سرویس: سیاسی کد خبر: 92575 ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰

استاندار خراسان‌جنوبی:

کارت‌های پیله‌وری به منظور جلوگیری از سوء استفاده و فرار مالیاتی پالایش شود/ ارائه راهکارهایی جهت افزایش صادرات

استاندار خراسان‌جنوبی در خصوص کارت‌های بازرگانی و پیله‌وری، تاکید کرد: برای جلوگیری از سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی و پیله‌وری و همچنین فرار مالیاتی باید پالایشی نسبت به این کارت‌ها انجام و نظارت شود.

کارت‌های پیله‌وری به منظور جلوگیری از سوء استفاده و فرار مالیاتی پالایش شود/ ارائه راهکارهایی جهت افزایش صادرات

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: با توجه به نام‌گذاری سال جاری با عنوان رونق تولید، تولید محوری اساسی‌ترین نیاز استان و کشور است.

 

وی افزود: از مدیران استان انتظار می‌رود در حوزه اقتصادی در راستای رونق تولید و رفع موانع فعالیت کنند.

 

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: ما نیز به عنوان دولت باید شرایط را برای بخش خصوصی در زمینه نقدینگی تامین و تسهیل کرده و در بخش سرمایه ثابت و در گردش نیز اقداماتی انجام دهیم ضمن اینکه تا کنون چند برنامه در دستور کار است.

 

معتمدیان عنوان کرد: یکی از برنامه‌های ما اجرایی کردن توافقات سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه در اسفند سال گذشته به خراسان جنوبی در بحث 200 میلیون دلاری است که مصوب شد برای بخش اقتصادی استان اختصاص داده شود.

 

وی اظهار کرد: همچنین در سفر رضا رحمانی وزیر صمت به خراسان‌جنوبی قول 300 میلیارد تومان از محل تبصره 18 به استان بود که همکاران صمت برای تحقق این قول باید پیگیری کنند.

 

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: 100 میلیارد تومان اعتبار از محل اشتغال روستائیان مطالبه‌ای بود که از طرف معاونت روستایی رئیس جمهور برای استان انجام شد و باید برای تحقق آن نیز پیگیری شود.

 

معتمدیان با بیان اینکه به برگزاری جلسات مرتب رفع موانع تولید در راستای رفع مشکلات تاکید می‌شود، عنوان کرد: طبق برنامه ماه‌های اخیر بحث بازدید میدانی از شهرک‌های صنعتی و برگزاری جلسات رفع موانع تولید را اجرایی و ضمن تصویب مصوبات برای اجرایی شدن آن باید اقدام شود.

 

وی اظهار کرد: از اصحاب رسانه و مطبوعات انتظار می‌رود در بحث معرفی و ترویج فرهنگ کار آفرینی و اشتغال تلاش کرده و جامعه را به سمت کارآفرینی هدایت کنند.

 

ارائه راهکارهایی جهت افزایش صادرات

استاندار خراسان جنوبی گفت: طی سال گذشته و جاری شاهد کاهش صادرات از طرف استان بودیم که بخشی مربوط به سیاست‌های کشور همسایه و بخشی مربوط به کشور ما بود که لازم است در این خصوص نظارت دقیق صورت گیرد و راهکارهایی که منجر به افزایش صادرات می‌شود ارائه گردد.

 

معتمدیان بیان کرد: یکی از اولویت‌های ما در خراسان جنوبی جلوگیری از طرح‌های آب‌بر است و با توجه به اینکه سند سازگاری با کم آبی به صورت پایلوت در استان تدوین شده لازم است طرح‌هایی که منجر به سرمایه گذاری و تامین نقدینگی در بانک‌ها شده و با فرآوری و بسته‌بندی محصولات کشاورزی و فرآوری مواد معدنی اقدام شود.

 

وی با بیان اینکه توجه به اولویت‌ها مهم است، تصریح کرد: در این صورت شاهد افزایش ارزش افزوده و درآمدهای ارزی در استان خواهیم بود.

 

استاندار خراسان‌جنوبی افزود: خام‌فروشی محصولات کشاورزی باید مدیریت و از آن جلوگیری شود.

 

معتمدیان گفت: مباحثی که به اداره کل امور مالیاتی مربوط است باید به برگزاری جلسات مستمر و از طریق قانونی و تعامل برطرف شود.

 

پالایش کارت‌های پیله‌وری به منظور جلوگیری از سوء استفاده و فرار مالیاتی 

وی در خصوص کارت‌های بازرگانی و پیله‌وری، تاکید کرد: برای جلوگیری از سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی و پیله‌وری و همچنین فرار مالیاتی باید پالایشی نسبت به این کارت‌ها انجام و نظارت شود.

 

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: پیشنهادات لازم در بحث ارزش افزوده برای سازمان برنامه و بودجه ارسال شود.

 

معتمدیان با بیان اینکه تعداد دستور کار جلسات محدود باشد، افزود: قرار نیست تمام مشکلات کشور در یک جلسه برطرف شود و موضوعات باید بر اساس اولویت استان و بخش خصوصی در اینگونه جلسات مطرح و پیگیری شود.

 

با خرید توافقی محصولات از کشاورزان حمایت شود

وی تصریح کرد: بحث تولیدات کشاورزی بسیار مهم است و کشاورزان نیاز به حمایت دارند لذا باید با همکاری تعاون روستایی و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری برای حمایت از کشاورزان و محصولات تولیدی آنان اقدام و خرید توافقی محصولات راهبردی استان در برنامه باشد.

 

مشکلات ارزی استان جمع‌بندی شود

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: مشکلات ارزی استان جمع بندی شود تا ضمن دعوت از رئیس کل بانک مرکزی جهت سفر به استان مشکلات منعکس و نسبت به رفع آن اقدام شود.

 

معتمدیان خاطرنشان کرد: خراسان‌جنوبی جزو استان‌هایی است که از نظر منابع مالی در رده های آخر است و باید با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان در بخش‌های مختلف داریم از قابلیت صندوق توسعه ملی با دریافت تسهیلات ارزان قیمت 10 درصد سود استفاده شود.

 

وی افزود: قانون و مقررات موجود در استان نیز باید منعکس شود.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب