سرویس: اخبار استان کد خبر: 92517 ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان:

از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 4 سازه آبخیزداری در درمیان اجرا می‌شود

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان گفت: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 4 سازه آبخیزداری در درمیان اجرا می‌شود.

از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 4 سازه آبخیزداری در درمیان اجرا می‌شود

به گزارش خاورستان، امان اله مرادی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان با اشاره به این‌که 4 سازه آبخیزداری در درمیان اجرا می‌شود، اظهار کرد: این پروژه‌ها با اعتباری بیش از 8 میلیارد و 614 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرایی می شود.

 
وی با بیان این‌که این سازه‌ها در دو حوزه فخررود و فیزیک- نوزاد احداث می شود، بیان کرد: در حوزه فخر رود دو سازه با اعتبار 2 میلیارد و 114 میلیون ریال که شامل اجرای 700 متر مکعب عملیات سرریز ملاتی خواهد بود در حال اجرا است.
 
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان اضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه ها 115 خانوار در روستاهای علی آباد فرهنگ و نگینان از مزایای آن بهره مند می شوند.
 
 
مرادی یادآور شد: همچنین اجرای این پروژه بر میزان آبدهی دو قنات پایین دست روستاها تآثیر خواهد داشت.
 
 
وی همچنین به اجرای دو سازه آبخیزداری در حوزه فیزیک- نوزاد اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز شامل اجرای 28 هزار مترمکعب عملیات خاکریزی و 790 مترمکعب عملیات سرریز ملاتی خواهد بود.
 
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان، اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این پروژه‌ها را نیز بیش از 8 میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از این دو سازه 110 خانوار از مزایای آن بهره مند و بر میزان آبدهی دو قنات واقع شده در این حوزه نیز تأثیر مستقیم خواهد گذاشت.
 
 
مرادی، جلوگیری از فرسایش خاک، مقابله با سیلاب، تقویت سفره های زیرزمینی و افزایش آبدهی قنوات را از جمله اهداف طرح های آبخیزداری در سطح شهرستان عنوان کرد.
 
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب