آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 92536
تاریخ انتشار : 1398/07/24 - 15:38
یک موسسه انتشاراتی کتاب فرقه جادوگری صهیونیست را منتشر کرد!/ رپورتاژ خبرگزاری کتاب برای کتاب صهیونیستی/ آیا وزارت فرهنگ بر انتشار کتب نظارت حداقلی هم ندارد؟

به گزارش خاورستان، نظارت بر متون و کتاب‌هایی که در فضای فرهنگی جامعه انتشار می یابند یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است اما متاسفانه گاها دیده می شود که برخی از متون انحرافی و غیراخلاقی که بیشتر از اینکه فکر و ایده جامعه را پرورش و در جهت درست هدایت کنند، به تخریب آن گرایش دارند، در مجموعه مراکزی که وظیفه چاپ و انتشار کتب را به عهده دارند منتشر می شود.

متاسفانه گاها این انتشارات نیز در قالب های پسندیده و ظاهری زیبا انجام می شود اما وقتی به طور عمیق به آنها رجوع می شود انحرافات بزرگ را می توان مشاهده کرد. در همین رابطه اخیرا یکی از موسسات انتشاراتی که کارویژه انتشار کتب علمی و فرهنگی با همین نام را بر عهده دارد اقدام به انتشار یکی از کتب فرقه های انحرافی صهیونیست کرده است. درواقع این انتشاراتی در قالب انتشار کتب عرفانی کلاغ را رنگ گرده به جای قناری به مخاطبان خود می فروشد.

در همین زمینه موسسه انتشاراتی «علمی و فرهنگی» که یکی از معروف ترین موسسات انتشاراتی داخلی است اقدام به انتشار کتاب «زوهر» از جمله کتاب های عرفان های صهیونیستی که در آن آموزه های یهودیان وجود دارد را در 2000 نسخه منتشر کرده است.

جالب اینجاست که این انتشاراتی در وبسایت خود این کتاب را جزو پرفروش ترین کتب خود معرفی کرده است و به طور اینترنتی هم کتاب فرقه صهیونیستی کابالا را به مخاطبان خود عرضه می کند. در صورتی که این کتاب نسبت به کتاب های دیگر با قیمت کمتری عرضه شده است.

خبرگزاری کتاب (ایبنا) نیز در مطلبی با بیان اینکه این کتاب از سوی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است می نویسد: «زوهر نام مجموعه‌ای از کتب بنیادین و کلاسیک عرفان یهود، قبالا است.»

«زوهر» یا «ظُهَر» یا به معنای درخشندگی، نام کتاب مقدس پیروان کابالاست. این کتاب در قرن دوم توسط "شمعون بار یوحای" به زبان آرامی ترجمه شد. شاید مهم‌ترین نکته در این کتاب، مفهوم «درخت زندگی» Tree of Life باشد. درخت زندگی یا « عتز هاچایم » به زبان عبری، یک اصطلاح توصیفی کلاسیک برای نماد اصلی و عرفانی 10 مرحله "سفیروت" است. شکل دیاگرامی این درخت که به سه ستون تقسیم شده، از منابع مسیحی و محرمانه گرفته شده است و در سنت‌های قدیمی‌تر یهود، اثری از آن نیست. «سفیروت» به معنای نور است، مفهومی که پایه و اساس دکترین کابالا محسوب می‌گردد. در اعتقادات کابالا، بی‌نهایت از طریق 10 سفیروت، روشن و مشخ