سرویس: استانداری کد خبر: 92851 ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱

فرمانده سپاه انصارالرضاعلیه‌الاسلام خراسان‌جنوبی:

40 عنوان برنامه محوری هفته بسیج در خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود/ برگزاری یادواره شهدای سادات 19 دی در بیرجند

فرمانده سپاه انصارالرضاعلیه‌الاسلام خراسان‌جنوبی گفت: طی هفته بسیج برای 1800 رده بسیج در استان بیش از دو هزار برنامه پیش‌بینی شده که 40 برنامه به عنوان برنامه‌های محوری در نظر گرفته شده است.

40 عنوان برنامه محوری هفته بسیج در خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود/ برگزاری یادواره شهدای سادات 19 دی در بیرجند

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضاعلیه‌الاسلام خراسان‌جنوبی امروز در شورای اداری استان خراسان‌جنوبی که با حضور حجت الاسلام مرتضوی‌مقدم رئیس دیوانعالی کشور برگزار شد، اظهار کرد: هفته بسیج از 30 آبان آغاز شده و تا 6 آذر ادامه دارد.

 

وی با بیان اینکه بسیج خدمات زیادی را در کشور ارائه می‌دهد، افزود: بسیج با تقدیم 90 هزار شهید خدمات قابل توجهی طی 40 سالی در کشور انجام داده است.

 

40 سالگی بسیج

فرمانده سپاه انصارالرضاعلیه‌الاسلام خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امسال 40 سالگی بسیج است، اظهار کرد: بسیج طی این مدت کارنامه درخشانی از خود در زمینه‌های مختلف ارائه کرده است.

 

قاسمی گفت: اهداف و برنامه‌هایی که برای 40 سالگی بسیج در نظر گرفته شده شامل نمایش اقتدار بسیج، تاکید بر فرهنگ غنی مقاومت، ایثار، شهادت، تقویت روحیه جهادی و تفکر بسیجی و تبیین برنامه‌های 5 ساله  ذیل برنامه‌های کلان بسیج با توجه به گام دوم انقلاب اسلامی، است.

 

سالانه شاهد پیشرفت 62 درصدی در برنامه‌های بسیج هستیم

وی با بیان اینکه بسیج برنامه‌هایی از جمله فرهنگی، علمی، هنری، عمرانی، خدمات‌رسانی، پزشکی و اجتماعی درطی سال دارد، عنوان کرد: با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده سالانه به طور میانگین 62 درصد پیشرفت در برنامه‌های بسیج را شاهد هستیم.

 

فرمانده سپاه انصارالرضاعلیه‌الاسلام خراسان‌جنوبی گفت: بسیج سازمان نظامی است که تا سطوح عالی، مردم در آن نقش داشته و فعال هستند.

 

قاسمی افزود: مردم یاری و مردم دوستی از جمله برنامه های بسیج است که با همکاری مدیران و استاندارخراسان جنوبی به خوبی دنبال می‌شود.

 

درخواست فرمانده سپاه استان از مدیران دستگاه‌های اجرایی

وی با اشاره به نزدیک شده به هفته بسیج از مدیران دستگاه‌های اجرایی درخواست کرد: پایگاه های بسیج را تقویت کرده و برنامه برگزار کنند، در پایگاه‌های شهرستانی و روستایی به درخواست فرمانداران حضور پیدا کرده و از برنامه‌های کلان و عمومی بسیج در استان حمایت کنند.

 

پیش‌بینی 2 هزار برنامه طی هفته بسیج

فرمانده سپاه انصارالرضاعلیه‌الاسلام خراسان‌جنوبی گفت: طی هفته بسیج برای 1800 رده بسیج در استان بیش از دو هزار برنامه پیش‌بینی شده که 40 برنامه به عنوان برنامه‌های محوری در نظر گرفته شده است.

 

قاسمی اظهارکرد: بخشی از برنامه‌های هفته بسیج استان شامل رزمایش‌ها، میقات صالحین، برگزاری بیش از 200 اردوی جهادی،  برگزاری 14 اردوی جهادی پزشکی درمانی، توزیع 40 سری جهیزیه در مناطق محروم، برگزاری مسابقات، یادواره‌های شهدا، تکریم و تجلیل از بسیجیان، انجام گشت‌های محله محور، آموزش‌های رزمی، یادواره استانی شهدای عشایر در شهرستان زیرکوه و یادواره شهدای سادات 19 دی‌ماه در مرکز استان می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: شعار محوری هفته بسیج "خدمت، جهاد و شهادت" است.

 

انتهای پیام/127/ 11/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب