سرویس: سیاسی کد خبر: 92433 ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی:

شهرداری‌ها به فضاهایی که مناسب‌ سازی مطلوبی ندارد پایان کار ندهند/ لزوم تشکیل دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌ سازی جهت رصد مصوبات

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: شهرداری‌ها حق ندارند به فضاهایی که دارای مناسب‌ سازی مطلوبی نیست، پایان کار بدهند و اگر مهندسی در این خصوص تخطی کرده باشند، نظام مهندسی باید برخورد کند.

شهرداری‌ها به فضاهایی که مناسب‌ سازی مطلوبی ندارد پایان کار ندهند/ لزوم تشکیل دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌ سازی جهت رصد مصوبات

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی امروز درنشست ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌ سازی، اظهار کرد: رسیدگی به نیازهای معلولان و جانبازان که یکی از جامعه هدف مدیریت شهری هستند وظیفه اخلاقی و قانونی است.

 

وی با بیان اینکه تمام مردم به فضای مناسب سازی شده نیازمند هستند، افزود: مدیریت شهری برای تمام اقشار باید محیط مناسب را فراهم کند.  

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: باید تعبیه سکوهای مناسب و وسایل نقلیه عمومی مورد توجه شورای شهر و شهرداری باشد.

 

میرجعفریان عنوان کرد: باید دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌ سازی استان برای رصد مصوبات پیگیری شود.

 

وی ادامه داد: تکالیف دستگاه‌های اجرایی، مدیران و مسئولان باید در این خصوص پیگیری شود چرا که مصوبات جلسه‌های مرتبط با این موضوع پشتوانه عملی دارد و اگر دستگاهی در بازه زمانی به مصوبه عمل نکرد و اتفاقی بیفتد مصوبه، ملاکی قانونی برای برخورد با دستگاه مربوطه است.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: سه فرصت برای پیگیری مصوبات تعیین می‌شود و در صورتی که تذکر دبیرخانه و پیگیری آن با توجیه مناسبی از سوی دستگاه‌های اجرایی مواجه نشود و مدیری در زمینه کاری به موقع عمل نکند تکلیفش با مردم است و پاسخش را مردم خواهند داد.

 

میرجعفریان با بیان اینکه اگر دستگاه‌های اجرایی به تذکرات دبیرخانه توجه نکردند تکلیف اخلاقی از دبیرخانه ساقط است و باید حتما به اداره بازرسی استانداری منعکس شود، تاکید کرد: مصوبات باید حتما توسط دبیرخانه به طور جدی پیگیری شود و سومین بار اگر پاسخ قانع کننده‌ ارایه نشود دبیرخانه مکلف است به اطلاع اصحاب مطبوعات برساند. 

 

وی تصریح کرد: حرمت و احترام قشر معلول و جانباز برای تمام مردم و مسئولان واجب است و خدمت به این قشر از جمله وظایفی است که می‌طلبد مورد توجه ویژه قرار گیرند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: شهرداری‌ها حق ندارند به فضاهایی که دارای مناسب‌ سازی مطلوبی نیست، پایان کار بدهند و اگر مهندسی در این خصوص تخطی کرده باشند، نظام مهندسی باید برخورد کند.

 

میرجعفریان اظهار کرد: دهیاری‌ها و شهرداری‌ها مکلف هستند معابر عمومی و پارک‌ها را برای قشر معلول و سالمند مناسب‌ سازی کنند.

 

وی تاکید کرد: آموزش به خصوص در حوزه مناسب‌ سازی مهم و نیازمند ارائه خروجی است.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی به غیبت نماینده میراث فرهنگی و شهرداری بیرجند به عنوان عضو مدعو در جلسه گلایه کرد و گفت: اسامی غایبان به اداره بازرسی استانداری خراسان جنوبی اعلام شود تا دلیل غیبت را توضیح دهند.

 

علی عرب نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: از دستگاه‌های اجرایی درخواست معرفی یک نفر برای شرکت در این کارگاه را داشتیم اما تاکنون هیچ دستگاهی نماینده‌ای را معرفی نکرده که جای تعجب دارد.

 

وی افزود: باید جامعه جایگاه معلولان را در ذهن خود نهادینه کند تا شاهد برخوردهای نابجا با معلولان و جانبازان نباشیم.  

 

محسن بخشی شهردار نهبندان نیز در این جلسه گفت: تاکنون ۴۹ واحد مسکونی برای معلولان شهرستان نهبندان احداث و به متقاضیان تحویل داده شده و ۱۰ واحد مسکونی در دست ساخت است.

 

وی افزود: تاکنون چهار هزار متر پیاده روسازی و مناسب سازی انجام شده است. جعفر شهامت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی در این جلسه از برنامه این اداره کل برای مناسب سازی مجتمع‌های بین راهی خبر داد و افزود: بخشی از کار احداث رمپ برای تردد، سرویس بهداشتی فرنگی و مناسب سازی نمازخانه‌ها انجام شده و بخشی نیز در دستور کار است.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب