سرویس: سیاسی کد خبر: 92583 ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی:

ورود تعاونی‌های روستایی جهت خرید توافقی زرشک/411 تن زرشک خریداری شد

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: به منظور حمایت از کشاورزان تا امروز از طریق صندوق‌های حمایت از محصولات کشاورزی 411 تن زرشک کشاورزان خریداری شده است.

ورود تعاونی‌های روستایی جهت خرید توافقی زرشک/411 تن زرشک خریداری شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا قوسی مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان خراسان‌جنوبی از خرید توافقی زرشک از کشاورزان خبر داد و اظهار کرد: به منظور حمایت از کشاورزان تا امروز از طریق صندوق‌های حمایت از محصولات کشاورزی 411 تن زرشک کشاورزان خریداری شده است.

 
وی افزود: همچنین توسط تعاونی‌های روستایی نیز خریداری زرشک به صورت توافقی انجام شده که در این راستا در شهرستان درمیان 20 تن، قاین 30 تن و در گازار 80 تن زرشک خریداری شده است.
 
سید حسین خیریه رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بیرجند نیز در این جلسه از برگزاری جلسات متعدد برای حل مشکلات حوزه کشاورزی استان خبر داد و گفت: مسائلی از جمله مشکلات پسته کاران، قیمت گذاری توافقی برای محصول زرشک، بررسی مشکلات حمل و نقل ریلی در 6 جلسه کمیسیون بررسی شده است.
 
وی افزود: یکی از بررسی هایی که انجام شده واگذاری دام سنگین پلاک کوبی شده به مرزنشینان با شرایط خاص بوده به منظور ماندگاری مردم در مناطق مرزی چراکه اگر مرز نشینان مهاجرت کنند وظیفه امنیت مرز بر عهده نیروی های نظامی و انتظامی خواهد بود و دولت مجبور به پرداخت هزینه برای امنیت مرز می‌شود.
 
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بیرجند با بیان اینکه کلیه مبادلات تجاری بین ایران و افغانستان به صورت ریالی انجام می‌شود، بیان کرد: اما دستورالعمل بانک مرکزی مبنی بر برگشت حدأقل 50 درصد ارز از طریق سامانه نیما و 50درصد دیگر از طریق واردات غیر برای تمام بازرگانان است لذا این مسئله برای تجار با کشور افغانستان به واسطه مبادلات ریالی مشکلاتی را ایجاد کرده که نیاز به برطرف شدن دارد.
 
خیریه عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود 100 درصد رفع تعهد ارزی شرکت‌های صادرکننده استان از طریق صادرات در مقابل واردات به خود یا غیر باشد.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب