سرویس: اجتماعی کد خبر: 92523 ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵

مدیر کل دفتر نظارت بر معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد خبر داد

صدور ۲۸ هزار ۵۰۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد در کشور/ ایران رتبه چهارم تولید علم نانو را در جهان کسب کرد

مدیر کل دفتر نظارت بر معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد گفت: نظارت بر اجرای استاندارد در ۲۵ هزار واحد تولیدی با بیش از ۶۹ هزار محصول انجام شده که منجر به صدور ۲۸ هزار ۵۰۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد شده است.

صدور ۲۸ هزار ۵۰۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد در کشور/ ایران رتبه چهارم تولید علم  نانو را در جهان کسب کرد

به گزارش خبرنگار خاورستان، پریچهر قزلباش مدیر کل دفتر نظارت بر معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد ایران صبح امروز در همایش نکوداشت فرهنگ استاندارد در خراسان‌جنوبی،اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد یکی از بزرگترین سازمان‌های فنی و مهندسی که مهمترین وظیفه آن تدوین استانداردها است.

 
وی افزود: ۸ سال پیش حدود ۸ هزار استاندارد داشتیم که در حال حاضر به ۳۵ هزار و ۵۱۲ مورد رسیده است.
 
مدیر کل دفتر نظارت بر معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد گفت: نظارت بر اجرای استاندارد در ۲۵ هزار واحد تولیدی با بیش از ۶۹ هزار محصول انجام شده که منجر به صدور ۲۸ هزار ۵۰۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد شده است.
 
 
قزلباش تصریح کرد: در فرایند نظارت ۲۲ هزار و ۴۶۱ مدیر کنترل کیفیت در واحدهای تولیدی مشغول به کار هستند. 
 
وی با بیان این که وقتی یک کالایی استاندارد می‌گیرد رها نمی‌شود، افزود: از مراکز عرضه و فروش محصولات، سالی دو نوبت با عنوان طرح طاها نمونه برداری می‌شود.
 
مدیر کل دفتر نظارت بر معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد با اشاره به این که سال گذشته یک هزار و ۹۸۳ استاندارد ملی صورت گرفته است، گفت: سازمان ملی استاندارد عضو سازمان بین المللی استانداردسازی است و بین ۱۶۳ کشور رتبه خود را به ۲۱ ارتقا دهد و با کسب یک کرسی از ۱۵ کرسی هیئت مدیره فنی این سازمان نقش بی بدیل در سرمایه گذاری علمی، فنی و اجرایی این سازمان مهم داشته است.
 
قزلباش تصریح کرد: سازمان استاندارد ملی کشور راهبری ۴۵ استاندارد را به عهده گرفته است و ۵۰ مورد نیز در دست اجرا دارد.
 
وی با اشاره به این‌که ما توانستیم نشان حلال را کسب کنیم، افزود: جمهوری اسلامی ایران توانسته در موسسه استانداردها و اندازه‌شناسی کشورهای اسلامی "اسمیک" عضو شود.
 
مدیر کل دفتر نظارت بر معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد گفت: تدوین استاندارد حلال، تشکیل مرکز ارزیابی انطباق حلال، تصویب قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد سازی کشور، تشکیل معاونت طرح حلال از جمله کارهای انجام شده در سطح ملی است.
 
قزلباش تصریح کرد: اگر بتوانیم در بحث استاندارد ۵ درصد رشد داشته باشیم آنگاه می‌توانیم ۵ برابر فروش نفت درآمد داشته باشیم.
 
وی با اشاره به این‌که ایران توانسته در تولید علم نانو رتبه چهارم را کسب کند، خاطرنشان کرد: حدود ۲۵۷ شرکت در حوزه نانو راه اندازی شده و توانسته ۳۷۶ محصول دانش بنیان تولید کند.
 
مدیر کل دفتر نظارت بر معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد گفت: ۴۹ کشور در جهان هدف صادرات محصولات نانو هستند و بیشترین محصولات به عراق صادر می‌شود.
 
وی با اشاره به این‌که از سال ۹۲ دفتر استاندارد انرژی راه اندازی شده است، افزود: بر ۳۱ مورد فرآیندهای انرژی بَر، ۲۴ مورد تجهیزات انرژی بَر برقی و ۱۱ مورد تجهیزات انرژی بَر هیدروکربوری نظارت داریم.
 
قزلباش تصریح کرد: تاکنون بیش از ۶ هزار و ۲۱۴ گزارش انرژی از بازرسی واحدهای تولیدی مشمول استاندارد اجباری تهیه شده است.
 
مدیر کل دفتر نظارت بر معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد گفت: تاکنون نتوانستیم برای بررسی استاندارد معیار مصرف انرژی به گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و ساختمان‌های مسکونی ورود پیدا کنیم اما به زودی بررسی استاندارد معیار مصرف انرژی ساختمان‌های دولتی را آغاز خواهیم کرد.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب