سرویس: اقتصادی کد خبر: 92403 ۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵

وزیر جهاد کشاورزی:

زنجیره تولید محصولات کشاورزی در خراسان‌جنوبی تکمیل نشده است/ احیای قنوات حلقه مفقوده طرح‌های آبخیزداری است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از مشکلات خراسان‌جنوبی علی‌رغم داشتن محصولات خوبی از جمله زرشک، زعفران و عناب این بوده که متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم زنجیره تولید را به شکل شایسته بعد از تولید تکمیل کنیم.

زنجیره تولید محصولات کشاورزی در خراسان‌جنوبی تکمیل نشده است/ احیای قنوات حلقه مفقوده طرح‌های آبخیزداری است

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی عصر امروز در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر که با حضور معاون اول رئیس جمهوری در بیرجند برگزار شد، اظهار کرد:خراسان جنوبی ظرفیت فراوانی در زمینه شترداری دارد و با تلاش استاندار و سایر مسئولان برنامه‌های خوبی برای توسعه پرورش شتر در دست اقدام است.

 
وی با بیان اینکه شتر ظرفیت زیادی دارد که تاکنون از تمام آن در کشور استفاده نشده، افزود: توسعه صنعت شترداری از  طرح‌های محوری استان است و امیدواریم با کمک مسئولان و مشارکت مردم، شترداری را بیش از گذشته توسعه دهیم.
 
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: یکی از مشکلات خراسان‌جنوبی علی‌رغم داشتن محصولات خوبی از جمله زرشک، زعفران و عناب این بوده که متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم زنجیره تولید را به شکل شایسته  بعد از تولید تکمیل کنیم.
 
حجتی با بیان اینکه کشاورزی قراردادی زعفران در خراسان جنوبی شکل گرفته و بیش از سه هزار خانوار را زیرپوشش قرار داده، عنوان کرد: این امکان در ارتباط با زرشک و توسعه زعفران وجود دارد و امیدواریم با کمک کارآفرینان رنج تاریخی استان در این حوزه از سر راه برداشته شود.
 
وی خاطرنشان کرد: روز به روز اقبال بیشتری نسبت به  محصولات یادشده در دنیا ایجاد و تقاضا برای گیاهان دارویی در حال گسترش است ضمن اینکه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی نیز اغلب خاصیت دارویی دارد.
 
وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: در ارتباط با خراسان‌جنوبی یکی از کارهای نمونه‌ای که در منطقه سربیشه و نخستین بار در سطح کشور با تکیه بر ظرفیت‌های اقلیمی و نیروی انسانی انجام شد، طرح ترسیب کربن است.
 
حجتی با اشاره به اینکه امروز دولت از طریق سامانه‌های نوین آبیاری و طرح‌های آبخیزداری تلاش می‌کند منابع آبی استان را حفظ کند، افزود: احیای قنوات حلقه مفقوده طرح‌های آبخیزداری است و امیدواریم این حلقه مفقوده را بتوانیم با اجرای طرح‌های آبخیزداری احیا کنیم.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب