سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 92563 ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه قاین خبر داد

ثبت وقف 100 میلیون تومانی در قاین/ 200 وقف عزاداری سیدالشهدا (ع) در این شهرستان ثبت شده است

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه قاین گفت: طی چند روز اخیر وقف یک شبانه روز آب قنات روستای خسروی شهرستان قاین به ثبت رسید.

ثبت وقف 100 میلیون تومانی در قاین/ 200 وقف عزاداری سیدالشهدا (ع) در این شهرستان ثبت شده است

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی رمضان پور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قاین صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی چند روز اخیر وقف یک شبانه روز آب قنات روستای خسروی شهرستان قاین به ثبت رسید.

 

وی با بیان این‌که ارزش ریالی این وقف 100 میلیون تومان است، گفت: این وقف توسط حاجی بی بی معظم ترابی با نیت هزینه کردن و کمک به عتبات عالیات بوده است.
 
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قاین با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون پنج وقف در قاین به ثبت رسیده است، افزود: غیر از وقف جدیدی که به ثبت رسیده نیز موقوفه محمدحسن جعفرزاده به ارزش 5 میلیون تومان با نیت کمک به طلاب نیازمند مدرسه علمیه جعفریه و 121 سهم از سهام شرکت آرد قاین و موقوفه محمدحسن زارع پور به ارزش 10 میلیون تومان شامل دو ساعت آب از چاه کنار رود مزار بی بی زبیده خاتون (س) و با نیت کمک به امامزاده بوده است.
 
 
رمضان پور تصریح کرد: همچنین موقوفه محمدعلی زارع پور به ارزش 20 میلیون تومان شامل چهار ساعت آب از کنار رود مزار بی بی زبیده خاتون (س) و مصرف آن برای امامزاده و موقوفه حسین براتی به ارزش 100 میلیون تومان شامل باغ با 100 درخت زرشک و با 800 مترمربع مساحت نیم ساعت آب با نیت اطعام در روز عید غدیر و اطعام در ظهر روز شهادت حضرت زهرا(س) روستای عباس آباد قاین از دیگر وقف‌های امسال بوده است.
 
 
وی ادامه داد: بیشتر موقوفات شهرستان مربوط به ماه محرم بوده و در مجموع 200 وقف برای عزاداری سیدالشهدا(ع) در قاین وجود دارد.
 
 
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه قاین خاطرنشان کرد: شهرستان قاین دارای 15 بقعه متبرکه بوده که امامزاده زید بن موسی(ع)، امامزاده حسن و افضل(ع)، امامزاده سیدالنار آفریز و امامزاده بی بی زینب خاتون(ع) روستای اسفشاد از جمله آنها است.
 
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب