سرویس: اخبار استان کد خبر: 92519 ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴

خبرهای کانال پلیس 24 مهرماه؛

از متلاشی شدن باند تصادفات ساختگی در خراسان جنوبی تا دستگیری سارق محصولات كشاورزی در فردوس

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: باند تصادفات ساختگی برای کلاهبرداری از شرکت بیمه در خراسان جنوبی متلاشی شد.

از متلاشی شدن باند تصادفات ساختگی در خراسان جنوبی تا دستگیری سارق محصولات كشاورزی در فردوس

به گزارش خاورستان، سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان جنوبي از دستگیری 4 نفر از جاعلان تصادفات ساختگی برای کلاهبرداری از شرکت بیمه خبر داد.

 
وی افزود: خبری مبنی بر کلاهبرداري از شرکت بيمه با ايجاد تصادف های ساختگي و اخذ ديه توسط باندي که به صورت خانوادگي اداره و کنترل مي شود به پليس آگاهي مركز استان واصل شد.
 
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به حساسيت موضوع و پيشگيري از وقوع اين گونه کلاهبرداري ها در سطح استان، تيم ويژه اي از كارآگاهان پليس آگاهي جهت بررسي موضوع تشكيل شد كه مأموران پس از تحقيقات ميداني گسترده کليه افراد دخيل در وقوع جرم کلاهبرداري را شناسايي و دستگير كردند.
 
شجاع عنوان کرد: متهمان در ابتدا به طور قطع ساختگی بودن تصادفات را تکذیب کردند و در ادامه با مشاهده اسناد و مدارک غیر قابل به جرم خود اعتراف کردند و با بررسي پليس مشخص شد كه اين باند 4 نفره در 9 فقره تصادف ساختگي حدودا 820 ميليون ريال خسارت از شرکت بيمه دريافت كردند.
 
وی خاطر نشان كرد: تحقيقات تكميلي كارآگاهان پليس آگاهي حاكي از آن بود كه براي ساير تصادفات ساختگي يك مليارد و 800 ميليون ريال از طرف شرکت بيمه براي اين خانواده کلاهبردار در نظر گرفته شده است و در رديف پرداخت قرار دارد.
 
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: با هوشياري مأموران و پس از هماهنگي با مقام قضايي مقرر شد تا زمان تکميل تحقيقات هيچگونه خسارتي پرداخت نشود و اين موضوع به شرکت بيمه نيز اعلام و  با توجه به مدارک و مستندات موجود پرونده به مقام قضايي ارسال شد.
 
شجاع با اشاره به اينكه با اعلام نظر هيئت کارشناسي،ساختگي بودن تصادف هاي صورت گرفته محرز و در نهايت منجر به صدور کيفر خواست و راي عدم پرداخت خسارت شد تصريح كرد: متهمان به 9 فقره كلاهبرداري از این طریق اعتراف كردند كه جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي شدند.
 
 
كشف 91 كيلو مواد مخدر در عمليات پليس "نهبندان"
فرمانده نیروی انتظامي شهرستان نهبندان از كشف 91 كيلو و400گرم ترياك و حشش در شهرستان نهبندان خبر داد.
 
وی افزود: مأموران انتظامی شهرستان نهبندان حین كنترل محورهاي عبوري به یک پژو405مشكوك و به راننده خودرو دستور ايست دادند.
 
رحیمی بیان کرد: راننده خودرو با بي توجهي به ايست پليس اقدام به فرار كرد كه پس از چند كيلومتر تعقيب و گريز خودرو متوقف و متهم دستگير شد.
 
وی تصريح كرد: مأموران در اين عمليات 60  کیلو و 400 گرم تریاک و  31 کیلو حشیش كشف كردند كه قاچاقچي مواد مخدر با تشكيل پرونده جهت سيبر مراحل قانوني به مراجع قضائي معرفي شد.
 
 
کشف یک‌هزار و 800 قطعه مرغ فاقدمجوز در شهرستان درمیان
 
فرمانده انتظامی شهرستان درمیان از کشف هزار و 800 قطعه مرغ فاقد مجوز از یک دستگاه کامیون در این شهرستان خبر داد .
 
حسن دشتستانی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان درمیان گفت: مأموران کلانتری مرکزی شهرستان درمیان هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون مشکوک شدند و خودرو را متوقف کردند.
 
وی بیان کرد: در بازرسی از این خودرو هزار و 800قطعه مرغ غير مجاز که بدون مجوز بهداشتي حمل مي شد کشف کردند که در این رابطه یک متهم دستگیر و پرونده ای در این زمینه تشکیل شد.
 
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان درمیان با توجه به مرزی بودن این شهرستان به تشديد فعاليت هاي پليس در امر مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: با برنامه ريزي دقيق و بستن گلوگاه ها از ورود کالای قاچاق به شهرستان جلوگيری خواهد شد.
 
 
دستگیری سارق محصولات كشاورزي در شهرستان فردوس
فرمانده نیروی انتظامي شهرستان فردوس از دستگيري سارق محصولات باغات کشاورزی با کشف 5 فقره سرقت خبر داد.
 
علیرضا فولادی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فردوس گفت: در پي چند فقره سرقت محصولات باغي در شهرستان فردوس بلافاصله بررسي موضوع در دستور كار مأموران قرار گرفت.
 
وي افزود: با تقویت گشت های محسوس و نامحسوس و سرنخ های به دست آمده از محل صحنه های جرم و تحقییات میدانی، مأموران متهم را حين سرقت از باغات کشاورزي غافلگير و دستگير کردند.
 
فرمانده نیروی انتظامي شهرستان فردوس بيان کرد: سارق در اظهارات خود به 5 فقره سرقت محصولات کشاورزی به ارزش بالغ بر 150 میلیون ریال اعتراف کرد که پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفي شد.
 
فولادي تصریح کرد: پليس با قاطعيت با مخلان نظم و امنيت برابر قانون رفتار خواهد كرد و در اين خصوص شهروندان نيز مي بايست باغات كشاورزي خود را مجهز به حصار و دايور كشي نمايند تا مورد سوء استفاده سارقان قرار نگيرند.
 
 
تخطی از سرعت مطمئنه راننده زانتیا حادثه آفرید
علیرضا رضایی رئیس پلیس راه استان خراسان جنوبی گفت:  واژگونی خودروی زانتیا در کیلومتر ۱۸ محور نهبندان – زابل، یک کشته برجای گذاشت. 
 
وی اظهار کرد: ساعاتی پیش در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر  واژگونی  سواری زانتیا در کیلومتر  ۱۸ محور نهبندان – زابل؛ ماموران پلیس راه به‌همراه گروه امداد بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.
 
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی افزود:مأموران با بررسی صحنه دریافتند یک سواری زانتیا واژگون شد که متاسفانه در این سانحه رانندگی، خودرو دچار آتش سوزی می شود و راننده آن طعمه حریق شده است.
 
رضایی با بیان اینکه علت حادثه توسط کارشناس پلیس بی‌احتیاطی راننده زانتیا به علت تخطی از سرعت مطمئنه در پیچ اعلام شد تصریح کرد:  رانندگان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.
 
انتهای پیام/127
 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب