سرویس: اجتماعی کد خبر: 92798 ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷

امام جمعه موقت بیرجند:

تقابل انقلاب اسلامی با استکبار دینی و فرهنگی است/ مسئولان بیش از این با بازی برجام فریب نخورند

امام جمعه موقت بیرجند گفت: حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه تقابل انقلاب اسلامی با استکبار تقابل دینی و فرهنگی است، بیان کرد: مستکبران با دین ما دشمن هستند بقیه مسائل بهانه یا روش است.

تقابل انقلاب اسلامی با استکبار دینی و فرهنگی است/ مسئولان بیش از این با بازی برجام فریب نخورند

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بیرجند، اظهار کرد: خانواده مهمترین نهاد مؤثر و مقدس‌ترین کانون اجتماعی است که ضرورت دارد دولت، ملت، خانواده‌ها و حتی خود جوانان شرایطی را ایجاد کنند تا ازدواج به موقع صورت گیرد.

 

وی با بیان اینکه تأخیر در ایجاد خانواده آسیب‌های جبران ناپذیری را به دنبال دارد، افزود: بایستی خانواده با معیارهای مشروع و معقول تشکیل شود تا پایه‌های آن خانواده مستحکم باشد.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: درست است که معیارهایی مانند زیبایی و دارایی از ملاک‌های ازدواج هستند اما مهمترین معیارها در بحث ازدواج و تشکیل خانواده ایمان و اخلاق است چرا که اگر بر اساس این معیارها خانواده شکل گیرد قطعا خانواده سالم و پایه‌های آن مستحکم خواهد بود.

 

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه برای فرهنگ دینی کشور ما آمار 25 درصد طلاق بسیار خطرناک است، عنوان کرد: بایستی تلاش شود تا خانواده‌ها دچار طلاق فیزیکی و عاطفی نشوند؛ طبق آمارها تهاجم فرهنگی دشمن، غفلت خانواده‌ها، دولت و خود جوانان سبب شده تا سن ازدواج‌ها بالا رود و معیارهای درست مورد توجه قرار نگیرد و خانواده تشکیل شده نیز به طلاق منتهی شود.

 

وی با بیان اینکه از موانعی که بر سر ازدواج جوانان وجود دارد، هزینه‌های گزاف جهیزیه، مراسم ازدواج و در ادامه تأمین مخارج زندگی است، گفت: با فشار اقتصادی دشمن ما نیز باید از تشریفات کم کنیم چرا که با این کار خود بنزین بر آتش می‌ریزیم و سختی‌ها را مضاعف می‌کنیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: نگرانی جوانان از همسران ناباب و خانواده های نامناسب نیز از دیگر موانع معنوی بر سر ازدواج جوانان است چرا که اگر در خانواده ای دختر و پسر و حتی خانوادها همدیگر را اذیت کنند دیگران نیز نسبت به ازدواج بدبین می‌شوند.

 

حجت الاسلام مختاری افزود: بهانه هایی بر سر ازدواج وجود دارد که سبب می‌شود کانون مقدسی چون خانواده به موقع شکل نگیرد بنابراین باید دولت، خانواده ها و جوانان دنبال رفع آن باشند.

 

وی متذکر شد: باید ایمان‌ها قوی و عمیق شود چرا که ریشه بسیاری از مشکلات، فرهنگی است؛ اگر فرهنگ دینی و ایمانی به معنای واقعی کلمه تقویت شود در پرتو آن بسیاری از مشکلات نیز حل خواهد شد.

 

امام جمعه موقت بیرجند تأکید کرد: ازدواج انسان را در نزد خداوند رشد و تکامل می‌دهد اگر کسی به این باور برسد با وجود تمام مشکلات تن به ازدواج خواهد داد.

 

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه انسان عاقل و مؤمن می‌داند که در ازدواج خیر و برکت وجود دارد، ادامه داد: خانواده‌ها نیز باید باورشان درست باشد و سختی‌های ازدواج جوانان را کم کنند.

 

وی با بیان اینکه مسئول مؤمن دغدغه ازدواج و تشکیل خانواده را دارد، بیان کرد: اگر خانواده مؤمن سختی ها را کم کند و در جامعه ایمانی نیز آنکه توان مالی دارد دست جوانان را بگیرد قطعا ازدواج انجام می‌شود و خانواده نیز خانواه ای سالم خواهد بود.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: وحدت امت اسلامی یک ضرورت مورد نیاز امروز است که بر اساس مبانی اسلامی هر مسلمانی حفظ آن را واجب می‌داند.

 

حجت الاسلام مختاری افزود:  اهل تشیع و تسنن بر اساس قرآن، سیره پیامبر(ص) و اهل بیت علیهم السلام باید تولی و تبری بورزند تا به عزت و عظمت شایسته اسلامی برسند.

 

وی با اشاره به آیه قرآن، تصریح کرد: قرآن تقرقه را مایه عذاب می‌داند بنابراین اگر تولی و تبری جای خود را به هرج و مرج در دوستی و دشمنی بدهد و مسلمان با کافر دوست شد قطعا انحطاط و گرفتاری را در پی خواهد داشت بنابراین امت اسلامی باید مراقب تفرقه باشند.

 

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: برادران اهل سنت و شیعه دوستان و دشمنان خود را بشناسند و گرفتار فتنه‌ها و وهابیت نشوند و باید همچنان که این اتحاد از ابتدای انقلاب بوده را بیشتر کنند تا جامعه اسلامی به اهداف خود نزدیکتر شود.

 

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه تقابل انقلاب اسلامی با استکبار تقابل دینی و فرهنگی است، بیان کرد: مستکبران با دین ما دشمن هستند بقیه مسائل بهانه یا روش است.

 

وی ادامه داد: تقابل اسلام ناب با استکبار در حد تضاد است و به هیچ وجه استکبار و اسلام قابل جمع نیستند اگر کسی خلاف آن را ادعا کند قطعا جاهل، دروغگو یا خائن است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه توبه گرگ، مرگ است، بیان کرد: اگر روزی استکبار نشان دهد که دست از استکباری برداشته قطعا ما نیز به او کاری نخواهیم داشت.

 

حجت الاسلام مختاری تأکید کرد: اگر کسی بخواهد با دیپلماسی لبخند بین نظام مقدس اسلامی و نظام سلطه آشتی ایجاد کند قطعا باید خائن باشد.

 

وی با بیان اینکه تقابل بین اسلام و استکبار همه جانبه است، عنوان کرد: اگر امروز دشمن در مسائل بین المللی، هسته ای و موشکی با ما تقابل دارد قطعا فردا خواسته‌ای دیگر دارد و به نظام اسلامی ما گیر خواهد داد بنابراین اگر کوتاه آمدیم استکبار تا ریشه دین و دیانت را برنیندازد دست بردار نخواهد بود.

 

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: مستکبران بدانند آرزوی سلطه بر این کشور و از بین بردن دین و دیانت این ملت را به گور خواهند برد.

 

حجت الاسلام مختاری یاداور شد: به دولت و جامعه سفارش می‌کنیم بصیرت داشته باشند و هدف نهایی دشمن را بفهمند و به آنها اعتماد و تکیه نکنند.

 

وی خاطرنشان کرد: ما از گام‌هایی که در کاهش تعهدات هسته‌ای برداشته می‌شود حمایت می‌کنیم و می‌خواهیم که بیش از این دیگر تن به تحقیر ندهند و نسبت بازی برجام بیش از این فریب نخورند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه آزادی و شرف این ملت در پرتو اعتماد به بیگانگان نیست، بیان کرد: ما تا پای جان و انقلاب حضرت مهدی(عج) پای انقلاب ایستاده ایم و تا ظهور یار، از خامنه‌ای این مسلم زمان حمایت می‌کنیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین مقری استاد حوزه و کارشناس شبهات دینی نیز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه بیرجند اظهار کرد: دو گروه فعال علیه جامعه اسلامی وجود دارد که دارای ویژگی‌های مشترکی هستند.
 
وی افزود: گروه اول تکفیری‌ها و وهابی‌ها هستند که خود را به نام اهل سنت معرفی می‌کنند در حالی که اهل سنت از آن‌ها بیزار هستند.
 
استاد حوزه و کارشناس شبهات دینی تصریح کرد: این گروه در فضای مجازی فعال هستند و با داشتن وسایل تبلیغات زیاد تفکرات تند و تکفیری دارند و وحدت را غیر ممکن می‌دانند و تمام فعالیت‌های آن‌ها ضدوحدت است.
 
حجت الاسلام مقری ادامه داد: دشمنی این گروه با نظام اسلامی است و تحت حمایت استعمارگران فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.
 
وی عنوان کرد: گروه دوم گروهی هستند که تمام ویژگی های گروه اول را دارا هستند، مواضع ضدنظام اسلامی دارند اما خود را منتسب به شیعه می‌دانند.
 
استاد حوزه و کارشناس شبهات دینی بیان کرد: این دو گروه در ظاهر با هم اختلاف دارند اما در یک جهت و راستا عمل می‌کنند و در نهایت هر دو سبب کشته شدن هزاران شیعه و سنی در کشورهای مختلف شده‌اند.
 
حجت الاسلام مقری با بیان اینکه در خصوص وحدت سه تفکر وجود دارد، تصریح کرد: در تفکر اول وحدت اصلا امکان پذیر نیست.
 
وی ادامه داد: در تفکر دوم وحدت باید باشد اما راه رسیدن به آن راه عجیبی است چرا که در آن به رهبر معظم انقلاب نیز عیب می‌گیرند و معتقدند که نباید فضائل اهل بیت علیه الاسلام بیان شود.
 
استاد حوزه و کارشناس شبهات دینی گفت: در تفکر سوم در عین حفظ مبانی اعتقادی و فقهی، مسائل اعتقادی را دلیل بر کشتن نمی‌داند و هر یک از اهل تسنن و تشیع ملتزم به رعایت عقاید خود هستند و با اینکه در یک فضا جمع می‌شوند اما به مقدسات یکدیگر کاری ندارند.
 
حجت‌الاسلام مقری در پایان به بخش هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته در خصوص حفظ وحدت اشاره کرد.
 
انتهای پیام/ 135/ 65/ 143/ 27/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب