سرویس: استانداری کد خبر: 92396 ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵

وزیر نیرو خبر داد

افتتاح 220 طرح بزرگ آب‌رسانی با اعتبار 33 هزار میلیارد تومان تا پایان سال

وزیر نیرو گفت: از این هفته پویشی با عنوان " هر هفته الف ب ایران" آغاز می‌شود که در این راستا 220 طرح بزرگ آبرسانی تا پایان سال جاری با اعتبار 33 هزار میلیارد تومان در سطح کشور افتتاح خواهد شد.

افتتاح 220 طرح بزرگ آب‌رسانی با اعتبار 33 هزار میلیارد تومان تا پایان سال

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا اردکانیان وزیر نیرو عصر امروز در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر اظهار کرد: آنچه در باب توسعه روستاها ایجاد شده لازم است اما کافی نیست.

 

وی با بیان اینکه امروزه دسترسی به آب سالم مهمترین دغدغه ما است، افزود: در جوامع روستایی در سطح جهان دسترسی به آب سالم حدود 70 درصد است در حالیکه امروزه دسترسی به آب سالم در ایران حدود 95 درصد است که 20 درصد از شاخص جهانی بالاتر هستیم.

 

وزیر نیرو بیان کرد: قبل از آغاز دولت دوازدهم ‌هر سال 260 روستا به شبکه آب پایدار وصل می‌شد اما در طول 6 سال گذشته هر سال یک‌هزار و 693 روستا به شبکه آب سالم وصل شده است.

 

اردکانیان گفت: د رحال حاضر جمعیت حدود 6 میلیون نفری به آب سالم دسترسی دارند که تا پایان دولت میزان دسترسی  به 10 میلیون  نفر خواهد رسید و تا پایان دولت 3 هزار و 820 روستا از آب آشامیدنی برخوردار خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه امروز این توفیق را داریم که با تصمیم مسئولان شاهد جهشی در خدمت به روستائیان باشیم، اظهار کرد: در چند هفته آینده به جای دو شرکت در استان‌ها، یک شرکت آب و فاضلاب خواهیم داشت.

 

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: در خراسان جنوبی ابتدای دولت یازده شاخص بهره‌مندی آب شرب روستایی 69 درصد بوده که اکنون 75.5 درصد رسیده است.

 

اردکانیان بیان کرد: در خراسان‌جنوبی با اختصاص 207 میلیارد تومان اعتبار 147 روستا با جمعیت 65 هزار نفر از نعمت آب شرب سالم برخوردار شده‌اند و 1800 کیلومتر لوله گذاری برای رساندن آب به روستاها اجرا شده است.

 

وی گفت: امروز طی تفاهم نامه‌ای 500 میلیارد تومان اعتبار برای ادامه آب‌رسانی به روستاهای خراسان‌جنوبی مصوب شده که منجر به آبرسانی 172 روستا و بهره‌مندی 13 هزار نفر خواهد شد و میزان شاخص دسترسی به آب شرب به حدود 80 درصد خواهد رسید.

 

وزیر نیرو افزود: از این هفته پویشی با عنوان " هر هفته الف ب ایران" آغاز می‌شود که در این راستا 220 طرح بزرگ آبرسانی تا پایان سال جاری با اعتبار 33 هزار میلیارد تومان در سطح کشور افتتاح خواهد شد.

 

اردکانیان گفت: علی‌رغم تحریم‌ها چرخ‌های توسعه کشور در حرکت است و از خاکستر تحریم‌ها خوداتکایی بیشتر و اتکای کمتر به نفت را به دست خواهیم آورد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب