سرویس: سیاسی کد خبر: 92524 ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵

مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی خبر داد

صدور364 پروانه‌ کاربرد علامت استاندارد معتبر در خراسان‌جنوبی/ تجلیل از برترین‌های حوزه استاندارد

مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی گفت: تاکنون 364 پروانه‌ کاربرد علامت استاندارد معتبر در خراسان‌جنوبی صادر شده است.

صدور364 پروانه‌ کاربرد علامت استاندارد معتبر در خراسان‌جنوبی/ تجلیل از برترین‌های حوزه استاندارد

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا مروی‌مقدم مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی صبح امروز در همایش نکوداشت فرهنگ استاندارد در خراسان‌جنوبی ضمن درود به روح پر فتوح امام (ره) و شهدای والا مقام، اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد کشور توانسته حرکت‌های خوبی را در سطح بین المللی انجام دهد.

 
وی با اشاره به این که قانون ملی استاندارد تصویب شد، افزود: سازمان ملی استاندارد به تنهایی نمی تواند این قانون را اجرا کند و باید با کمک سایر دستگاههای اجرایی انجام شود. 
 
مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی گفت: مشکلی که اکنون در کشور ما وجود دارد اقتصاد است و باید به کشورهای پیشرفته برسیم.
 
مروی مقدم تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد باید تدوین های بین المللی را انجام دهد و بر اجرای آن نظارت داشته باشند و این کار کم کم به وزارت خانه های دولتی برسد و دستگاه های اجرایی استانها در رونق تولید گام های موثری را بردارند.
 
وی به نامگذاری هر ساله هفته استاندارد اشاره کرد و افرود: به نظر من که سالها در سازمان ملی استاندارد هستم این نامگذاری‌ها به دنبال یک برنامه اجرایی و عملیاتی بوده است.
 
مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی با اشاره به این که دولتمردان ما تلاش خود را انجام می‌دهند و در سال‌های اخیر تلاش‌های خوبی شده است، گفت: زیرساخت های مناسبی فراهم شده است و ما از سال ۹۴ که شروع کردیم در شهرستان‌هایی مانند قائن و فردوس که تولیدی‌ها بیشتر است مکان‌های اداری و آزمایشگاهی استاندارد فراهم آمده است.
 
مروی مقدم تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد در چند سال گذشته حرکت‌های بسیار ارزنده‌ای را در حوزه‌های بین المللی انجام داده است و ما هر سال می بینیم رتبه ایران چند پله ارتقا پیدا می‌کند.
 
45 مورد استاندارد بین المللی چاپ شده توسط ایران
مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی با اشاره به این‌که استانداردهای بین المللی چاپ شده به رهبری ایران 45 مورد بوده است، گفت: این استانداردها در حوزه های نانو، فولاد، غذایی، چرم، ماشین ابزار، آرایشی و بهداشتی و برق و الکترونیک بوده است.
 
مروی مقدم با اشاره به این‌که استانداردهای بین المللی در دست تدوین به رهبری ایران در حال حاضر 50 مورد است، افزود: در رتبه بندی سازمان جهانی استاندارد رتبه ۲۱ هستیم، در حالی که  سال گذشته ۲۷ بودیم و این رتبه‌بندی بین ۱۶۳ کشور انجام می‌شود.
 
ایران رتبه سوم در سازمان جهانی استاندارد/ استانداردها زیربنای توسعه هر جامعه‌ای هستند
وی افزود: سازمان جهانی استاندارد 15 کرسی هیئت مدیره دارد که یک کرسی آن سازمان ملی استاندارد ایران است، افزود: ایران در سازمان جهانی استاندارد بعد از چین و ژاپن با کره‌جنوبی به طور مشترک رتبه سوم است.
 
مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی با اشاره به این‌که استانداردها زیربنای توسعه هر جامعه‌ای هستند، افزود: استاندارد در شرایط کنونی دروازه ورود به رونق تولید است.
 
مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی با اشاره به این‌که تعداد پروانه‌های کاربرد علامت استاندارد معتبر ابتدای دولت یازدهم  144 مورد، دولت دوازدهم 237 مورد و اکنون 364 مورد است که 252 درصد افزایش را نشان می دهد، گفت: در دولت دوازدهم تا پایان شهریور امسال 154 درصد افزایش داشته است.
 
مروی مقدم تصریح کرد: تعداد آزمایشگاه‌های همکار از ابتدای دولت یازدهم 5 مورد بوده که به 18 مورد افزایش یافته و اکنون 27 مورد است که 540 درصد افزایش داشته است.
 
وی افزود: شرکت‌های بازرسی فنی کالا از یک مورد به 10 مورد افزایش یافته که یک‌هزار درصد افزایش داشته است.
 
مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی گفت: تعداد گواهی نامه ایمنی آسانسور صادره از 60 مورد به 874 مورد افزایش یافته که یک هزار و 456 درصد افزایش یافته و از ابتدای دولت دوزاردهم نیز 215 درصد افزایش داشته است.
 
مروی مقدم تصریح کرد: نمونه برداری سالانه از مراکز تولید و عرضه( بازار) 800 مورد بوده است که به 6 هزار و 305 مورد افزایش یافته و 788 درصد افزایش داشته است.
 
وی با بیان این‌که متوسط بازرسی سالانه از واحدهای تولید و عرضه 3 هزار مورد بوده است، افزود: این تعداد اکنون به 9 هزار و 530 مورد افزایش یافته  که 317 درصد افزایش را نشان می دهد.
 
مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی گفت: متوسط سالانه کنترل وسایل سنجش سبک از 220 مورد به 3 هزار و 131 مورد افزایش یافته که یک هزار و 423 درصد رشد را نشان می دهد.
 
مروی مقدم تصریح کرد: متوسط سالانه کنترل وسایل سنگین از 90 مورد به 287 مورد افزایش یافته که در مجموع 318 درصد افزایش داشته است.
 
وی افزود: متوسط نمونه برداری فلزات گرانبها از 17 مورد به 42 مورد افزایش یافته که 247 درصد افزایش داشته است.
 
مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی گفت: متوسط کنترل نازل‌های عرضه سوخت از 400 مورد به 2 هزار و 34 مورد افزایش یافته که 508 درصد افزایش داشته است.
 
در پایان این مراسم از ۱۹ نفر برتر در حوزه واحد تولیدی، دستگاه اجرایی، مسئول کنترل کیفیت، معیار مصرف انرژی و رسانه تجلیل شد.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب