخانه در اشتغال صنعتی استان خراسان جنوبی و بیرجند اشاره و از اشتغال مستقیم یک هزار و 400 نفر و غیرمستقیم 5 هزار و 696 نفر در این شرکت خبر داد و گفت: در مجموع 7 هزار و 75 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به اشتغال هستند.
 
زینلی تصریح کرد: نقش کویرتایر در اشتغال بخش صنعت استان 16 درصد است و 34 درصد اشتغال شهرستان بیرجند را کرده که این بسیار ارزشمند است.
 
وی با بیان اینکه سهم کویرتایر در ارزش افزوده صنعت استان در سال 93 حدود 30 درصد بوده است ادامه داد: ارزش فروش محصولات کویرتایر در این مدت معادل 93 درصد ارزش فروش سه محصول استراتژیک زعفران، زرشک و عناب بوده است.
وی روند شکل‌یابی منحصر به فرد، پیشتازی تکنولوژی استیل بلت در کشور، نخستین دارنده تایر سبز در کشور، نخستین سازنده پرس پخت تایر در کشور، طراحی و خودکفایی تکنولوژیکی تولید تایرهایcuv ,suv  برای نخستین بار در کشور و دارنده رتبه نخست در صرفه‌جویی انرژی را از رکوردهای ملی و انحصاری در این شرکت عنوان کرد.
 
وی جمع‌آوری منابع اندک و انجام کارهای بزرگ را از جمله رکوردهای ملی و انحصاری این کارخانه ذکر کرد و گفت: منابع مالی این کارخانه از 42 شهر کشور توسط  4200 نفر سهامدار و طی 22 مرحله افزایش سرمایه تامین شده است.
 
مدیرعامل شرکت کویرتایر با بیان اینکه نمونه خارجی پرس‌پخت تایر 2.6 میلیارد تومان بوده اما این نمونه در کویرتایر با 1.6 میلیارد تومان ساخته شده است، خاطرنشان کرد: شرکت کویرتایر این افتخار را دارد که نخستین تولیدکننده تایر سبز کشور، نخستین سازنده پرس پخت تایر در کشور و طراحی و تولید تایر رینگ 18 در سایزهای مختلف است.
 
وی با بیان اینکه شرکت کویرتایر در سال‌های متوالی در صرفه‌جویی انرژی برق، گاز و آب رتبه نخست داشته و در این زمینه سرآمد تمام شرکت‌های تایرسازی بوده است گفت: ایران خودرو شرکت کویرتایر را به عنوان رتبه نخست میزان رضایت مشتریان دانسته است.
 
در ادامه مدیرعامل خبرگزاری تسنیم و هیئت همراه با حضور در خط تولید این کارخانه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف از نزدیک با روند تولید تایر آشنا شدند.
 
انتهای پیام/ 132/ 66/
منبع: تسنیم

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب