سرویس: ورزشی کد خبر: 92520 ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی خبر داد

راه‌اندازی نخستین پایگاه قهرمانی ورزش‌های زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی/ اولین همایش مدیران باشگاه‌های خصوصی برگزار می‌شود

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: نخستین پایگاه قهرمانی ورزش‌های زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی در محله حسینیه چهار درخت بیرجند راه‌اندازی می‌شود و تجهیزات آن نیز خریداری و جانمایی شده است.

راه‌اندازی نخستین پایگاه قهرمانی ورزش‌های زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی/ اولین همایش مدیران باشگاه‌های خصوصی برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن عزیزی مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن اشاره به آغاز هفته تربیت بدنی، اظهار کرد: رویکرد جدید وزارت ورزش در سال‌جاری توسعه ورزش همگانی است و با شعار پیش بسوی ایران فعال نام‌گذاری شده است.

 

وی با اشاره به این‌که ایران در سال 1400 باید فعال و قدرت اول منطقه باشد، افزود: 26 مهرماه روز فرهنگ عمومی و تربیت بدنی نامگذاری شده است و مشارکت مردم، ایثار، همدلی و مشارکت اجتماعی مهمترین رویکرد این اداره است.
 
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با بیان این‌که توسعه ورزش همگانی در روستاها مورد توجه ویژه قرار گرفته است، گفت: بهره برداری ۱۵ خانه ورزش روستایی از جمله اقدامات انجام شده در روستاها است.
عزیزی بیان کرد: به دنبال پر رنگ کردن نقش بانوان و خانواده‌ها در حوزه ورزش هستیم که در این راستا اقدامات مطلوبی انجام شده است.
 
 وی با بیان این‌که مشارکت دیگر دستگاه های اجرایی در توسعه ورزش یکی دیگر از برنامه‌ها است، افزود: این هفته نخستین پایگاه قهرمانی ورزش‌های زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی در محله حسینیه چهار درخت بیرجند راه‌اندازی می‌شود و تجهیزات آن نیز خریداری و جانمایی شده است.
 
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که دیدار با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه اولین برنامه هفته تربیت بدنی بود که با حضور روسای هیات ورزشی برگزار شد، گفت: برگزاری همایش خانواده در تمام شهرستان‌ها، استفاده رایگان مردم از دفاتر مشاوره ازدواج، بازدید و سرکشی از هیئت‌های ورزشی، اجری طرح سرباز مهارت از جمله دیگر برنامه‌های هفته تربیت بدنی است.
 
عزیزی یادآور شد: اجرای طرح سنجش قامت مادران و فرزندان، برگزاری جشنواره‌های دختر و مادر، تجلیل از مدال آوران ورزش، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، دیدار از خانواده‌های قهرمان اجرای برنامه‌های مناسبتی در گود زورخانه، مسابقات جام پهلوانک‌ها ویژه نونهالان و خردسالان ورزش پهلوانی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این هفته است.
 
وی به برگزاری اولین جشنواره گلریزان کمک به اتمام پروژه‌های نیمه تمام ورزشی با اولویت مناطق مرزی و روستایی اشاره کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با استفاده از این همایش 2 میلیارد تومان برای پروژه‌های نیمه تمام تزریق کنیم و همچنین جذب سرمایه گذار داشته باشیم.
 
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از برگزاری اولین همایش مدیران باشگاه‌های خصوصی خبر داد و گفت: استفاده از اماکن ورزشی در اختیار دستگاه‌ها ۲۶ مهرماه رایگان خواهد بود و اماکن خصوصی نیز ۳۰ تا ۵۰ درصد تخفیف خواهد داشت.
 
عزیزی با بیان این‌که مسابقات جام خوشه چین در 6 رشته ورزشی به میزبانی خراسان جنوبی برگزار می‌شود، افزود: این مسابقات از ۱۶ تا ۱۸ آبان ماه با حضور یک هزار ورزشکار در قاین و سرایان برگزار می‌شود.
 
وی بیان کرد: سرانه ورزش و جوانان در استان  ۳۷ سانتی متر که این میزان تا رسیدن  نقطه هدف برنامه پنجم توسعه که یک متر و ۲۰ سانتی متر پیش بینی شده، فاصله زیادی دارد.
 
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان این‌که بسته متنوعی از سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش تدوین شده است، گفت: شناسایی ورزش معلولان یکی دیگر از برنامه‌های ما در راستای استعدادیابی است.
 
وی از برگزاری گردهمای مدیران باشگاه‌های خصوصی در استان خبرداد و افزود: این گردهمایی که با حضور مسئولان ارشد انتظامی، قضایی و اجرایی برگزار می شود و در این جلسه از برترین باشگاه دار تجلیل خواهد شد.
 
عزیزی از میزبانی مسابقات دانشگاهی پیام نور در برگزاری لیگ کشتی فرنگی و آزاد کشور در بیرجند خبرداد و بیان کرد: این مسابقات به مدت 3 روز در بیرجند برگزار می شود.
 
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: تجاری سازی مجموعه‌های ورزشی یکی دیگر از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره است.
 
عزیزی به مسئله وقف و حبس اشاره کرد و ادامه داد: وقف‌های بسیار زیادی در استان می‌شود که با تعامل مسئولان مربوطه  می‌توان از درآمدهای وقف در جهت ورزش و تربیت بدنی بهره ببریم.
 
وی با اشاره به اینکه بازی های بومی محلی و زورخانه‌ای هیچ محدودیتی ندارند، ادامه داد: این دو رشته ورزشی به علت پیشینه فرهنگی که دارند و جایگاه ویژه‌ای که در روستاها و در جامعه دارند می توانند در توسعه ورزش کمک شایانی کنند.
 
عزیزی با اشاره به این‌که مدیریت بهینه منابع موجود یکی دیگر از برنامه‌های ما است، تصریح کرد: سیاست ما تمرکززدایی از ورزش قهرمانی است به عنوان مثال شهرستان طبس قطب ورزش هندبال است و باید بر اساس مزیت‌های نسبی و همجواری شهرستان‌ها یک یا دو رشته به هر شهرستان تعلق بگیرد تا در آن منطقه رواج پیدا کند. 
 
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: متاسفانه عدم برخی از نظارت ها باعث شده است که چندین هیئت ورزشی شفافیت مالی و درآمدی نداشته باشند و چرا برخی از رئسای هیئت‌های ورزشی بیش از چند سال سکانداری این هیئت‌ها را به عهده گیرند؟
 
وی با اشاره به این‌که به دنبال این هستیم که ورزش به دست مردم اداره شود، افزود: هزینه ورزش در سبد خانوار بسیار پایین است و با کمترین هزینه می توان ورزش کرد.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب