سرویس: بیرجند کد خبر: 92794 ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی خبر داد

برگزاری 50 عنوان برنامه در هفته وحدت/ نشست مشترک علمای اهل سنت و شیعه با حضور 400 نفر از علما برگزار می شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: به مناسبت هفته وحدت ۵۰ عنوان برنامه در خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

برگزاری 50 عنوان برنامه در هفته وحدت/ نشست مشترک علمای اهل سنت و شیعه با حضور 400 نفر از علما برگزار می شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام احمد رضایی مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: یکی از پیام های مهم اسلام پیام وحدت است و وحدت مسلمین سد محکمی برای جلوگیری از نفوذ دشمنان به بدنه اسلام خواهد بود.

 

وی افزود: اگر مسلمانان به وحدت مطلوب نرسند در طول تاریخ به خسران جبران ناپذیر دچار خواهند شد.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: برای ایجاد وحدت بین مسلمانان باید هم دشمن شناسی داشت و هم افراطی های داخلی و بدخواهان خارجی را مدیریت کرد تا توان مقابله با آنها ایجاد شود‌.

 

رضایی با اشاره به این که هدف دشمنان ایجاد تفرقه بین مسلمانان است، تصریح کرد: در طول تاریخ هر وقت مسلمانان ضربه خوردند به خاطر نفوذ دشمن و ایجاد تفرقه بوده است و این شعار آنها است.

 

وی افزود: امام راحل ضرورت وحدت بین مسلمانان را درک کرده بودند لذا از اوایل انقلاب بر وحدت مسلمانان تاکید داشتند و اگر این پیام امام راحل تحقق پیدا نمی کرد نظام و دین اسلام آسیب می دید.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به این که برنامه های خود را نباید به هفته وحدت محدود کرد، گفت: اگر وحدت مسلمانان کامل بود شاهد این همه قتل و غارت نبودیم و همه دنیا در چارچوب دین اسلام فعالیت می کردند.

 

رضایی تصریح کرد: به مناسبت هفته وحدت ۵۰ عنوان برنامه در استان برگزار خواهد شد. وی افزود: جلسه محوری آغاز هفته وحدت در مسجد النبی بیرجند با حضور نماینده ولی فقیه و مسئولان استانی، ۱۸ آبان بعد از نماز مغرب و عشا برگزار خواهد شد.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به این که جلسه محوری این هفته در مسجد جامع اهل سنت درمیان با حضور امامان جمعه شیعه و اهل سنت و اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد، گفت: همچنین جلسه محوری دیگری در مسجد جامع روستای فندخت زیرکوه با حضور ائمه جمعه دو شهرستان زیرکوه و درمیان برگزار خواهد شد و مولوی عبداللهی امام جمعه درمیان سخنران این جلسه خواهد بود.

 

رضایی خاطر نشان کرد: ۵ محفل انس با قرآن در شهرستان های نهبندان، درمیان، زیرکوه، سربیشه و بیرجند برگزار می شود. وی افزود: در برگزاری محافل قرآنی اکثر جمعیت اهل سنت هستند و از قاریان و حافظان استانی اهل سنت و تشیع بهره خواهیم برد.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در این ایام ۱۵ مورد دیدار با خانواده شهدای اهل سنت خواهیم داشت، گفت: جلسه محوری نشست مشترک علمای اهل سنت و شیعه با حضور ۴۰۰ نفر از علمای فرقه های مختلف و آیت الله سلیمانی نماینده خبرگان رهبری سیستان و بلوچستان دوشنبه ۲۰ آبان در سالن غدیر بیرجند برگزار خواهد شد.

 

رضایی یادآور شد: در ایام عید مبعث، دهه فجر و سایر ایام سال نیز از خانواده شهدای اهل سنت دیدار به عمل می آید. وی افزود: محفل شب شعر نبوی روستای بهمن آباد زیرکوه، جلسه محوری در نهبندان روستای طبسین سفلی، نشست مشترک خواهران حوزوی تشیع و تسنن با سخنرانی حجت الاسلام امین نیا از اساتید حوزه علمیه مشهد، جشن میلاد پیامبر (ص) در روستای اهل سنت درمیان، جشن محوری میلاد پیامبر (ص) در شوسف نهبندان با حضور اهل سنت، جشن محوری میلاد پیامبر (ص) و امام صادق (ع) در درمیان و مسجد امام حسین (ع) بیرجند با حضور اقشار مختلف از دیگر برنامه های هفته وحدت در استان است.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: جشن میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) در مسجد امام صادق علیه السلام بیرجند و همچنین در سربیشه، حاجی آباد زیرکوه و اسدیه برگزار خواهد شد.

 

رضایی افزود: شب شعر نبوی در روستای هندوالان، گفتمان های وحدت و نشست علمای شیعه و سنی زیرکوه از دیگر برنامه های هفته وحدت است.

 

وی با اشاره به این که در طول سال ارتباط بین تشیع و تسنن برقرار است، افزود: به ویژه در ایام عید مبعث ارتباط بین ائمه جمعه شهرستان های تلفیقی و ارتباط بین تسنن و تشیع به ویژه حوزویان وجود دارد اما این ارتباطات کم است و باید افزایش پیدا کند.

 

وی با اشاره به اینکه کنگره شعر اهل بیت (س) تاکنون بیش از ۳ نوبت در خراسان جنوبی برگزار شده است، افزود: برگزاری کنگره شعر اهل بیت در طول سال، دیدار و حمایت از چهره های برتر و اردوی نخبگان دانش آموزی شیعه و سنی از دیگر برنامه های این سازمان در طول سال است.

 

انتهای پیام/ 132/ 11/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب