آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 92403
تاریخ انتشار : 1398/07/15 - 21:26
وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از مشکلات خراسان‌جنوبی علی‌رغم داشتن محصولات خوبی از جمله زرشک، زعفران و عناب این بوده که متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم زنجیره تولید را به شکل شایسته بعد از تولید تکمیل کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی عصر امروز در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر که با حضور معاون اول رئیس جمهوری در بیرجند برگزار شد، اظهار کرد:خراسان جنوبی ظرفیت فراوانی در زمینه شترداری دارد و با تلاش استاندار و سایر مسئولان برنامه‌های خوبی برای توسعه پرورش شتر در دست اقدام است.

 
وی با بیان اینکه شتر ظرفیت زیادی دارد که تاکنون از تمام آن در کشور استفاده نشده، افزود: توسعه صنعت شترداری از  طرح‌های محوری استان است و امیدواریم با کمک مسئولان و مشارکت مردم، شترداری را بیش از گذشته توسعه دهیم.
 
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: یکی از مشکلات خراسان‌جنوبی علی‌رغم داشتن محصولات خوبی از جمله زرشک، زعفران و عناب این بوده که متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم زنجیره تولید را به شکل شایسته  بعد از تولید تکمیل کنیم.
 
حجتی با بیان اینکه کشاورزی قراردادی زعفران در خراسان جنوبی شکل گرفته و بیش از سه هزار خانوار را زیرپوشش قرار داده، عنوان کرد: این امکان در ارتباط با زرشک و توسعه زعفران وجود دارد و امیدواریم با کمک کارآفرینان رنج تاریخی استان در این حوزه از سر راه برداشته شود.
 
وی خاطرنشان کرد: روز به روز اقبال بیشتری نسبت به  محصولات یادشده در دنیا ایجاد و تقاضا برای گیاهان دارویی در حال گسترش است ضمن اینکه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی نیز اغلب خاصیت دارویی دارد.
 
وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: در ارتباط با خراسان‌جنوبی یکی از کارهای نمونه‌ای که در منطقه سربیشه و نخستین بار در سطح کشور با تکیه بر ظرفیت‌های اقلیمی و نیروی انسانی انجام شد، طرح ترسیب کربن است.
 
حجتی با اشاره به اینکه امروز دولت از طریق سامانه‌های نوین آبیاری و طرح‌های آبخیزداری تلاش می‌کند منابع آبی استان را حفظ کند، افزود: احیای قنوات حلقه مفقوده طرح‌های آبخیزداری است و امیدواریم این حلقه مفقوده را بتوانیم با اجرای طرح‌های آبخیزداری احیا کنیم.
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.