سرویس: اجتماعی کد خبر: 92712 ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱

تلاش برای اختصاصی ماندن کشت طلای سرخ در خرسان جنوبی؛

امام جمعه قاین: جلوی کاشت بی‌رویه زعفران و زرشک را بگیرید

امام جمعه قاین گفت: اگر دولتمردان بنا دارند برای شهرستان قاین که طی ۲۰ سال گذشته با کاهش بارندگی و خشکسالی مواجه است اقدامی انجام دهند باید جلوی توسعه کاشت بی‌رویه محصولات زرشک و زعفران که مختص خراسان جنوبی است را بگیرند.

امام جمعه قاین: جلوی کاشت بی‌رویه زعفران و زرشک را بگیرید

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین علی رحمانی امام جمعه قاین صبح امروز در بازدید از مزارع زعفران قاین اظهار کرد: اگر دولتمردان بنا دارند برای شهرستان قاین که طی ۲۰ سال گذشته با کاهش بارندگی و خشکسالی مواجه است اقدامی انجام دهند باید جلوی توسعه کاشت بی‌رویه محصولات زرشک و زعفران که مختص خراسان جنوبی است را بگیرند.

 
وی افزود: در گذشته فقط در گناباد و قاین زعفران کشت میشده و زرشک و زعفران محصولات تولیدی خاص خراسان جنوبی بوده اما در حال حاضر شاهد کشت بی‌رویه زعفران در شمال کشور، قم، کاشان و اصفهان هستیم که این کشت بی‌رویه زعفران در سایر استان‌ها باعث به وجود آمدن رقیب برای زعفران خراسان جنوبی شده است.
 
امام جمعه قاین بیان کرد: زعفران برند خاص خراسان جنوبی بوده و باید با برند خراسان جنوبی به سایر نقاط کشور معرفی شود.
 
حجت‌الاسلام رحمانی عنوان کرد: همان‌گونه که کشت برنج مختص شمال کشور است لازم است زرشک و زعفران که مختص خراسان جنوبی است برای این استان حفظ شود.
 
وی تصریح کرد: مسئولان باید به فکر قیمت پایه برای زرشک و زعفران باشند.
 
امام جمعه قاین با اشاره به قیمت پایه زرشک که روی درخت را به ازای هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان اعلام کرده‌اند، گفت: متأسفانه شاهد حضور دلالان در منطقه و خرید زرشک به قیمت کمتر از ۱۰ هزار تومان هستیم که باید نسبت به این موضوع نظارت صورت گیرد.
 
حجت‌الاسلام رحمانی تأکید کرد: از مسئولان درخواست دارم به داد مردم منطقه برسند.
 
انتهای پیام/127/ 11/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب