آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 92775
تاریخ انتشار : 1398/08/13 - 17:56
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: از مقدس ترین کلماتی که در حمایت از نوع انسان و مبارزه با آفت انسانیت که آمریکا سمبل آن است، شعار مرگ بر آمریکاست.

به گزارش خبرنگار  خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، عصر امروز در دیدار با جمعی از دانش آموزان بسیجی شهر خوسف با اشاره به اینکه در مکتب الهی، انسان جایگاه خاصی دارد، اظهار کرد: خداوند در قرآن می فرماید که همه ی هستی برای انسان آفریده شده است، در حدیث قدسی نیز آنقدر جایگاه انسان بالاست که اگر شرایط خود را حفظ کند، خداوند انسان را مَثَل خود قرار می دهد.

وی با اشاره به اینکه در مکتب اسلام انسان ها با یکدیگر برادر هستند، افزود: خدمت، هدایت و کمک به انسان در راه حق بسیار ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه از ثواب های بسیار بزرگ این است که یک انسان مشکل انسان های دیگر را حل کند، خاطر نشان کرد: مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی می فرمایند که ” من ۵۰ سال در اسلام شناسی صاحب نظر بوده ام و به شما می گویم که در انواع و اقسام مسائل پس از انجام واجبات، هیچ عملی به پایه ی خدمت به بندگان خدا نمی رسد.”

آیت الله عبادی تصریح کرد: سمبل بین المللی تفکر اسلامی، اربعین حسینی است که از همه ی دنیا در آن حضور پیدا می کنند و جمعیتی غیر قابل وصف را شکل می دهند و انواع مهر، محبت، ایثار و گذشت را مشاهده می کنیم.

وی ادامه داد: همانطور که برای بدن انسان آفت و بیماری های واگیردار و غیرواگیردار وجود دارد، برای انسانیتِ انسان نیز آفت هایی وجود دارد که دارای اسباب و عللی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی است و شعار مرگ بر آمریکا سر داده می شود، یادآور شد: باید حتما توجه داشته باشیم، آمریکایی که در این مرگ بر آمریکا گفته می شود، آمریکای جغرافیایی و جمعیت آمریکا نیست، بلکه منظور، مرکز استکبار و سیستم حکومتی و فرهنگی آمریکاست و هر کس با این تفکر در هر نقطه جهان باشد این تنفر شما شامل حال او می شود و آن ها آفت انسان ها هستند.

آیت الله عبادی افزود: در بحث نظری، تفکر لیبرال دموکراسی غرب، درست در مقابل دعوت انبیا که برای انسان مقامی قائل شده است، قرار دارد.

وی ادامه داد: در تفکر لیبرال دموکراسی، هر چیزی که توجیه اقتصادی داشته باشد قابل تعریف و خوب است و هر چیزی که توجیه اقتصادی نداشته باشد خوب نیست و معنایی ندارد، در این مکتب همچنین واژه ی حسن و قبح معنی نمی دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: این تفکر اساس را بر ارزش ها، مسئله اقتصاد می داند و اخلاقی که آنها معنی می کنند با اخلاقی که انبیا معرفی کرده اند، 180 درجه متفاوت است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه آنها می گویند که انسان گرگ انسان است و تواضعی که آن ها در مقابل دیگران دارند تنها برای فریب جوامع است، گفت: دین، اخلاق، حقوق و هر واژه ای که به عنوان ارزش تعبیر می کنیم، در تفکر لیبرال دموکراسی غرب، تنها برای توجیه اقتصادی است.

وی مطرح کرد: استعمارگران برای خود توجیه اقتصادی ایجاد می کنند لذا کشتن افراد و بمب انداختن بر سر افراد بی گناه هیروشیما و ناکازاکی برای آن ها ارزشی ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: استعمارگران برای رسیدن به پول، نفت، طلا و منافع خود با استفاده از شگردهای خود نظیر فریب، مکر، حیله و نیرنگ دست به هر اقدامی می زنند.

آیت الله عبادی ابراز داشت: پرونده های این استکباران را اگر مشاهده کنید می بینید که مردم ایالات های متحده آمریکا همان اروپایی هایی هستند که ۸۰ میلیون مردم بومی آمریکا را کشته و این کشور را بر