سرویس: اجتماعی کد خبر: 92976 ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹

مدیر کل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور خبر داد

فعالیت 3500 کتابخانه با 43 میلیون نسخه کتاب در کشور

قربانعلی گفت: با اشاره به این که در کشور سه هزار و ۵۰۰ کتابخانه با هفت هزار و ۵۰۰ پرسنل دایر است، افزود: این کتابخانه ها با ۴۳ میلیون نسخه کتاب میزبان یکایک مردم کشور است.

فعالیت 3500 کتابخانه با 43 میلیون نسخه کتاب در کشور

به گزارش خبرنگار خاورستان، قربانعلی مدیر کل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور صبح امروز در مراسم بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار اظهار کرد: اگر امروز نظام جمهوری اسلامی در برابر استکبار قد علم می کند به خاطر دستاوردها و تلاشهای جوانان است.

 

وی افزود: نهاد کتابخانه ها یک نهاد کمتر شناخته در کشور بود اما امروز توانستیم کتاب را به یک مطالبه تبدیل کنیم.

 

مدیر کل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به این که در کشور سه هزار و ۵۰۰ کتابخانه با هفت هزار و ۵۰۰ پرسنل دایر است، افزود: این کتابخانه ها با ۴۳ میلیون نسخه کتاب میزبان یکایک مردم کشور است و این موفقیت با حضور مسئولان و پیشکسوتان حوزه کتاب به دست آمده است.

 

قربانعلی تصریح کرد: در این لحظات که با تغییر بودجه و کم مهری نمایندگان مجلس رو به رو هستیم و نیاز به همکاری و حمایت شما مسئولان داریم و اگر حمایت شما مسئولان نباشد در سال های آینده در عرصه‌ کتاب و کتابخوانی با مشکلات زیادی رو به رو خواهیم بود.

 

وی با اشاره به اینکه رسالت ما کتابداران بسیار مهم است، افزود: هر چه قدر به مسجد، مدرسه و دانشگاه اهمیت می دهیم، کتابخانه نیز در کنار آنها به عنوان یک نهاد فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

مدیر کل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به این که خراسان جنوبی از نظر کتاب و کتابخوانی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد، گفت: برگزاری انجمن های این استان از سال گذشته ۲۲ درصد رشد داشته است و ۴ شهرستان خراسان جنوبی نیز جلسات انجمن های خود را به طور ۱۰۰ درصد برگزار کرده اند که نشان دهنده دغدغه افراد است.

 

انتهای پیام/ 132/ 11/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب