سرویس: اجتماعی کد خبر: 92623 ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی خبر داد

افتتاح پروژه رسیدگی به پرونده ‌های بستری به صورت الکترونیک در هفته سلامت/ پیش‌بینی افزایش 20 هزار نفری به جمعیت بیمه شده خراسان‌جنوبی

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: افتتاح پروژه رسیدگی به پرونده ‌های بستری به صورت الکترونیک در هفته سلامت آغاز خواهد شد و باید از آذر ماه به سمت حذف داده‌ها به صورت دستی برویم و از دی ماه تمام پرونده‌های بیمارستانی باید به صورت الکترونیکی جمع آوری شود.

افتتاح پروژه رسیدگی به پرونده ‌های بستری به صورت الکترونیک در هفته سلامت/ پیش‌بینی افزایش 20 هزار نفری به جمعیت بیمه شده خراسان‌جنوبی

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اربابی مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته سلامت که از 3 تا 9 آبان است در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: براساس آیین نامه اجرایی بند الف قانون برنامه ششم توسعه، داشتن بیمه سلامت برای آحاد مردم اجباری است.

 

وی با اشاره به پوشش بیمه‌ای برای تمامی افراد فاقد بیمه، افزود: امیدواریم با این طرح در آینده هیچ فردی فاقد پوشش بیمه در سطح کشور وجود نداشته و دچار مشکل نشود.

 

مدیر کل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی بیان کرد: بعد از این، استعلامات بیمه‌ای بر اساس میزان درآمد افراد خواهد بود و افرادی که دهک درآمد بالایی دارند، باید صد درصد مبلغ بیمه را باید پرداخت کنند.

 

اربابی عنوان کرد: افرادی که درآمد آن‌ها 40 درصد کمتر از حداقل درآمد تعیین شده برای یک خانوار است موظف به پرداخت 50 درصد حق بیمه خواهند بود و افرادی که در دهک های یک تا سه قرار میگیرند از پرداخت هزینه بیمه معاف هستند.

 

وی با بیان اینکه حق بیمه سالانه برای هر فرد 586 هزار تومان تعیین شده،اظهار کرد: به سازمان بیمه سلامت اجازه داده شده که بخشنامه‌ای برای تقسیط حق بیمه ابلاغ شود.

 

مدیر کل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی گفت: افراد فاقد پوشش بیمه می‌توانند طی روزهای آینده برای شرکت در طرح به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و نسبت به ثبتنام خود اقدام کنند.

 

اربابی با اشاره به طرح نسخ الکترونیکی به صورت درمان سرپایی، افزود: این طرح در سه شهرستان بشرویه، سرایان و فردوس اجرایی می‌شود.

 

باقی ماندن 20 میلیارد تومان از مطالبات

وی افزود: تاکنون 8 هزار نسخه الکترونیک تولید شده است. مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی بیان کرد: مطالبات بخش دولتی، خصوصی و خیریه‌ها تا پایان خرداد‌ماه پرداخت شده و مطالبات داروخانه‌های مستقل نیز برابر با چهار میلیارد تومان تا پایان تیرماه پرداخت شده است.

 

اربابی با اشاره به پرداخت 70 درصد از مطالبات خردادماه، یادآور شد: مطالبه بخش دولتی و دانشگاهی تا پایان اردیبهشت ماه پرداخت شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین میزان مطالبات باقی مانده تا کنون حدود 20 میلیارد تومان است.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه میزان درآمد افراد براساس آزمون وُسع از هر نفر مشخص می‌شود، گفت: امیدواریم در این هفته شاهد اجرایی شدن بخش نامه بیمه افراد بر اساس وُسع در سطح کشور و به تبع در استان باشیم که افرادی که دارای هیچ بیمه‌ای نیستند بتوانند برای بیمه شدن اقدام کنند.

 

اربابی خاطرنشان کرد: بسیاری از شهرهای استان به جز بیرجند، قاین و طبس به دلیل جمعیت آماری تحت پوشش بیمه روستایی‌اند.

 

وی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود حدود 10 تا 20 هزار نفر از جمعیت فاقد پوشش بیمه که حدود 5 درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند به جمعیت آماری بیمه شدگان استان افزوده شود.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی بیان کرد: به دنبال این هستیم که بیماری‌های غیر واگیردار از جمله دیابت، فشار خون و... را سال‌ها شده در مراکز روستایی به صورت فعال اندازه گرفته و به بیمار اعلام می‌شود در شهرها نیز انجام شود و بیماری که دارای دیابت و فشار خون است برای پیگیری شرایطش به مراکز بهداشت فراخوانده شود که شاهد کاهش بیماری‌ها بوده و به سمت جامعه سالم برویم.

 

وی با اشاره به عناوین هفته سلامت، گفت: روز اول بیمه سلامت توانمند سازی و ترویج فرهنگ عمومی، روز دوم بیمه سلامت سازمان الکترونیک و هوشمندسازی، روز سوم بیمه سلامت سطح بندی و نظام ارجاع، روز چهارم بیمه سلامت پوشش بیمه همگانی و حفاظت مالی از بیمه شدگان، روز پنجم بیمه سلامت حقوق شهروندی ومشتری مداری، روز ششم بیمه سلامت تجمیع منابع خرید راهبردی، روز هفتم بیمه سلامت مشارکت های اجتماعی و شرکای کاری نامگذاری شده است.

 

فعالیت 30 دفتر پیشخوان در استان

اربابی در خصوص تعداد دفاتر پیشخوان در استان، گفت: به لحاظ بخش نامه و قانون باید 20 دفتر پیشخوان در استان داشته باشیم اما در حال حاضر به دلیل پراکندگی استان تعداد دفاتر به 30 دفتر افزایش پیدا کرده و کمبودی احساس نمی‌شود.

 

وی عنوان کرد: غبار روبی مزار شهدا،دیدار با نماینده ولی فقیه، دیدار با استاندار، بازدید از شهرستان‌ها، برپایی میز خدمت به صورت الکترونیکی و حضوری و تبلیغات محیطی از جمله برنامه‌های هفته سلامت در استان است.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی افزود: افتتاح پروژه رسیدگی به پرونده ‌های بستری به صورت الکترونیک در هفته سلامت آغاز خواهد شد و باید از آذر ماه به سمت حذف داده‌ها به صورت دستی برویم و از دی ماه تمام پرونده‌های بیمارستانی باید به صورت الکترونیکی جمع آوری شود.

 

انتهای پیام/127/ 11/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب