آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 92777
تاریخ انتشار : 1398/08/13 - 16:04
عضو هیئت علمی گروه جغرافیای دانشگاه بیرجند:
وقف بر توسعه علم و آموزش ایجاد شود
عضو هیئت علمی گروه جغرافیای دانشگاه بیرجند گفت: وقف سبب رونق یافتن دانشگاه‌ها و حوزه‌ها می‌شود و باید وقف بر توسعه علم و آموزش ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مفید شاطری عضو هیئت علمی گروه جغرافیای دانشگاه بیرجند ظهر امروز در نشست تخصصی وقف که در دانشگاه بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: آشنایی کلی مجموعه دانشگاه با وقف و مباحث وقف مشارکتی و وقف بر توسعه علم و آموزش از اهداف نشست تخصصی وقف در دانشگاه است.

 

وی گفت: خراسان جنوبی، استانی با پیشینه قوی و غنی در حوزه آموزش است و برخی از موقوفات قدیمی در حوزه توسعه آموزش و علم دارد.
 
عضو هیئت علمی گروه جغرافیای دانشگاه بیرجند افزود: قدیمی ترین موقوفات در استان به سال‌های 910 و 911 برمی‌گردد که مربوط به موقوفه حبیبیه در فردوس بوده که وقف بر آموزش شده است.
 
شاطری تصریح کرد: بیشتر موقوفات قدیمی در استان و یا کشور وقف برای آموزش و کتاب و کتابخانه است اما در هر دوره‌ای باید متناسب به زمان وقف شکل بگیرد.
 
وی ادامه داد: امروز نیز نیازها و شرایط جامعه متفاوت شده و باید با گفتمان سازی مسئولان اوقاف وقف در مسیری هدایت شود که مردم بیشترین بهره‌برداری از آن داشته باشد.
 
عضو هیئت علمی گروه جغرافیای دانشگاه بیرجند گفت: وقف سبب رونق یافتن دانشگاه‌ها و حوزه‌ها می‌شود و باید وقف بر توسعه علم و آموزش ایجاد شود.
 
انتهای پیام/ 132/ 59/


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.