سرویس: سیاسی کد خبر: 92395 ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره):

توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان مهترین خواسته مقام معظم رهبری است/ ایجاد 3 هزار شغل برای خراسان‌جنوبی طی سال گذشته

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: توانمند سازی و ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان با رویکرد تکریم و حرمت گذاری مسئله ای است که مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری است و تاکید شده که در رأس برنامه های کمیته امداد قرار گیرد.

توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان مهترین خواسته مقام معظم رهبری است/ ایجاد 3 هزار شغل برای خراسان‌جنوبی طی سال گذشته

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) عصر امروز در ششمین همایش روز ملی روستا و عشایر که در خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: در ماده 83 برنامه توسعه ششم 100 هزار اشتغال پیش‌بینی شده که 70 هزار اشتغال توسط کمیته امداد و 30 هزار دیگر توسط بهزیستی برای مدد جویان ایجاد خواهد شد.

 

وی افزود: در سال اول برنامه ششم سال 1396 کمیته امداد موفق شد 180 هزار اشتغال ایجاد کند و در سال دوم برنامه توسعه ششم یعنی سال 1397 تعداد 148 هزار اشتغال ایجاد شده است که به عنوان یک سوم اشتغال کشوری در سال‌های قبل مطرح بود.

 

 رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: امسال نیز به همت تمام ادارت کمیته امداد در سراسر کشور و حمایت‌های بی نظیر استاندارن و مسئولان کشوری برای اشتغال 170 هزار نفر برنامه‌ریزی شده و مطمئن هستیم این تعداد اشتغال ایجاد خواهد شد.

 

بختیاری عنوان کرد: در سال گذشته در خراسان‌جنوبی 3 هزار اشتغال با رقم 51 میلیارد تومان ایجاد شد و از محل اعتبارات و تسهیلات اشتغال روستایی سهم خراسان جنوبی 65 میلیارد تومان بود که در سال گذشته حدود 10 میلیارد و 800 میلیون تومان جذب و مابقی به امسال موکول شد که تاکنون از محل 53 میلیارد تومان باقی مانده 20 میلیارد و 700 میلیون تومان جذب شده و برای مابقی تسهیلات هم طرح ها در اختیار بخش مربوطه قرار گرفته است.

 

وی اظهار کرد: توانمند سازی و ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان با رویکرد تکریم و حرمت گذاری مسئله ای است که مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری است و تاکید شده که در رأس برنامه های کمیته امداد قرار گیرد.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بر این اساس باید از مسئولانی که در این خصوص همکاری کردند تشکر کرد.

 

بختیاری در خصوص مسکن محرومان، بیان کرد: سهمی که برای خراسان جنوبی برای امداد در نظر گرفته شده 5 هزار پروژه بوده که با اولویت فرزندان ایتام در حال ساخت است و تا کنون 800 واحد به مرحله فنداسیون رسیده، یک هزار و 700 واحد طی روزهای گذشته کلنگ‌زنی شد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 2500 واحد تحویل مددجویان خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: 50 درصد هزینه ساخت را دولت و 50 درصد مابقی را خیرین، کمیته امداد و مراکز نیکوکاری استان کمک خواهند کرد.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: یک هزار طرح پرورش شتر از دیگر برنامه های ایجاد اشتغال برای مددجویان است که در حال حاضر 180 طرح به مرحله اجرا درآمده است.

 

بختیاری افزود: طی دو هفته گذشته که از شهرستان نهبندان بازید داشتیم مشخص بود که این شهرستان ظرفیت پرورش شتر را دارد.

 

انتهای پیام/127

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب