سرویس: اجتماعی کد خبر: 92816 ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سرایان:

با اجرای عملیات آبخیزداری نبض آب در قنوات سرایان جریان می گیرد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سرایان از اجرای عملیات آبخیزداری به حجم 4 هزار 341 متر مکعب برای احیا قنوات در این شهرستان خبر داد.

با اجرای عملیات آبخیزداری نبض آب در قنوات سرایان جریان می گیرد

به گزارش خاورستان، صادقی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سرایان از احیای قنوات در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: مقدار 4 هزار و 341 مترمکعب عملیات آبخیزداری در سرایان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی آغاز شد.

 

وی افزود: این طرح شامل عملیات گابیون بندی و سنگ و ملات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با مشارکت مردم بوده که در دو حوزه آبخیز نرم و نوده و زابری اجرا خواهد شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سرایان بیان کرد: یک هزار و 483 متر مکعب از این عملیات در حوزه آبخیز نرم و نوده بوده که سبب تغذیه قنوات دهانه کاریز، آسیای باغ، دره تخت علیا و سفلی خواهد شد.

 

صادقی ادامه داد: همچنین 2 هزار و 858 متر مکعب دیگر در حوزه زابری اجرا خواهد شد که سبب تقویت قنات زابرجلال ، قنات اصلی سرایان در مسیر تیربری و چشمه سارهای موجود می شود.

 

وی افزود: با توجه به اعتبارات تخصیص یافته، امید است اجرای این پروژه ها تا پایان آذرماه سال جاری به پایان رسیده و مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

انتهای پیام/ 132/ 59/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب