سرویس: اجتماعی کد خبر: 92436 ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹

مسئول عقیدتی سیاسی مرکز آموزش ۰۴ امام رضا علیه السلام بیرجند:

ارتش انقلابی نمایشگاه ارزش‌های اسلامی است

مسئول عقیدتی سیاسی مرکز آموزش ۰۴ امام رضا علیه السلام بیرجند گفت: ارتش انقلابی نمایشگاه ارزش‌های اسلامی است.

ارتش انقلابی نمایشگاه ارزش‌های اسلامی است

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین منصوری نیا مسئول عقیدتی سیاسی مرکز آموزش ۰۴ امام رضا علیه السلام بیرجند ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته بیرجند، اظهار کرد: در آستانه ۲۴ مهر ماه سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش هستیم.

 
وی افزود: در ۲۲ بهمن ۵۷ که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید افراد متدین در بدنه ارتش، کمیته ای به نام کمیته امام ره تشکیل دادند. 
 
مسئول عقیدتی سیاسی مرکز آموزش ۰۴ امام رضا علیه السلام بیرجند گفت: از اواخر سال ۵۷ رهبر معظم انقلاب اسلامی جلساتی را درباره ارتش تشکیل دادند و افرادی از کمیته در آن حضور داشتند و در تاریخ ۲۳ مهر سال ۵۸ دستور ایجاد اداره سیاسی عقیدتی داده شد و در ۲۴ مهرماه در شورای انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.
 
منصوری نیا تصریح کرد: تشکیل این کمیته در ارتش جمهوری اسلامی منشا تحولات بسیار زیادی شد.
 
وی افزود: پیامد این ابتکار هوشمندانه توسط مقام معظم رهبری سبب شد فعالیت های مذهبی که به صورت فردی انجام می شد با یک برنامه خاص انجام گیرد و نتیجه آن هم امروز این است که ماموریت های ارتش جمهوری اسلامی ایران در ماموریت های نظامی خلاصه نمی شود و در بالارفتن بینش های اسلامی نقش اساسی داشته است.
 
مسئول عقیدتی سیاسی مرکز آموزش ۰۴ امام رضا علیه السلام بیرجند گفت: از زمان تشکیل این سازمان  ماموریت های مذهبی زیادی را انجام داده است و حضور روحانیون و افراد متدین در این نهاد باعث شده است مسیر انقلاب اسلامی ایران با سرعت بیشتری حرکت کند و افرادی که در این سازمان حضور دارند افرادی متخصص و در رکاب فرمانده کل قوا هستند.
 
منصوری نیا تصریح کرد: ارتش پا را فراتر از مرزها گذاشته و پا در ماموریت های گوناگون در خارج از کشور گذاشته است.
 
وی با اشاره به این که ارتش در حوادث طبیعی که در اواخر سال ۹۷ و اوایل سال ۹۸ روی داده است حضور موثر و فعال داشته است، افزود: وقتی ملت احساس می کند یک نیروی دریایی، زمینی، پدافند و کارآمد در کشور فعالیت می کنند احساس آرامش می کنند.
 
مسئول عقیدتی سیاسی مرکز آموزش ۰۴ امام رضا علیه السلام بیرجند گفت: ارتش انقلابی نمایشگاه ارزش‌های اسلامی است. 
 
انصاری‌نیا تصریح کرد: ارتش مکتبی یعنی ارتش امروز و ارتش امروز در دست نیروهای انقلابی و ارزشی است.
 
وی با اشاره به این‌که امروز ارتش ما انقلابی تر و ارزشی تر از گذشته است، افزود: در آستانه ورود به گام دوم انقلاب با حضور ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، تحولاتی در ارتش ایجاد شده است.
 
مسئول عقیدتی سیاسی مرکز آموزش ۰۴ امام رضا علیه السلام بیرجند گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با جوانان متدین و با سلاح ایمان و علم تحولاتی را ایجاد کرده است.
 
انصاری نیا تصریح کرد: برگزاری نماز جماعت در پادگان‌های ارتش و انجام فعالیت‌های مذهبی در مناسبات مذهبی از جمله اقدامات انجام شده در ارتش است.
 
وی افزود: ارتش در دهه‌های اخیر در کنار فرمانده متدین، نیروی زمینی قهرمان، سازمان عقیدتی وظایف خود را بهتر و موثرتر انجام می‌دهد.
 
انصاری‌نیا خاطرنشان کرد: ارتش برای ایجاد بصیرت و هوشیاری خانواده‌های ارتشی در زمینه‌های سیاسی و فتنه‌هایی که ایجاد شد و در پیشبرد و تبیین آیات کریم قرآن کلاس های مختلف و تفسیر نهج البلاغه برگزار می‌کند.
 
انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب