سرویس: بیرجند کد خبر: 93100 ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳

همزمان با دهه مبارک فجر سال جاری:

موزه شهر و بنیاد بیرجند شناسی توسط شهرداری افتتاح می‌شود

در یکصد چهل و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر با پیشنهاد شهرداری مبنی بر ایجاد موزه شهرو بنیاد بیرجند شناسی موافقت به عمل آمد.

موزه شهر و بنیاد بیرجند شناسی توسط شهرداری افتتاح می‌شود

به گزارش خاورستان، محمد علی جاوید شهردار بیرجند از ایجاد موزه شهر و بنیاد بیرجند شناسی خبر داد و اظهار کرد: این بنیاد قرار است در دهه مبارک فجر سال جاری در ساختمان باغ و عمارت شوکتیه با مدیریت شهرداری بیرجند به بهره برداری برسد.

 

وی ادامه داد: این ساختمان دارای یک هزار و شش متر مربع اعیان و سه هزار و 294 مترمربع عرصه است که از سال گذشته عملیات مرمت آن توسط شهرداری شروع شده است، بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 
 
شهردار بیرجند تصریح کرد: این ساختمان به لحاظ معماری یکی از زیباترین ساختمان های شهر بیرجند است که قدمت آن به اواخر دوره قاجار بر می گردد و قرار است در این مرکز اسناد و آثار تاریخی مربوط به شهر بیرجندو منطقه و همچنین مفاخر شهر بیرجند جهت استفاده عمومی قرار داده شودکه مورد بازدید شهروندان و گردشگران قرار گیرد.
 
 
جاوید خاطر نشان کرد: شورای اسلامی شهر بیرجند با توجه به سوابق علمی پروفسور گنجی به عنوان پدر علم جغرافیای ایران و به افتخار ایشان اسم این بنیاد را به نام ایشان انتخاب کردند.
 
 
شهردار بیرجند از شهروندان و دستگاههای اجرایی مرتبط درخواست کرد در خصوص تحویل آثار و اسناد فاخر مربوط به این شهر و اندیشمندان این شهر با شهرداری همکاری لازم را به عمل آورند.
 
 
شایان ذکر است تاکنون مبلغ یک میلیارد تومان از محل منابع داخلی شهرداری جهت مرمت و بازسازی این بنای تاریخی هزینه شده است.
 
 
انتهای پیام/132/ 59/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب