سرویس: بیرجند کد خبر: 92511 ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴

آنچه در شورای پدافند غیرعامل مطرح شد:

انتقاد خوش‌خبر به مدیران / مصوبات بدون نتیجه شورا

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی گفت: از مدیران عضوی که در جلسه حضور ندارند باید به صورت مکتوب توضیح بخواهید.

انتقاد خوش‌خبر به مدیران / مصوبات بدون نتیجه شورا

به گزارش خاورستان، و به نقل از خبرگزاری مهر، ناصر خوش خبرمعاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی صبح چهارشنبه در شورای پدافند غیرعامل استان گفت: در حوزه پدافند غیرعامل باید برای ضرورت و نیاز استان کار کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه روند فعلی نمی تواند کار پایدار و اثر بخش در حوزه پدافند باشد، بیان کرد: از مدیران عضوی که در جلسه حضور ندارند باید به صورت مکتوب توضیح بخواهید.

 

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی افزود: بعد از این برای این جلسه اگر مدیری در استان حضور دارد و در جلسه شرکت نکند باید از قبل با دبیرخانه هماهنگی انجام دهد.

 

پدافند غیرعامل نیازمند برنامه مدون و نو است

خوش خبر با انتقاد از اینکه در حال حاضر هیچ کدام از مدیران در جلسه حضور پیدا نمی کنند، اظهار کرد: برنامه به این مهمی در استان نباید رها شود.

 

وی با تأکید بر اینکه بخش پدافند غیرعامل نیازمند برنامه مدون و نو است، بیان کرد: نوع تهدیدات دشمن در برابر جمهوری اسلامی تهدیدات دانش محور و دانش پایه بوده و نیازمند این است که همه عزم و تلاش خود را برای مقابله با آن به‌کارگیری کنیم.

 

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی همچنین گفت: باید از ظرفیت های نو، دانشگاه و کسانی که در این موضوع می توانند کمک کنند در این برنامه ها استفاده شود.

 

خوش خبر ادامه داد: نمی توانیم مدعی مصونیت سازی و افزایش تاب آوری در جامعه باشیم اما برنامه ای برای رفع تهدید در سطح دستگاه اجرایی نداشته باشیم و بنده به عنوان جانشین استاندار از هیچ دستگاهی این موضوع را نمی پذیرم.

 

مصوبات بدون نتیجه شورا

وی با بیان اینکه برنامه هایی که تنها رنگ و لعاب دارد و اثربخشی ندارد غیر تلف کردن چیزی نیست، افزود: انتظار داریم دستگاه ها برنامه ای ارائه دهند تا اثر آن در سطح اجتماعی و جامعه دیده شود.

 

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه باید گزارش این اقدامات ارائه شود، افزود: در حال حاضر تنها جلسه برگزار می کنیم اما مصوبات اجرایی نمی شود که من این نقد را به خودم و همه مدیران دارم.

 

خوش خبر با بیان اینکه اگر می خواهیم به پدافند غیرعامل توجه کنیم نباید به هفته خاص و برنامه یک روزه مختصر شود، اظهار کرد: برنامه های پدافند غیرعامل باید استمرار داشته باشد و روز به روز با شیوه ها و برنامه های مختلف پوست اندازی کند.

 

وی با تأکید بر اینکه در این حوزه باید با بهره گیری از توان و ظرفیت ها پیش رویم، گفت: در حال حاضر ظرفیت های متعددی در خراسان جنوبی داریم که باید توسط کارشناسان شناسایی و عملیاتی شود و اگر انجام نشود در حوزه پدافند غیرعامل نمره قابل قبولی برای خودمان نباید قائل شویم.

 

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه اجرای این اصول پدافند غیرعامل نیازمند زمینه سازی و بسترسازی است، عنوان کرد: انتظار نداشته باشید بدون اینکه به این بسترها و نیازها توجه کنیم بتوانیم موفق شویم.

 

برنامه‌های پدافند غیرعامل باید مردم محور باشد

خوش خبر با اشاره به اینکه در برخی جاه ها گفتمان ها به گونه ای است که اتحاد را از بین می برد، بیان کرد: در شرایط فعلی که دشمن تمام توان تهدیدات خودشان را متوجه جمهوری اسلامی کرده گفتمان هایی که سبب انشقاق و ناامیدی می شود را با استفاده از تریبون هایی که در دست داریم، پررنگ کنیم.

 

وی با تأکید بر اینکه خنثی سازی برنامه های دشمن تنها با همکاری مردم قابل انجام است، افزود: برنامه های پدافند غیرعامل باید مردم محور باشد و دستگاه های اجرایی بخشی از توان خود را با کمک مردم در این عرصه حضور و بروز دهند.

 

وی با بیان اینکه باید حضور مردم و به خصوص جوانان در این بخش و به خصوص تهدیدات سایبری پررنگ ببینیم، اظهار کرد: مقابله با جنگ نرم دشمن نیازمند این است که ما نیز به روش های جدید پای کار باشیم.

 

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری ۵۰۰ برنامه در هفته پدافند غیرعامل،بیان کرد: این تعداد از نظر کمی عدد قابل توجهی است هرچند هنوز ۳۰ دستگاه برنامه های خود را اعلام نکرده اند.

 

خوش خبر ادامه داد: باید این دستگاه ها به مردم معرفی شود و افکار عمومی متوجه باشند در چه سطحی به این مقوله توجه می کنیم.

 

وی بر لزوم محتوا سازی در برنامه ها تأکید کرد و گفت: اگر محتوای برنامه ها مبتنی بر شرایط زمانی و نوع تهدیدات نباشد شاید اثربخشی مناسب را نداشته باشد.

 

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی در پایان گفت: اگر چند برنامه با محتوا در طول سال داشته باشیم بهتر از این است که ۱۰۰ برنامه بدون محتوا اجرا کنیم.

 

محمدعلی آخوندی در این جلسه گفت: هشتم تا ۱۴ آبان به عنوان هفته پدافند غیرعامل مطرح شده و برای هر روز این هفته یک نام و شعار خاص در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه در عمده فعالیت های این هفته به محتوا سازی توجه شده است، افزود: همچنین در این برنامه ها به دنبال این هستیم ارتباط با مردم را بیشتر کنیم.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: تاکنون در انتقال مفاهیم پدافند غیرعامل به مردم کوتاهی کرده ایم و لازم است این موضوع تقویت شود.

 

آخوندی از برگزاری ۵۰۰ عنوان برنامه طی هفته پدافند غیرعامل در استان خبر داد و گفت: در این هفته نمایشگاه محوری در بیرجند از دهم تا چهاردهم آبان ماه با حضور دستگاه ها برای معرفی اقدامات و انتقال پیام با حضور عموم برگزار می شود.

 

وی، برگزاری همایش های تخصصی و علمی با محوریت دانشگاه ها، آموزش و پرورش و برخی دستگاه ها، مسابقات دانش آموزش و دانشجویی، پیاده روی خانوادگی، تبلیغات محیطی، استفاده از فضای مجازی برای انتقال مفاهیم پدافند غیرعامل، معرفی کتاب و کتابخوانی، بازدید از پروژه های شاخص حوزه پدافند غیرعامل، مانورهای ویژه از جمله مانور قطع آب و برق  را از جمله برنامه های دیگر این هفته عنوان کرد. 

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی اضافه کرد: پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات غیرمسلحانه به منظور کاهش آسیب پذیری، افزایش بازدارندگی دشمن، افزایش پایداری ملت، استمرار و تداوم خدمات رسانی و تسریع مدیریت بحران در برابر تهدیدات دشمن است.

 

آخوندی با بیان اینکه بخش های مختلف زیستی، سایبری، کالبدی، اقتصادی، مردم محور، پرتوری و شیمایی حوزه های مختلف پدافند هستند، افزود: در هر کدوم از این حوزه ها کارگروه های تخصصی و دو قرارگاه پدافندی و زیستی استان برنامه ریزی های تخصصی خود را انجام می دهند.

 

وی با تأکید بر اینکه اقدامات پدافند غیرعامل پیشگیرانه است، بیان داشت: اگر بتوانیم این را انجام دهیم می توانیم به هدف خود برسیم.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه در طول سال تلاش شده از ظرفیت بخش خصوصی برای انتقال مفاهیم پدافند غیرعامل به مردم استفاده کنیم، افزود: تاکنون در بخش استفاده از فضای مجازی در حوزه پدافند غیرغامل ضعیف عمل کرده ایم و دنبال این هستیم با راه اندازی سامانه های پدافند عامل در این حوزه ورود پیدا کنیم.

 

انتهای پیام/133

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب