سرویس: اجتماعی کد خبر: 92515 ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس خبر داد

برگزاری مراسم اربعین حسینی در 6 بقعه متبرکه فردوس/ ثبت 3 وقف جدید از ابتدای سال جاری

ئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس گفت: مراسم عزاداری اربعین حسینی در 6 امامزاده فردوس شامل امامزادگان سلطان ابوالقاسم(ع)، سلطان احمد و سلطان ابوالحسن روستای مهوید، سلطان سید جلیل و امامزادگان سید محمد و سید ابراهیم(ع) برگزار خواهد شد.

برگزاری مراسم اربعین حسینی در 6 بقعه متبرکه فردوس/ ثبت 3 وقف جدید از ابتدای سال جاری

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا حاجتی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: همزمان با روز اربعین راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در فردوس برگزار می‌شود.

 

وی با بیان این‌که راهپیمایی جاماندگان اربعین از چهارراه شهیدان پارسا به سمت امامزادگان سید محمد و سید ابراهیم(ع) برگزار می‌شود گفت: این مراسم همراه با سخنرانی، عزاداری و قرائت زیارت اربعین است و 5 هزار نفر از خواهران نیز اطعام خواهند شد.
 
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس افزود: مراسم عزاداری اربعین حسینی در 6 امامزاده فردوس شامل امامزادگان سلطان ابوالقاسم(ع)، سلطان احمد و سلطان ابوالحسن روستای مهوید، سلطان سید جلیل و امامزادگان سید محمد و سید ابراهیم(ع) برگزار خواهد شد.
 
 
حاجتی تصریح کرد: همچنین در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی شهرستان نیز چهار موکب برپا خواهد شد و از عزاداران پذیرایی می‌کنند.
ش
 
وی با اشاره به وقف‌های شهرستان ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون سه مورد منزل 2 طبقه با 220 مترمربع زیربنا و اعتبار 800 میلیون تومان، منزل مسکونی برای قرائت قرآن با اعتبار 100 میلیون تومان و زمین مسکونی جهت توسعه مسجد در روستای خرو وقف شده است.
 
 
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه فردوس خاطرنشان کرد: اجرای طرح آرامش بهاری در امامزادگان فردوس، اجرای طرح ضیافت الهی و تفسیر قرآن توسط مفسر اعزامی از قم، برگزاری مراسمات شب‌های قدر با حضور خطبای کشوری در بقاع متبرکه، برگزاری محفل انس با قرآن و اجرای طرح نشاط معنوی از جمله برنامه‌هایی بوده که در فردوس صورت گرفته است.
 
 
حاجتی اظهار کرد: امسال شهرستان فردوس میزبان چهل و دومین مسابقات قرآنی اوقاف در مرحله شهرستانی و استانی بوده که از شهرستان فردوس 6 نفر به مرحله استانی و 2 نفر به مرحله کشوری راه یافتند.
 
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب