آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 92579
تاریخ انتشار : 1398/07/30 - 15:16
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: امسال ۷ هزار ۴۱۳ نفر زائر اربعین حسینی استان با ۲۲۹ سفر اتوبوسی برای حضور در پیاده روی اربعین حسینی به مرزهای خروجی کشور جابجا شدند که نسبت به سال قبل ۸۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جعفر شهامت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 100 درصد ناوگان فعال اتوبوسی استان به جابجایی زائرین اربعین حسینی اختصاص یافته است.

 
وی گفت: در ابتدای شروع طرح اربعین حسینی 105 دستگاه اتوبوس برای اعزام زائران تدارک دیده شده بود که با توجه تخصیص 100 درصدی ناوگان استان به این موضوع، حدود 120 دستگاه کار جابجایی زائرین را به صورت رفت و برگشت انجام داده‌اند که بیشترین حجم جابجایی مربوط به مرکز استان با بیش از 4 هزار و 820 زائر بوده است. 
 
 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی از بازگشت بیش از 90 درصد زائران اربعین حسینی به استان خبر داد و افزود: تمام برنامه ریزی‌ها و تمهیدات لازم برای بازگشت زائران کربلا توسط سازمان راهداری انجام شده است.
 
شهامت از استقرار همکاران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی در پایانه مرزی مهران و پایانه مرزی چزابه خبر داد و عنوان کرد: طی روزهای انجام طرح 2 تیم 3 نفره از همکاران حوزه معاونت حمل و نقل این اداره کل برای هماهنگی بازگشت زائران اربعین در پایانه مرزی مهران و پایانه چزابه حضور دارند و خدمات لازم را به زائران ارائه کردند.
 
وی با اشاره به اینکه هیچ گونه مشکلی در انتقال زائران از مرزها به استان خراسان جنوبی وجود ندارد تصریح کرد: ناوگان اعزامی از استان در کار جابجایی زائران که از 10 مهرماه آغاز شده و تا 3 آبان ماه ادامه دارد به صورت ویژه نسبت به ارائه خدمات مطلوب به زائرین استان خراسان جنوبی و سایر استان‌های کشور به صورت فعال مشارکت خواهند داشت.
 
 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی افزود: زائران اربعین حسینی می‌توانند هرگونه شکایات خود را برای رسیدگی به سامانه گویای 141 و سامانه پیامکی 300056141 اطلاع دهند.

انتهای پیام/ 132نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.