سرویس: اخبار استان کد خبر: 92400 ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶

معاون شهرسازی و معماری شهرداری بیرجند

شهروندان نسبت به كاربری زمين‌های مورد خريد و فروش دقت كنند

معاون شهرسازی و معماری شهرداری بیرجند گفت: شهروندان نسبت به كاربری زمين‌های مورد خريد و فروش دقت كنند و از معامله هرگونه زمين فاقد كاربری در داخل و خارج محدوده شهر خودداری کنند.

 شهروندان نسبت به كاربری زمين‌های مورد خريد و فروش دقت كنند

به گزارش خاورستان، حمید فخیم زاده معاون شهرسازی و معماری شهرداری بیرجند اظهار کرد: به منظور حفظ اراضی لازم و مناسب برای توسعه موزون شهرها با رعايت اولويت حفظ اراضی كشاورزی و باغات، هر گونه استفاده برای احداث ساختمان و تأسيسات در داخل حريم شهر تنها در چارچوب ضوابط و مقررات مصوب طرح‌های جامع و هادی امكان‌پذير خواهد بود.

 

وی با اشاره به مراجعات مکرر شهروندان به شهرداری در خصوص وضعیت اراضی حاشیه شهر مانند قطعات 408 متری ارتش یا اراضی سروش گستر، گفت: این اراضی در قالب آگهی های فروش در فضای مجازی قرار گرفته است که در همین راستا به اطلاع شهروندان می‌رسانیم  هر گونه ورود به محدوده خدماتی و افزایش محدوده کاربری شهر پس از مطالعات جوانب مختلف مانند مباحث زمین شناسی، توپوگرافی، نیاز آتی خدماتی شهر و ... است و قوانین مختلف مانند قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی زراعی  و باغی در طرح جامع شهری بررسی می‌شود.
 
 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری بیرجند خاطر نشان کرد: از شهروندان تقاضا می‌شود از هر گونه خرید و فروش اراضی مشاعی، زراعی و باغی در حاشیه شهر با انگیزه ورود به محدوده خدماتی یا تغییر کاربری یا امکان ساخت در آینده به صورت تفکیکی خودداری کنند.
 
 
فخیم‌زاده يادآور شد: هرگونه تفكيك و قطعه بندي بدون مجوز در اراضي سروش گستر ممنوع بوده و مورد تأييد شهرداري بیرجند نيست.
 
 
وی خاطر نشان كرد: مردم قبل از هرگونه معامله و خرید زمين، حتما از قرار داشتن زمين در داخل محدوده شهر و كاربری مسكونی آن اطمينان حاصل کنند.
 
 
معاون شهرسازي و معماری شهرداري بیرجند از شهروندان خواست نسبت به كاربری زمين های مورد خريد و فروش دقت كنند و از معامله هرگونه زمين فاقد كاربری در داخل و خارج محدوده شهر خودداری کنند.
 
 
وي در پايان افزود: از مردم درخواست مي‌كنيم قبل از خريد زمين، با مراجعه به مناطق دوگانه شهرداری و استعلام نسبت به وضعيت داخل محدوده بودن، کاربری و همچنين شبكه معابر مطلع شوند و با اطلاع به نزديكان و خانواده خود جلوی سوء استفاده احتمالی افراد سودجو را بگيرند.
 
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب