سرویس: اخبار استان کد خبر: 92565 ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای طبس خبر داد:

بهسازی و ترمیم مقطع انتهایی محور طبس - یزد از طریق اجرای فوگسیل

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای طبس از اجرای عملیات فوگسیل ۱۲ کیلومتر انتهایی حوزه استحفاظی شهرستان طبس در محور طبس-یزد خبر داد.

بهسازی و ترمیم مقطع انتهایی محور طبس - یزد از طریق اجرای فوگسیل

به گزارش خاورستان، محسن حیدری رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای طبس در خصوص جزئیات پروژه اجرای فوگسیل در محور طبس-یزد بطول ۱۲ کیلومتر که در در مهرماه ۹۸ به صورت امانی اجرایی شد خبر داد.

 

وی اظهار کرد: ترافیک سنگین و پرحجم جاده‌ها با توجه به رشد روز افزون جمعیت و توسعه صنایع، در حال افزایش است و افزایش حجم ترافیک راه های ارتباطی و تردد وسایل نقلیه سنگین وزن تجاری و مسافربری سبب می شود تا تغییر شکل قابل توجهی به روکش جاده ها اعمال شده و روکش ها با سرعت بیشتری و در مدت زمان کم تری آسیب دیده و از عمر مفیدشان کاسته شود. روکش های آسفالت دائما در معرض بارگذاریهای مختلف قرار گرفته و در نتیجه سبب ایجاد چاله ها و ترک های ناشی از خستگی می شوند که این موضوع ضرورت بهسازی و ترمیم رویه ها را اجتناب ناپذیر است.
 
 
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای طبس تصریح کرد: محور طبس-یزد یکی از پرتردد ترین راه های شهرستان طبس محسوب می شود که به علت برخورداری از جریان و گنجایش ترافیکی بالا و همچنین قرار گیری در شرایط محیط کویری و گرم و خشک با متوسط دمای بالای سالیانه همواره در معرض صدمات بالای رویه آسفالتی از جمله ایجاد ترک و شن زدگی قرار دارد که ضرورت اهتمام مضاعف به مبحث نگهداری آن را نشان می دهد.
 
 
وی ادامه داد: محور طبس-یزد بطول ۳۶۵ کیلومتر بعنوان یک راه کریدوری و ارتباط دهنده استان یزد و خراسان جنوبی از جایگاه مهمی در راه های تحت تولیت اداره راهداری طبس محسوب می شود که از این محور حدود ۱۴۸ کیلومتر در حوزه استحفاظی شهرستان طبس واقع شده است.
 
 
حیدری عنوان کرد: در شهریور ماه سال جاری پس از بررسی های بعمل آمده در خصوص آنالیز رویه آسفالتی مسجل شد که بعلت افت کیفیت سطح سواره رو در ۲۵ کیلومتر انتهایی محور طبس-یزد (حدفاصل کیلومتر۱۲۳ تا ۱۴۸) رسیدگی فوری به مبحث نگهداری و بهسازی رویه آسفالتی بعنوان راهکاری جهت ارتقای کیفیت راه بشدت احساس می شود. 
 
 
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای طبس اظهار کرد: سرانجام در مهر ماه سال جاری با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی و دریافت قیر بصورت امانی پروژه اجرای فوگسیل ۱۲ کیلومتر از محور طبس-یزد  کلید خورد و با همت اکیپ های راهداری شهرستان و با بهره گیری از تجهیزات و ماشین آلات موجود این پروژه اجرا و به بهره برداری رسید. 
 
 
وی درپایان تاکید کرد: در صورت تامین قیر، این اداره آمادگی دارد تا کلیه مقاطع آسیب دیده از حوزه استحفاظی خود را با اتکاء به توان و امکانات موجود، بصورت امانی فوگسیل کرده و امید است با اجرای این‌گونه عملیات، شاهد ارتقای ایمنی تردد، افزایش عمر رویه آسفالت و بهبود کیفیت بهره برداری باشیم.
 
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب