آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 92809
تاریخ انتشار : 1398/08/18 - 19:48
امروز برای نخستین بار عمل جراحی کیفوپلاستی در بیمارستان رازی بیرجند با موفقیت انجام شد.

به گزارش خاورستان، کاظم قائمی فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب در حاشیه این عمل جراحی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: عمل جراحی کیفوپلاستی امروز برای اولین بار در خراسان جنوبی برای خانم  ۷۴ ساله ای انجام شد.

 

وی افزود: بیمار از درد شدید ستون فقرات رنج می‌بُرد به گونه‌ای که هیچ گونه داروی مسکن جوابگوی تسکین درد وی نبود. این فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب بیان کرد: این عمل جراحی موفقیت دیگری در حوزه جراحی ستون فقرات و مغز و اعصاب در استان خراسان جنوبی به شمار می‌رود که امید است نقطه آغازی برای سایر عمل‌های جراحی بزرگ در این استان باشد.

 

کاظمی عنوان کرد: درد بیمار بعد از اتمام عمل جراحی طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاهش زیادی پیدا می‌کند و یک روز بعد عمل نیز می‌تواند ترخیص شود.

 

وی با بیان اینکه در این عمل جراحی به بیهوشی کامل فرد نیاز نیست بلکه بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، گفت: برای این عمل جراحی گروه جراحی مغز و اعصاب بیمارستان رازی و گروهی از تهران همکاری داشتند.

 

این فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب اظهار کرد: برای انجام اینگونه عمل‌های جراحی به همکاری گروه‌های مختلف داخلی نیازمندیم تا بیمارانی که دچار پوکی استخوان هستند را به ما معرفی کنند.

 

انتهای پیام/127/ 59/نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.