سرویس: بشرویه کد خبر: 92576 ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰

نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی:

به کمک سران سه قوه جهت کاهش نرخ مالیاتی خراسان‌جنوبی اقدام شود/ بالابودن نرخ تورم در استان

نماینده مردم شهرستانهای فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد مطرح شده در خصوص طرح مسئله با سران سه قوه جهت کاهش نرخ مالیاتی برای خراسان جنوبی پیشتهاد خوبی است لذا بهتر است از طریق سران سه قوه جهت این مسئله اقدام شود.

به کمک سران سه قوه جهت کاهش نرخ مالیاتی خراسان‌جنوبی اقدام شود/ بالابودن نرخ تورم در استان

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستانهای فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: نرخ تورم در خراسان جنوبی بیشتر از تمام استان‌های کشور است.

 

وی با بیان اینکه طبق قانون در برنامه توسعه ششم امکان کاهش درصد نرخ مالیات فراهم نیست، افزود: اگر بحث کاهش درصد مالیات بخواهد از طریق مجلس انجام شود باید دو سوم آرا را به خود اختصاص دهد که رای جمع کردن در مجلس کار سختی است.

 

نماینده مردم شهرستانهای فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پیشنهاد مطرح شده در خصوص طرح مسئله با سران سه قوه جهت کاهش نرخ مالیاتی برای خراسان‌جنوبی پیشنهاد خوبی است و با توجه به اینکه آیت الله رئیسی شناخت کافی نسبت به استان داشته و می‌توان نظر روئسای قوه مقننه و مجریه را به استان جلب کرد پیشنهاد می‌شود از طریق سران سه قوه جهت این مسئله اقدام شود ما نیز در مجلس همکاری خواهیم کرد.

 

امیرحسنخانی در خصوص دریافت مالیات از شهرک‌های صنعتی و شهرستان‌ها، عنوان کرد: علی‌رغم اینکه برای شهرستان‌ها و شهرک‌های صنعتی معافیت مالیاتی وجود دارد اما متاسفانه شاهد دریافت مالیات توسط روئسای مالیات در شهرستان‌ها هستیم و مودیان مالیاتی نیز به دلیل عدم اطلاع از قانون نسبت به پرداخت مالیات اقدام می‌کنند که این نیز نیاز به نظارت و تذکر دارد.

 

وی اظهار کرد: متاسفانه بحث معافیت مالیاتی در استان فرهنگ سازی نشده و به جای معاف کردن موئدیان مالیاتی مالیات اخذ شده که نیاز به پیگیری دارد.

 

با دریافت مالیات نفس تولید را نگیرید

نماینده مردم شهرستانهای فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به واحدهای تولیدی کوچک و نوپا اجازه تولید داده شود و حداقل بعد از گذشت زمان، فعالیت و جان گرفتن واحد تولیدی،مالیات گرفته شود چرا که در غیر اینصورت نفس تولید گرفته خواهد شد.

 

امیرحسنخانی با اشاره به نیازمند توجه بودن محصولات کشاورزی در استان، اظهار کرد: اینکه در حال حاضر برای خرید توافقی زرشک برنامه‌ریزی شده لازم است برای انار و زعفران نیز اقدام شود.

 

وی تصریح کرد: لازم است تعاون روستایی نسبت به خرید توافقی انار و زعفران نیز اقدام کند که کشاورز مطمئن باشد محصولش موقع برداشت روی دستش نخواهد ماند که روی زمین بزند و دلال بخواهد ببرد چراکه در این شرایط حضور دلال و واسطه قابل قبول نیست.

 

نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: در استان منابع مالی زیادی برای آبیاری تحت فشار در نظر گرفته شده و با توجه به اینکه کشت گلخانه‌ای چند پله بالاتر از آبیاری تحت فشار است پیشنهاد می‌شود مقداری از منابع به کشت گلخانه‌ای تخصیص داده شود.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب