سرویس: استانداری کد خبر: 93087 ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی:

معاونت توسعه ورزش بانوان در استان‌ها ایجاد شود/ 16 درصد ورزشکاران خراسان‌جنوبی بانوان هستند

نخعی گفت: اگر معاونت توسعه ورزش بانوان در استان‌ها شکل بگیرد بسیاری از مشکلاتی که در حوزه بانوان وجود دارد از بین خواهد رفت.

معاونت توسعه ورزش بانوان در استان‌ها ایجاد شود/ 16 درصد ورزشکاران خراسان‌جنوبی بانوان هستند

به گزارش خبرنگار خاورستان، نفیسه نخعی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در نشست هیئت‌های ورزشی خراسان‌جنوبی با معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، اظهار کرد: در خصوص ورزش همگانی بانوان شاهد پیشرفت های بسیار زیادی در چندسال اخیر بودیم.

 

وی با اشاره به این‌که از جمعیت حدود 800 هزار نفری خراسان‌جنوبی حدود 49 درصد را بانوان تشکیل می‌دهند، افزود: تعداد 23 هزار و 489 ورزشکار سازمان‌یافته در استان وجود دارند که 9 هزار و 334 نفر حدود 16 درصد ورزشکاران، بانوان هستند.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: قسمتی از کاهش آمار جامعه بانوان ورزشکار به دلیل مشارکت کمتر آنها است اما قسمت عمده آن به کمبود امکانات برمی‌گردد.

 

نخعی با اشاره به این‌که 820 داور و یک هزار و 280 مربی زن در خراسان‌جنوبی وجود دارد، تصریح کرد: 15 نفر از بانوان استان به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند که 2 نفر عضو تیم ملی هستند.

 

وی با اشاره به این‌که 194 باشگاه خصوصی در خراسان‌جنوبی فعالیت دارند، افزود: از این تعداد 20 باشگاه حدود 10 درصد متعلق به بانوان هستند.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: از کل 48 هیئت ورزشی استان تنها حدود 2 هیئت توسط بانوان اداره می‌شوند که امیدواریم با مشارکت بانوان افزایش یابد.

 

نخعی تصریح کرد: اگر استان ما مجتمع ورزشی خاصی شبیه دهکده المپیک سیستان و بلوچستان داشته باشد مدینه فاضله‌ای است و می‌تواند کمک کند تا دختران ما به آسیب های اجتماعی گرفتار نشوند.

 

وی افزود: در حال حاضر در زمینه زیرساخت‌های تخصصی ویژه بانوان چه در بخش دولتی و چه خصوصی با موانع زیادی روبه‌رو هستیم امیدواریم حمایت و اعتبار ویژه وزارت ورزش و جوانان را داشته باشیم.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به این‌که کم‌تحرکی و فقر شدید حرکتی را در میان بانوان استان داریم، گفت: باید حمایت از توسعه برنامه‌های ورزش همگانی در بخش بانوان و برگزاری جشنواره های ورزشی خانواده محور در رشته های مختلف ورزشی را داشته باشیم.

 

نخعی خاطرنشان کرد: عدم حمایت ویژه از سوی وزارت ورزش و جوانان در استان‌های کم‌برخوردار در بخش توسعه بانوان باید برطرف شود.

 

وی افزود: اگر معاونت توسعه ورزش بانوان در استان‌ها شکل بگیرد بسیاری از مشکلاتی که در حوزه بانوان وجود دارد از بین خواهد رفت.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: روستاهای حاشیه شهرها از فقر ورزشی رنج می‌بردند و در سرانه ورزشی به حساب نمی آیند و باید نگاه ویژه‌ای به این مناطق داشته باشیم.

 

نخعی با اشاره به این‌که پایگاه قهرمانی در استان داریم و نیاز است اعتبارات ویژه‌ای به آن اختصاص پیدا کند، تصریح کرد: امیدوارم بتوانم سالن ورزشی تخصصی تیراندازی در استان داشته باشیم تا با کمک نجمه خدمتی بتوانیم ورزشکاران حرفه‌ای را تربیت کنیم.

 

انتهای پیام/132/ 24/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب